Bələdiyyərimiz MKİS səlahiyətlərini idarə etməyə hazırdır?
Ekspertlərin fikirincə, kommunal xidmətlərin idarəçiliyinin bələdiyyələrlə verilməsi dövlət budcəsinin vəsaitlərinə yüksək səviyyədə qənaət edilməsinə səbəb ola bilər[/b]O qeyd etdi ki, MKİS strukturlarının faktiki fəaliyyəti gözə görünmür: “Onların gördükləri işlər ancaq ...
“Monitor Konsaltinq ” jurnalının baş redaktoru: “Biz Əkinçi ” nin davamçılarıyıq “
“Monitor Konsaltinq” jurnalının 5-ci sayı işıq üzü görüb. Nəşrdə yeni təsdiq olunan “Əmək pensiyaları haqqında” qanuna əlavə və dəyişikliklərin şərhinə, Sahibkarlığa Kömək Milli Fondunun yeni əsasnaməsinin və fondun vəsaitlərinin yeni ...
APA Rusiya Xarici İşlər Nazirliyində akkreditə olunub
“Azəri-Press” Agentliyi Rusiya Xarici İşlər Nazirliyində Azərbaycanı təmsil edən kütləvi informasiya vasitəsi kimi akkreditə olunub. APA-nın məlumatına görə, agentliyin Rusiyadakı müxbiri Rusiya XİN informasiya və mətbuat departamenti yanında xarici ölkənin ...
Mətbuat Şurasının Şikayətlər Komissiyasının növbəti iclası keçirilib
20 noyabr Azərbaycan Mətbuat Şurasının (MŞ) Şikayətlər üzrə Komissiyasının növbəti iclası keçirilib. Şuradan APA-ya daxil olan məlumat görə, iclasda H. Qasımov adına 1 saylı Doğum Evinin mama-ginekoloqu Arzu Əliyevanın “Mozalan” ...
Azərbaycan Prezidenti yanında KİV-in İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun rəhbərliyi Avstriyaya gedəcək
Azərbaycan Prezidenti yanında KİV-in İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun rəhbərliyi Avstriyaya səfər edəcək. Fondan APA-ya verilən məlumata görə, noyabrın 22-dən noyabrın 29-dək səfərdə məqsəd Fondun beynəlxalq əlaqələrini genişləndirmək, KİV-ə dövlət dəstəyi ...
Lent.az portalı haker hücumuna məruz qalıb
Lent.az portalı haker hücumuna məruz qalıb. Portalın texniki xidmət şöbəsinin əməkdaşlarının APA-ya bildirdiyinə görə, hücum “Troyan bot net” tipli virus vasitəsilə həyata keçirilir. Haker hücumu noyabrın 20-də Bakı vaxtilə saat ...

Агентство АПА прошло аккредитацию при МИД России
Информационное агентство «Азери-Пресс» (АПА) получило аккредитацию при Министерстве иностранных дел Российской Федерации как иностранное средство массовой информации, представляющее Азербайджан. Собственный корреспондент АПА в Российской Федерации аккредитован при Департаменте информации и ...
Состоялось очередное заседание комиссии по жалобам Совета прессы
Состоялось очередное заседание комиссии по жалобам Совета прессы (СП) Азербайджана. Как сообщили АПА в совете, на заседании была рассмотрена жалоба акушера-гинеколога Родильного дома №1 имени Х. Гасымова Арзу Алиевой на ...
Руководство Фонда государственной поддержки развитию СМИ при президенте Азербайджана посетит Австрию
Руководство Фонда государственной поддержки развитию СМИ при президенте Азербайджана посетит Австрию. Как сообщили АПА в Фонде, целью визита, который пройдет 22-29 ноября, является расширение международных связей структуры, изучение международного опыта ...
Портал Lent.az подвергся атаке хакеров
Портал Lent.az подвергся атаке хакеров. Как сообщили АПА сотрудники технической службы портала, атака была осуществлена посредством вируса «Троян бон нет». Атака произошла 20 ноября в 15:20 по бакинскому времени. Подвергшиеся ...