Bakıda yeni kitab və rəsm salonu açılıb
Bu günlərdə şəhərimizin mərkəzində (Əhməd Cavad küç, 5) “Etüd” adlı yeni kitab və rəsm salonu istifadəyə verilib. Salonda alıcılara müxtəlif mövzulu kitablar təklif olunur. Eyni zamanda, alıcılar istədikləri kitabı sifariş ...
“Cavid ömrü” Bakı Slavyan Universitetində nümayiş olunub
Noyabrın 12-də dahi Azərbaycan şair-dramaturqu Hüseyn Cavidin həyat yolu və yaradıcılığından bəhs edən “Cavid ömrü” filmi Bakı Slavyan Universitetində (BSU) nümayiş olunub və filmin yaradıcı heyəti ilə görüş keçirilib. Görüşü ...
Yazıçılar Birliyində Çingiz Abdullayevlə görüş keçirilib
Azərbaycan Yazıçılar Birliyində (AYB) Gənclər və İdman Nazirliyinin dəstəyi ilə keçirilən “Tələbə həftəsi” çərçivəsində AYB-nin katibi, xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevlə görüş təşkil olunub. APA-nın məlumatına görə, görüşdə çıxış edən Çingiz ...
“Abituriyent ” jurnalının elektron versiyası hazırlanıb
Noyabrın 13-də Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasında (TQDK) “Abituriyent” jurnalının 11-ci sayının təqdimatı keçirilib. Modern.az-ın məlumatına görə, Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının sədri Məleykə Abbaszadə bildirb ki, artıq “Abituriyent” jurnalının ...
Azərbaycanda söz azadlığı məsələsi Bakıda müzakirə olunacaq
Avropa Şurası Azərbaycanın Mətbuat Şurası ilə birgə noyabrın 16-da “Azərbaycanda diffamasiya və söz azadlığı” mövzusunda konfrans keçirəcək, bu barədə AŞ-nin Bakı ofisindən bildirilib. “Konfransda Azərbaycanda söz azadlığının vəziyyəti, diffamasiya haqqında ...
Azərbaycanın xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevin əsərləri Çin dilinə tərcümə olunacaq
Azərbaycanın xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevin əsərləri Çin dilinə tərcümə olunacaq. APA-nın məlumatına görə, bu barədə yazıçı bu gün tələbələrlə keçirilən görüşdə bildirib. Ç. Abdullayevin sözlərinə görə, artıq Çindən zəng edərək ...
Nuşirəvan Məhərrəmli: “Telekanallarla bağlı inzibati metodlara əl atmaq məcburiyyətindəyik”
“Telekanallarda şou proqramlarla bağlı vəziyyət son günlər yenidən əvvəlki vəziyyətinə qayıdıb. Ona görə də biz inzibati metodlara əl atmağa məcburuq”. APA-nın məlumatına görə, bu barədə Milli Televiziya və Radio Şurasının ...
Mətbuat Şurası məmurlara media ilə əlaqə qurmağın yollarını öyrədəcək
Mətbuat Şurası (MŞ) ATƏT-lə birgə bu ilin dekabrına qədər Avropadan dəvət edilmiş ekspertlərin iştirakı ilə “Dövlət qurumları ilə mətbuat arasında əlaqələrin inkişafı” adlı layihə sənədi hazırlayacaq. Bu barədə Mətbuat Şurasının ...
Rus mətbuatının yeni Qafqaz müharibəsi ssenariləri
Rus “Hərbi-Kosmik Müdafiə” jurnalı etnik münaqişələr, ərazi iddiaları, enerji qaynaqlarını ələ keçərmə mübarizəsi ya da ayrılıqçı (separatist) cərəyanların Rusiyanın cənubunda çox sayda ölkənin iştirak edəcəyi müharibəyə yol aça biləcəyini iddia ...
Redaktorlar Azərbaycan mətbuatının perspektivini necə görürlər?
“525-ci qəzet”in baş redaktoru Rəşad Məcid yazılı mətbuatın iqtisadi cəhətdən geri qaldığını deyir: “Azərbaycan mətbuatının müstəqil mediası Azərbaycanın müstəqillik qazandıqdan sonra əldə etdiyi ən böyük uğurlardan biridir. Bu illərdə Azərbaycan ...

В Бакинском славянском университете состоялся показ фильма «Джавид омрю»
12 ноября в Бакинском славянском университете (БСУ) состоялся показ фильма «Джавид омрю» («Жизнь Джавида»), посвященного жизни и творчеству Гусейн Джавида. Также в Университете прошла встреча студентов и преподавательского состава с ...
В Баку открылся новый книжный и художественный салон
Недавно в центре столицы на улице Ахмед Джавада, 5 состоялось открытие нового книжного и художественного салона «Этюд». В салоне предоставлен большой выбор книг на различные темы. В то же время ...
В Баку будет обсуждена свобода слова в Азербайджане
Совет Европы совместно с Советом прессы Азербайджана организуют 16 ноября конференцию на тему «Диффамация и свобода слова в Азербайджане», говорится в сообщении бакинского офиса СЕ. «На конференции будут проведены дискуссии ...
В Астане подписан меморандум о сотрудничестве в сфере образования
Сегодня в Астане был подписан меморандум о взаимопонимании между АО «Новый университет Астаны» и Азиатским институтом технологий. Меморандум подписали первый вице-президент АО «Новый университет Астаны» Максат Мамашев и президент Азиатского ...
Нуширеван Магеррамли: «Мы будем вынуждены прибегнуть к административным мерам в отношении телеканалов»
«В последние дни ситуация с шоу-программами на телеканалах вернулась к прежнему состоянию. Поэтому мы будем вынуждены прибегнуть к административным мерам».Как передает АПА, об этом заявил председатель Национального совета по телевидению ...
В Союзе писателей состоялась встреча с Чингизом Абдуллаевым
В Союзе писателей Азербайджана в рамках Студенческой недели, проводящейся при поддержке Министерства молодежи и спорта, состоялась встреча с секретарем СПА, народным писателем Чингизом Абдуллаевым. Как сообщает АПА. выступивший на встрече ...
«История Азербайджана на страницах библии «
Говоря о зороастризме, не следует думать, что Зардушт (Зороастр — основоположник учения) изобрел свою религию на пустом месте. Многие факты свидетельствуют о том, что он, скорее всего, выдающийся реформатор, своего ...