Tiflisdə Cənubi Qafqaz ölkələrinin VI illik media-konfransı keçiriləcək
Noyabrın 19-da Tiflisdə Cənubi Qafqaz ölkələrinin VI illik media-konfransı öz işinə başlayacaq. Sözügedən konfransı ATƏT-in mətbuat azadlığı məsələləri üzrə nümayəndəsi Mikloş Haraşti açacaq. İkigünlük görüş çərçivəsində regionda media azadlığı, Azərbaycan, ...
Azərbaycan Parlamentinin deputatı jurnalistlərin soyadını səhv yazmalarına etiraz edir
Azərbaycan Parlamentinin deputatı jurnalistlərin soyadını səhv yazmalarına etiraz edir. “Milli Məclisin üzvü Elmira Axundova Parlament Jurnalistlər Birliyinə müraciət edərək ölkənin kütləvi informasiya vasitələrində soyadının səhv səsləndirilməsinə narazılıq edib”, – çərşənbə ...
Məşhəd şəhərində Çap və bağlama sənəti üzrə I Beynəlxalq sərgi keçiriləcək
Noyabr ayının 19-dan 23-dək İran İslam Respublikasının Məşhəd şəhərində Çap və bağlama sənəti üzrə I Beynəlxalq sərgi keçiriləcək. Tədbir İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Mədəniyyət İnstitutunun təşkilatçılığı ilə düzənlənir. Tədbirdə ölkəmizi ...
APA 5 yaşını təntənəli şəkildə qeyd edib
Noyabrın 16-da Azəri-Press Agentliyi (APA) Bakı Əyləncə Mərkəzində 5 yaşını təntənəli şəkildə qeyd edib. Tədbirə dövlət rəsmiləri, millər vəkilləri, Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələri, incəsənət xadimləri, siyasi partiya təmsilçiləri, ...
Berti Foqts azərbaycanlı jurnalistlərlə nahar edib
Futbol üzrə Azərbaycan milli komandasının baş məşqçisi Berti Foqts bu gün azərbaycanlı jurnalistləri nahara dəvət edib. Apasport.az saytının Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) Əl-Ayn şəhərinə ezam olunmuş xüsusi müxbirinin məlumatına görə, ...
Mətbuat Şurasında latviyalı ekspertlərlə görüş keçirilib
Mətbuat Şurasında Latviyanın Korrupsiyaya qarşı mübarizə Bürosunun (KNAB) qabaqlayıcı tədbirlər idarəsinin əməkdaşı Lize Lentane və qurumun ictimaiyyətlə əlaqələr və tədris şöbəsinin mütəxəssisi Aleksey Şnitnikovla görüş keçirilib. Şuradan APA-ya verilən məlumata ...
Jurnalistlərə güzəştli şərtlərlə komryuter verilməsi üçün nə lazımdır?
“Müvafiq jurnalist təşkilatlarının müraciəti əsasında biz jurnalistlərin güzəştli kompüter əldə etməsi məsələsinə baxa bilərik”. Bu sözləri rabitə və informasiya texnologiyaları nazirinin müavini Elmir Vəlizadə noyabrın 17-də “Xalq kompüteri” pilot layihəsinin ...
Çingiz Abdullayevin əsərləri Çin dilinə tərcümə olunacaq
Azərbaycan Yazıçılar Birliyində xalq yazıçısı Çingiz Abdullayevin gənclərlə görüşü keçirilib. Yazıçı tələbələrə atasına həsr etdiyi “Qatil üçün qran-pri” əsəri və sevdiyi yazıçı Natiq Rəsulzadə barədə danışıb. Ç. Abdullayevin sözlərinə görə, ...
Azərbaycanın işğal altındakı ərazilərinə səfər edən türkiyəli jurnalist
Azərbaycanın işğal altındakı ərazilərinə səfər edən türkiyəli jurnalist Dağlıq Qarabağın erməni torpağı olduğunu iddia edibTürkiyənin “Axşam” qəzetinin müxbiri Nagehan Alçı Azərbaycanın işğal altında olan Dağlıq Qarabağ ərazisinə səfər edib.APA-nın məlumatına ...
Mətbuat Şurası Şikayətlər üzrə Komissiyasının iclası keçirilib
Mətbuat Şurası Şikayətlər üzrə Komissiyasının iclası keçirilib. Şuradan APA-ya verilən məlumata görə, şura sədrinin müavini Umud Rəhimoğlu komissiya üzvlərinə gündəlikdə duran məsələlər barədə məlumat verib. İlk olaraq millət vəkili Nazim ...

Mashhad to host PECO 2009
Mashhad (Iran) will host the 1st ECO Printing and Packaging Specialized Fair (PECO 2009) on November 19-23. The event will be organized by ECO Cultural Institute.Azerbaijan will be represented by ...
APA solemnly celebrates its 5th birthday
Azeri-Press Agency (APA) solemnly celebrated its 5th birthday in Baku Entertainment Center on November 16.state officials, parliamentarians, representatives of the diplomatic offices accredited in Azerbaijan, art figures, representatives of political ...
6th annual media conference of South Caucasus countries to be held in Tbilisi
The 6th annual media conference of the South Caucasus countries will be held in Tbilisi on November 19-20, APA reports. The conference will be organized by OSCE Office of the ...
A Film about Azerbaijan on Korean TV channel
The documentary film about Azerbaijan made by EBS TV channel was broadcasted in Korea on November 9-15, Azerbaijani embassy in South Korea informed.Remind that the film crew of EBS TV ...
“How was Molla Nasreddin created?” monograph printed
Honored Art Worker, prof. Aziz Sharif’s monograph “How was Mulla Nasreddin created?” was published by Polygraphy Publishing Union.The monograph was devoted to the first period (1896-1906) of Jalil Mammadguluzadeh’s creation. ...
Ilyas Tapdig’s 75th jubilee to be marked
An event devoted to the 75th jubilee of renowned poet Ilyas Tapdig will be held in “Natavan” club of Azerbaijan Writers Union on November 18.It will be spoken about the ...
The state of freedom of speech in Azerbaijan is not worse than that in France, Germany and Italy
“The state of freedom of speech in Azerbaijan is not worse than that in France, Germany and Italy,” chief of socio-political department of the Presidential Administration Ali Hasanov said while ...
APA is celebrating 5 years in operation
5 years have passed since Azeri Press Agency (APA) began its activity. The agency issued its first newsletters in Azerbaijani, Russia and English and then in French and Arabic. Now ...
Press Council to publicize black list of bodies and officials not cooperating with media
Azerbaijan’s Press Council and Zardabi press center are monitoring the bodies and officials who do not give information to media, chairman of the Press Council Aflatun Amashov told journalists, APA ...
Nagorno Karabakh is Armenian land, claims Turkish journalist visiting occupied Azerbaijani territories
Correspondent of the Aksam newspaper of Turkey Nagehan Alci visited Nagorno Karabakh, the occupied territory of Azerbaijan, APA reports. Nagehan Alci, who visited Nagorno Karabakh through Armenia, claimed that these ...