“YouTube”nin baş direktoru və təsisçisi postundan gedir
O, şirkətdə müşavir postunu tutacaq “YouTube” saytının təsisçilərindən biri və videohostinqin baş direktoru Çad Xerli vəzifəsindən gedəcəyini bildirib. Lent.az-ın Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, ...
“Rənglər ” və “Rəngli yuxular ” Belqradda işıq üzü görüb
Xalq şairi Rəsul Rzanın “Rənglər” və “Rəngli yuxular” silsilələri Serbiyanın paytaxtı Belqradda kitab şəklində dörd dildə nəşr edilib. Bu barədə Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin (AYB) mətbuat xidmətindən məlumat verilib. Şeirləri serb ...
Tanınmış jurnalistlərdən Baba Tağıyevə dəstək… ®
Oktyabrın 31-də 44 saylı Sumqayıt-Abşeron Seçki Dairəsindən deputatlığa namizəd Baba Tağıyev Abşeron rayonunun Saray qəsəbəsində seçicilərlə görüşüb. Namzidin Seçki qərargahının məlumatına görə, seçicilər qarşısında çıxış edən Baba Tağıyev öz fikir ...
“Şərq”in ad günüdür…
Dünən “Şərq” qəzetinin 14 yaşı tamam olur. 1996-cı ildə nəşr olunan “Şərq” o zaman üçün ən populyar qəzet sayılırdı. Qəzetdə çalışan böyük jurnalist kollektivi vaxtaşırı ölkədə böyük rezonansa səbəb olan ...
Tanınmış azərbaycanlı jurnalist Joker hara yoxa çıxıb?
Modern.az Azərbyacan mediasında vaxtilə işləmiş sonradan uzaqlaşan tanınmış imza sahiblərini axtarmaqda davam edir. Bu gün biz rusdilli mətbuatda aparıcı mədəniyyət yazarı olmuş Əjdər Əliyev barədə məlumat verəcəyik. “Joker” imzası ilə ...
Ermənilər azərbaycanlı jurnalistləri təriflədilər…
“Ermənistan informasiya müharibəsində Azərbaycana uduzur. İranda keçirilən beynəlxalq sərgidə biz bunu şahidi olduq”. Bu barədə İrəvanda mətbuat konfransı keçirən bir qrup erməni jurnalisti bildirib. Qeyd edək ki, İranda keçirilən beynəlxalq ...

Стихи Расула Рзы в Сербии издали на четырех языках
В Сербии изданы сборники стихов народного поэта Азербайджана Расула Рзы «Цвета» и «Цветные сны» на четырех языках: сербском, русском, английском и французском. Проект был осуществлен по инициативе посольства Азербайджана в ...
Подписка на получение новостей от Day.Az стала еще более доступной
В рамках совместного проекта абоненты мобильных операторов Nar Mobile, а теперь и Bakcell смогут стать подписчиками новостей информационного портала Day.Az. Подписка на получение новостей от Day.Az Если Вы являетесь абонентом ...
Информационное агентство 1news.az, в рамках развития собственного Онлайн ТВ
Информационное агентство 1news.az, в рамках развития собственного Онлайн ТВ, представляет очередной выпуск передачи «Five o’clock с Азером Гарибом». Гостем 18-го выпуска передачи «Five o’clock» стал посол Литвы в Азербайджане Кестутис ...
«Цвета» и «Цветные сны» изданы в Белграде
В столице Сербии — Белграде на четырех языках издан сборник стихов народного поэта Расула Рзы из циклов «Цвета» и «Цветные сны». Об этом сообщили в пресс-службе Союза писателей Азербайджана. Книгу ...
Мировой бестселлер на азербайджанском языке
Роман «Бегущий за ветром» американского прозаика афганского происхождения Халеда Хоссейни будет переведен на азербайджанский язык. Этот проект осуществляется издательским домом «Али и Нино» при финансовой поддержке посольства США в Азербайджане. ...
Азербайджанский певец обманул ANS?
Ведущий популярного проекта: «Я его собственными руками придушу» Как уже сообщал Vesti.Az, популярный азербайджанский певец Керим Аббасов принимает участие в проекте «Той олсун», который транслируется в прямом эфире телеканала ANS. ...