Qəzetlərin seçki ilə bağlı materiallarında 147 pozuntu faktı qeydə alınıb
thumb=left]http://azfreespeech.az/uploads/posts/2010-11/1288602822_73002ad91fe0dbf1c3d2a3bd6d133299_1269756.jpg[/thumb]Mətbuat Şurası Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun maliyyə yardımı ilə reallaşdırdığı “Parlament seçkisinin işıqlandırılmasında KİV-lərin rolu: media monitorinqi başlıca amil kimi” layihə üzrə apardığı ...
Əflatun Amaşov türkiyəli həmkarı ilə görüşüb
Azərbaycan Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov Türkiyənin Nazirlər Kabinetinin Mətbuat, Yayım və İnformasiya Baş İdarəsinin mətbuat yayımı üzrə rəhbəri Bahəddin Akyönlə görüşüb. Mətbuat Şurasından Lent.az-a verilən məlumata görə, qurumun ofisində ...
“Internet Explorer 9”un yenilənmiş ilkin versiyası təqdim olundu
“Microsoft” korporasiyası “Internet Explorer 9” brauzerinin yenilənmiş test versiyasını təqdim edib. Lent.az-ın Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin rəsmi saytına istinadən verdiyi məlumata görə, “Platform Preview 6” adlı yeni versiya cari ...
“İnter “in baş məşqçisi Tsxadadze jurnalisti hədələdi
“İnter”i qələbə münasibəti ilə təbrik edirəm. “İnter” bizdən daha güclü komandadır. Komandamın gələcəyinə inanıram, yaxşı komandamız var”. Fanat.az xəbər verir ki, bu sözləri “İnter”lə oyundan sonra “Simurq”un baş məşqçisi Qyoko ...
Övliya Çələbinin “Səyahətnamə “si ingilis dilində
Türk səyyahı, tarixçisi, etnoqrafı və şairi Övliya Çələbinin türkcə yazdığı 10 cildlik “Səyahətnamə”nin İrana və Qafqaza aid bölümləri ilk dəfə olaraq tam şəkildə Təbrizdən olan alim Həsən Cavadi və Vilem ...

Известная российская телеведущая госпитализирована
Телеведущая Татьяна Веденеева, которая должна была в минувшую субботу вместе с актером Сергеем Жигуновым вести шоу «Легенды Ретро-FM», госпитализирована, сообщили РИА Новости в пресс-службе Европейской медиа группы (ЕМГ), проводящей шоу. ...
Известная лондонская газета «The Times » написала об успехах азербайджанской компании
За последние годы Азербайджан, с точки зрения экономики превратился в динамично и быстро развивающуюся страну. С успехом завершив переход к экономическому развитию, наша страна сегодня стоит на пороге ее нового ...
В Баку пройдет презентация ряда книг
В библиотеке имени М.Ф.Ахундова 2 ноября в 12 часов начнется презентация книг, завещанных библиотеке азербайджанским ученым Салехом Алиевым. Как сообщает 1news.az со ссылкой на пресс-службу библиотеки имени М.Ф. Ахундова, Салех ...
В Москве ограбили журналистку из Египта
Неизвестный в воскресенье похитил у гражданки Египта, корреспондента агентства ANA межарабских СМИ, около 50 тысяч рублей в торговом центре на востоке Москвы, сообщил РИА Новости в понедельник источник в правоохранительных ...