KİV-in İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondu jurnalistlər üçün 2 müsabiqə elan etdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondu Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü və Yeni təqvim ili münasibətilə fərdi jurnalist yazılarının mükafatlandırılması ilə bağlı müsabiqə elan edib. Modern.az-ın ...
Azərbaycanın bir qrup media nümayəndəsinin Şimali Kiprə səfəri başladı
Azərbaycan media nümayəndələrinin Şimali Kipr Türk Cumhuriyyətinə səfəri başlayıb. Azərbaycan Mətbuat Şurasının Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun maliyyə yardımı ilə reallaşdırdığı “Beynəlxalq media təcrübəsinin ...
Mirzə Fətəli Axundov haqqında film
Azərbaycan dramaturgiyasının banisi Mirzə Fətəli Axundovun 200 illik yubileyi münasibətilə Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin sifarişi əsasında Cəfər Cabbarlı adına “Azərbaycanfilm” Dövlət Kinostudiyasında film istehsal olunacaq.Xalq yazıçısı Anarın ssenarisi əsasında çəkiləcək ...
Bəxtiyar Vahabzadənin “Gülüstan ” poeması qırğız dilində
Bişkekdə fəaliyyət göstərən Türkdilli Dövlətlərin Siyasətinə Dəstək Fondunun sifarişi və dəstəyi ilə böyük Azərbaycan şairi Bəxtiyar Vahabzadənin “Gülüstan” poeması qırğız və Azərbaycan dillərində ayrıca kitab şəklində işıq üzü görüb. Poemanı ...
“Dünyanın itirdiyi Böyük İnsan “
Noyabrın 10-da Xəzər Universitetində millət vəkili Qənirə Paşayevanın “Dünyanın itirdiyi Böyük İnsan” kitabının təqdimat mərasimi reallaşıb. Noyabrın 10-u Türkiyə Cümhuriyyətinin qurucusu Mustafa Kamal Paşa Atatürkün anım günüdür. Türkiyə, Kipr səfirliklərinin ...
Bir günə Corc Buşun kitabından 220 min satılıb
Satışa çıxarıldığı ilk gün – noyabrın 9-da ABŞ-ın keçmiş prezidenti Corc Buşun xatirələr kitabının 220 min nüsxəsi satılıb. “Media forum” saytı xəbər verir ki, satışın 20 faizdən çoxunu internet mağazalar ...
21 yaşlı qəzet…
Müasir Azərbaycanın qəzet sənayesində “Yeni Müsavat” ən “qoca” qəzet sayılır. Müstəqillik dövrünün əvvəlində yaranan ilk müstəqil qəzetlərdən biridir. Bu gün ökənin ən çoxtirajlı qəzetləri sırasında yer alan “Yeni Müsavat”ın ad ...
Regional televiziya 3 yaşını qeyd edir
Ölkənin şimal bölgəsində yayımlanan Regional Televiziya Şirkəti 3 yaşını qeyd edir. Şirkətdən “Media forum” saytına bildiriblər ki, 2007-ci ildən yayıma başlayan və ölkədə ilk dəfə rəqəmsal texnologiya ilə təmin olunan ...

В Баку состоялась презентация книги Ганиры Пашаевой, посвященной Ататюрку
10 ноября, в день памяти Мустафы Кемаля Ататюрка, в университете «Хазар» состоялась презентация книги Ганиры Пашаевой «Великий человек, которого потерял мир». Как передает 1news.az, на мероприятии, в котором приняли участие ...
Произведение Бахтияра Вагабзаде издано на киргизском языке
Поэма великого азербайджанского поэта Бахтияра Вагабзаде «Гюлюстан» вышла в свет отдельным изданием на азербайджанском и киргизском языках. Как сообщает 1news.az со ссылкой на пресс-службу Фонда поддержки политики тюркоязычных государств, книга ...
Названо имя предателя, сдавшего сеть российской разведки в США
Журналисты газеты «Коммерсантъ» выяснили, кто выдал группу российских разведчиков в США. Грандиозный провал СВР может вызвать серьезные перестановки в российской власти, спецслужбы ведут беспрецедентное расследование. Как сообщает 1news.az со ссылкой ...
Фильм о Мирзе Фатали Ахундове
В связи с 200-летием основоположника азербайджанской драматургии Мирзы Фатали Ахундова по заказу Министерства культуры и туризма в Государственной киностудии «Азербайджанфильм» имени Джафара Джаббарлы будет подготовлена кинокартина. Сообщено, что режиссером фильма, ...
III Национальный литературный конкурс Насими
В Азербайджане объявлен III Национальный литературный конкурс Насими. Об этом сообщили из организационного комитета конкурса. В этом году в правила конкурса, который ежегодно проводится с целью выявления молодых талантов, внесены ...
В Турции вышла в свет книга азербайджанского автора
В эти дни в Турции в известной типографии Анкары «Бенгю» вышла в свет книга рассказов знаменитого писателя Аждара Ола. В книгу под названием «Komutanın maymunu» (Обезьяна командира) вошло 11 рассказов ...