Goranboy rayonunda kitabxana – informasiya sahəsində mühüm işlər görülüb
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2008-ci il 6 oktyabr tarixli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında kitabxana-informasiya sahəsinin 2008-2013-cü illərdə inkişafı üzrə Dövlət Proqramı”nın Tədbirlər Planının icrasını təmin etmək məqsədi ilə Goranboy ...
Cəfər Cabbarlıya həsr olunan səyyar sərgi keçirilib
Oktyabrın 28-də Səbail rayonundakı 190 nömrəli orta məktəbdə Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin dəstəyi, C.Cabbarlının ev-muzeyinin təşkilatçılığı ilə səyyar sərginin açılış mərasimi olub. Sərgidə böyük dramaturqun həyat və yaradıcılığını ...
“Quran üslubu və onun ərəb dilinə təsiri “
Oktyabrın 28-də Misir Ərəb Respublikasının Bakıdakı Mədəniyyət Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Quran üslubu və onun ərəb dilinə təsiri” mövzusunda seminar reallaşıb. Seminarı giriş sözü ilə açan Mədəniyyət Mərkəzinin direktoru Adel Dərviş ...
Mətbuat Şurası jurnalistlərin sığorta məsələsini gündəmə gətirdi
“Jurnalistka sahəsində çalışanların peşəsilə əlaqədar olaraq sağlamlığına, hətta həyatına son qoyan müxtəlif hadisələrlə üzləşməsi mümkündür. Jurnalist zorakılığa məruz qala, keçirilən mitinqdə xəsarət ala və yaxud da peşəsilə bağlı getdiyi yerdə ...
Çap KİV-nin reklam bazarının kasad olması nə ilə bağlıdır?
Dünyanın əksər inkişaf etmiş dövlətlərində yazılı medianın maliyyələşməsində reklamlar mühüm çəkiyə malik olur. Yəni çap mediasında yerləşdirilən reklamlardan qəzetlər böyük qazanc əldə edir. Nəticədə müstəqil media inkişaf edir və qəzetlər ...
Dünyanın ən çox baxılan 10 internet saytı…
Dünyadakı internet saytlarına daxil olanların sayının statistikasını aparan www.alexa.com saytının məlumatına gprə, hazırda ən çox baxılan ilk 10 internet saytı aşağıdakı kimi sıralanır: 1) www.google.com 2) www.facebook.com 3) www.youtube.com 4) ...
“Prezidenti jurnalistlərlərə tikiləcək evin təməlqoyma mərasiminə dəvət edəcəyik”
Jurnalistlər üçün tikiləcək yaşayış binasının layihəsi hazırlıq mərhələsindədir. Bu barədə Modern.az-a Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun icraçı direktoru Vüqar Səfərli bildirib. Onun sözlərinə görə, bina tikintisi üçün ayrılmış ...

В информационно-библиотечной сфере Геранбойского района были проведены важные мероприятия
С целью обеспечения выполнения Плана мероприятий утвержденной распоряжением Президента Азербайджанской Республики от 6 октября 2008 года «Государственной программы по развитию библиотечно-информационной сферы Азербайджанской Республики на 2008-2013 года» в Геранбойском районе ...
Передвижная выставка Дома-музея Джафара Джаббарлы
28 октября в средней школе №190 Сабаильского района при поддержке Управления культуры и туризма города Баку состоялась очередная передвижная выставка Дома-музея Джафара Джаббарлы. На выставке были продемонстрированы экспонаты, касающиеся жизни ...
Будут изданы второй и третий тома сборника «Мартовский геноцид азербайджанцев 1918 года»
В Азербайджане будут изданы второй и третий тома сборника документов « Мартовский геноцид азербайджанцев 1918 года». В 2010 году Институтом истории А. Бакиханова НАНА будут изданы на азербайджанском языке второй ...
В Азербайджане будет издан сборник исторических документов
В Азербайджане до конца 2010 года Институтом истории А. Бакиханова НАНА будет издан на азербайджанском языке сборник исторических документов из российских архивов. Как сообщает 1news.az со ссылкой на пресс-службу Института ...
Пострадавший в аварии азербайджанский журналист дал показания
Получивший ранения во время вчерашнего ДТП на территории Гарадагского района журналист Агиль Алескерли дал показания полиции. Об этом АПА сообщил следователь Главного управления дорожной полиции Вагиф Наджафов. По его словам, ...