Dünyanın erməni jurnalistləri Xankəndidə nə gəzir?
Ermənilər Xankəndidə «Ümumerməni KİV forumu» keçirir. Milli.Az «Panarmenian» agentliyinə istinadən xəbər verir ki, Ermənistan Diaspora Nazirliyinin Ümumdünya Erməni Konqresilə birgə təşkil etdiyi tədbirə dünyanın 26 ölkəsindən olan erməni jurnalistlər qatılıb. ...
“Facebook “dakı klip Azər Əhmədovun “Azadlıq ” qəzetindən istefası ilə nəticələndi
“Azadlıq” qəzetinin direktoru Azər Əhmədov tutduğu vəzifədən istefa verib. Buna səbəb oktyabrın 12-də “Facebook” sosial şəbəkəsində onun bir xanımla yataq səhnəsinin yayılması olub. “Azadlıq” Radiosuna açıqlamasında “Azadlıq” qəzetinin baş redaktoru ...
Camal Zeynaloğlunun “Tanrı cəzası ” kitabı çapdan çıxıb
Camal Zeynaloğlunun “Tanrı cəzası” kitabı “Səda” nəşriyyatında çapdan çıxıb. Müəllifin sayca beşinci olan bu kitabı beş povest, on bir hekayə və bir elegiyadan ibarətdir. Kitabın redaktoru Xeyrulla Balaxanlı, rəssamı Fikrət ...

Azerbaijani stand to be created in Goteborg library
The 2010 IFLA World Library and Information Congress (WLIC) was held in Gothenburg, Sweden, from 10 – 15 August 2010. As part of the event the delegation of the Azerbaijan ...
Trainings for directors of libraries to be held in the regions
Due to the order of the Ministry of Culture and Tourism computer knowledge of 3 regions of Republic-Sumgait (October 5-9), Lenkaran (October 12-16 ), Gandza (26-30) would be improved and ...
Alibala Hajizade commemorated
On October 11, “Natavan” club of the Writer’s Union hosted a creative evening of well-known writer Alibala Hajizade which has died a year ago. Head the press-service of the Writer’s ...