“Azərbaycanın Milli Qəhrəmanları” kitabının təqdimatı keçirilib
Bu gün Azərbaycan Respublikasının Milli Qəhrəmanlarını Tanıtma İctimai Birliyi Yeni Azərbaycan Partiyasının dəstəyi ilə “Yeni Azərbaycan” qəzetinin mətbuat zalında “Azərbaycanın Milli Qəhrəmanları” adlı kitabın təqdimatını keçirib. SİA-nın məlumatına görə, tədbirdə ...
Jurnalistlər Altıağac Milli Parkına ekskursiya edib
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin “Ekologiya ili” çərçivəsində təşkil etdiyi növbəti press-tur Altıağac Milli Parkında olub. Qhtxeber.az-ın məlumatına əsasən, “2010 Ekologiya ili–Yaşıl dünya naminə” devizi altında təşkil olunmuş tədbir media ...
Mədəniyyət kanalı AzTV-yə verildi
Bu gün Milli Televiziya və Radio Şurasında (MTRŞ) ixtisaslaşdırılmış televiziya kanalının (mədəniyyət tеlеviziya kanalının) açılması üçün elan etdiyi müsabiqə ilə bağlı yekun iclas keçirilib. MTRŞ-dan “Qafqazinfo”ya verilən məlumata görə, MTRŞ ...
“Polemos ” Kitab Sərgisində Azərbaycanla bağlı kitabların təqdimatı olub
Oktyabrın 20-də Buxarestdəki Zabitlər Sarayı Mədəniyyət Mərkəzində “Polemos” Kitab Sərgisinə start verilib. Sərgi çərçivəsində Rumıniyanın “Top Form” nəşriyyatı tərəfindən çap olunmuş Buxarest Yazıçılar Assosiasiyasının sədri Horia Qırbyanın “Azərbaycan – canlı ...
“Ulduz ” jurnalının yeni sayı
“Ulduz” jurnalının yeni sayı çapdan çıxıb. Jurnalın ilk səhifəsində maraqlı bir əsər – dəyərli şair və publisist Tofiq Abdinin “Hello”su oxuculara çatdırılıb. Topluda Vaqif Sultanlının “Qütb gecəsi”, Kamil Əfsəroğlunun “Şərab ...
“Müqayisəli ədəbiyyat və ədəbiyyatlarda arxetiplər “
Oktyabrın 22-dən 23-dək Bakıda “Müqayisəli ədəbiyyat: ədəbiyyatlarda və mədəniyyətlərdə arxetiplər” mövzusunda IV beynəlxalq elmi konfrans və Xalq şairi Bəxtiyar Vahabzadənin xatirəsinə həsr edilmiş “Türk dili və ədəbiyyatının tədrisi” I beynəlxalq ...
İşdə məlumat macərası: Jurnalistlər katibələrin əlindən beziblər
Vəzifəli şəxslərin katibələri münasibətlərin yaranması üçün az rol oynamırlar. Çox vaxt elə katibələrlə dil tapmaqla böyük bir məsələni də həll etmək mümkün olur. Odur ki, bəzən katibələrin statusu elə vəzifəli ...
Jurnalist namizəd seçicilərlə görüşlər keçirib
97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsindən deputatlığa namizəd Aqil Aslan seçicilərilə görüşlərini davam etdirir. Modern.az xəbər verir ki, Aqil Aslan oktyabrın 21-də Goranboy rayonunun Qaraçinar və Zeyvə kəndlərində seçicilərlə görüşüb. Görüş ...

«Литературная атмосфера Кяльбеджара в XX веке»
20 октября в клубе «Натаван» Союза писателей Азербайджана состоялась презентация книги писателя-публициста Ильхама Мамедли «Литературная атмосфера Кяльбеджара в XX веке». Выступившие на мероприятии доктор филологических наук Шириндиль Алишанлы, поэты Аббас ...
«Сравнительное литературоведение: apxeтипы в литературах и культурах»
22-23 октября в Баку пройдут IV Международная научная конференция на тему «Сравнительное литературоведение: apxeтипы в литературах и культурах» и посвященный памяти народного поэта Бахтияра Вагабзаде I Международный симпозиум «Турецкий язык ...
Новый номер журнала «Улдуз»
Вышел в свет новый номер журнала «Улдуз». На первых страницах издания читателям представлена статья поэта и публициста Тофика Абдина «Hello». Также в сборнике нашли место рассказы «Qütb gecəsi» Вагифа Султана ...
На книжной выставке «Polemos» представлены книги об Азербайджане
20 октября в Культурном центре «Офицерский дворец» Бухареста дан старт книжной выставке «Polemos». В рамках выставки состоялась презентация выпущенных румынским издательством «Top Form»книг председателя Ассоциации писателей Бухареста Хори Гырбя «Азербайджан ...
В Азербайджане издана книга «Агроэкология»
В Азербайджане в издательстве «Текнур» из печати вышла книга академика Гариба Мамедова, Махмуда Халилова и Сары Мамедовой «Агроэкология». Как сообщает 1news.az со ссылкой на пресс-службу НАНА, в книге повествуется о ...
AzTV выиграл тендер на открытие канала «Культура»
Победителем тендера Национального совета по телевидению и радиовещанию Азербайджана (НСТР) на открытие канала «Культура» стало ЗАО «Азербайджанское телевидение и радиовещание» AzTV. Как передает 1news.az, об этом говорится в сообщении НСТР ...
Радиоведущего уволили за исламофобию
Руководство американской радиостанции NPR (National Public Radio) уволило ведущего новостных и аналитических программ за неосторожное высказывание о мусульманах. Об этом сообщает Fox News. 56-летний журналист Хуан Уильямс (Juan Williams) был ...