“Bakı. Mart 1918-ci il. Azərbaycanda talanlar sənədlərin dili ilə” kitabı işıq üzü görüb
AzərTAc xəbər verir ki, komissiyanın materialları xüsusi əhəmiyyət kəsb edir, çünki onların toplanması və mühafizəsi dövlət orqanları tərəfindən həyata keçirilib. Rəsmi sənədlər olan bu materialların təkcə hüquqi baxımdan deyil, həm ...
Ermənistan və Azərbaycan jurnalistləri birgə sayt yaradacaqlar
APA-nın məlumatına görə, tədbir Böyük Britaniyanın XİN-i və USAİD təşkilatının maliyyə dəstəyi ilə təşkil edilib. Seminarda münaqişə tərəflərinin hər birindən 10 jurnalist iştirak edib. Seminarın yekun qərarına görə, münaqişə tərəfləri ...
CNN telekanalı tarixində ilk dəfə reytinqdə üçüncüdür
Qeyd edək ki, CNN ABŞ-da gecə-gündüz xəbər yayımına başlayan ilk teleşirkət olmuşdur. Fars körfəzində müharibəni işıqlandırılmaqla liderə çervilən telekanal Amerika telekanalları arasında ilk olaraq Nyu-Yorkda 11 sentyabr 2001-ci il terror ...

Вышла в свет книга «Март 1918 г. Баку. Азербайджанские погромы в документах»
Материалы этой Комиссии имеют особую ценность, поскольку их сбор и хранение были осуществлены со стороны государственных органов. Будучи официальными документами, они представляют огромную ценность не только с правовой точки зрения, ...
Армянские и азербайджанские журналисты создадут совместный сайт
Как передает АПА, финансовую помощь мероприятию оказали МИД Великобритании и USAID. На семинаре приняли участие по 10 журналистов с каждой из сторон конфликта. Согласно итоговому решению семинара, обе стороны конфликта ...
Телеканал CNN впервые в истории опустился на третье место в рейтингах
CNN была первой телекомпанией в США, начавшей круглосуточное новостное вещание. Телеканал приобрел широкую популярность и вышел в лидеры телеэфира после освещения Войны в Персидском заливе и первым среди американских каналов ...