Nyu-Yorkda fəaliyyət göstərən radiokanal Azərbaycan dilində verilişlərin yayımına başlayıb
Nyu-Yorkun Azərbaycan Cəmiyyətinin təşəbbüsü ilə həyata keçirilən layihənin aparıcısı təşkilat sədrinin müavini Zəminə Mirhadivadır. Verilişin ilk buraxılışında BMT-də Azərbaycanın daimi nümayəndəsi Aqşin Mehtiyev, Cəmiyyətin sədri Əli Nəsibov, musiqiçi və bəstəkar ...
Los Angeles Times və Chicago Tribune müxbir şəbəkələrini birləşdirəcəklər
İki müxbir şəbəkələrinin əvvəlcədən planlaşdırılmış birləşməsi haqqında Los Angeles Times və Chicago Tribune qəzetlərinin baş redaktorları bəyan ediblər. Onlar sözügedən islahatın dünya hadisələrinin işıqlandırılmasının keyfiyyətinə təsir etməyəcəyini vurğulayıblar. Məlumata görə, ...
New York Times və Washington Post əməkdaşlarını ixtisar edir
ABŞ-ın ən məşhur iki ictimai-siyasi qəzetinin belə vəziyyətə düşməsini reklam gəlirlərinin və xırda satışın aşağı düşməsi ilə əlaqələndirirlər. AFP-ın məlumatına görə, oxşar problemlə son bir neçə ayda demək olar Amerikanın ...

Действующий в Нью-Йорке радиоканал начал трансляцию передач на азербайджанском языке
Ведущей проекта, осуществленного при инициативе Азербайджанского общества Нью-Йорка (АОН), является заместитель председателя АОН Замина Мирхадива. В первом выпуске передачи выступили постоянный представитель Азербайджана в ООН Агшин Мехдиев, председатель АОН Али ...
Los Angeles Times и Chicago Tribune объединят свои корреспондентские сети
О запланированном слиянии двух корреспондентских сетей объявили главные редакторы Los Angeles Times и Chicago Tribune. Они подчеркнули, что данная реформа не повлияет на качество освещения мировых событий. Сообщается, что теперь ...
New York Times и Washington Post сокращают сотрудников
Убытки двух наиболее популярных в США общественно-политических газет связывают с сокращением доходов от рекламы и снижением розничных продаж. Со схожими проблемами, отмечает AFP, за последние несколько месяцев столкнулись практически все ...