Arif Babayev: «Gürcüstan Elmar Hüseynovu qətlə yetirmiş Tahir Xubanov və Teymuraz Əliyevi Azərbaycana təhvil verməkdən imtina edir»
Onun sözlərinə görə, Gürcüstanın Baş Prokurorluğuna müvafiq istintaq qrupuna hüquqi yardımın göstərilməsi ilə bağlı 6 vəsatət göndərilib. İstintaq qrupunun üzvləri dörd dəfə bu ölkəyə ezam olunub: «Cinayəti törəmiş şəxslər bəllidir. ...
Rusiya piara 10 milyon dollar sərf edib
Nəşr Rusiya hökümətinin maraqlarının Ketchum, Washington Group və Gplus Europe firmalarının təmsil etdiyini vurğulayır. İlk dəfə bu firmalara Rusiya 2006-cı ildə Sankt-Peterburqda keçirilən G8 sammitinə hazırlıq dövründə müraciət etmişdir. Bunun ...
Azərbaycanda reketə görə «Qanun və həqiqət» qəzetinin əməkdaşları saxlanılıb
Tovuz rayon polis şöbəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri operativ tədbirlər nəticəsində martın 9-da «Qanun və həqiqət» ictimai-siyasi qəzetinin baş redaktoru Eldar Əsgərov, şöbə müdiri Peyman Sadıqov, Gəncə şəhər sakinləri Bəxtiyar Cəfərov və ...
Azərbaycanda yeni xəbər portalı fəaliyyətə başlayıb
APA-nın məlumatına görə, “Vesti.az”da Azərbaycan, Cənubi Qafqaz, eləcə də dünyada baş verən hadisələr, xəbərlər oxuculara təqdim olunur. Bundan başqa, portalda maraqlı müsahiblər, qeyri-adi layihələr, analitik təhlillər, eksklüziv xəbərlərlə tanış olmaq ...

Ариф Бабаев: «Грузия отказывается выдавать Азербайджану Таира Хубанова и Теймураза Алиева, убивших Эльмара Гусейнова»
Он отметил, что в Генеральную прокуратуру Грузии направлено 6 ходатайств, связанных с оказанием правовой помощи соответствующей следственной группой. Члены следственной группы 4 раза были командированы в эту страну: «Лица, совершившие ...
Россия потратила 10 миллионов долларов на пиар
В частности, отмечает издание, интересы российского правительства представляли фирмы Ketchum, Washington Group и Gplus Europe. Впервые Россия обратилась за услугами этих фирм в ходе подготовки к саммиту G8, который прошел ...
В Азербайджане за рэкетирство задержаны сотрудники газеты «Ганун ве хегигет»
В результате оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками Товузского районного отделения полиции, 9 марта были задержаны главный редактор общественно-политической газеты «Закон и действительность» Эльдар Аскеров, заведующий отделом газеты Пейман Садыгов, жители города ...
В Азербайджане приступил к деятельности новый информационный портал
Согласно АПА, новый портал представлен новостями и событиями, происходящими в стране, Южном Кавказе, а также в мире. Кроме этого, здесь можно ознакомиться с эксклюзивными и аналитическими новостями, интересными интервью и ...