Qırğızıstan jurnalisti 30 bıçaq zərbəsindən sonra sağ qalıb
Redaksiyanın yaxınlığında jurnalistə hücum edən dörd naməlum şəxs 30-a yaxın bıçaq zərbəsi endirib və onun hər iki əlini sındırıb. Zərərçəkmiş şəhər xəstəxanalarının birinə çatdırılaraq əməliyyat olunub. «İnterfaks»ın məlumatına görə, həkimlər ...
Amerikalı jurnalistin həbsi təsdiqlənib
«Media forum» saytının məlumatına görə, İran Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Həsən Qəşqavi jurnalistlərlə söhbətində amerikalı jurnalistin qanunsuz fəaliyyət göstərdiyini vurğulayıb: «Son üç ildə onun fəaliyyəti qanunsuz olub. Bu xanımın müxbir ...
Məhkəmə İctimai Televiziyaya qarşı qaldırılan iddianı əsassız sayıb
İTV-nin İctimaiyyətlə əlaqələr və monitorinq şöbəsindən APA-ya verilən məlumata görə, məhkəmə onlara qarşı iddianı əsassız sayaraq rədd edib. İctimai Teleradionun “Azərbaycanfilm” Kinostudiyası və Professional Kinorejissorlar Gildiyasına qarşı qaldırdığı qarşılıqlı iddia ...

Киргизский журналист выжил после 30 ударов ножом
На журналиста напали четверо неизвестных неподалеку от здания редакции. Они нанесли ему около 30 ножевых ранений, кроме того, ему сломали обе руки. Пострадавшего доставили в реанимационное отделение одной из городских ...
Сообщение об аресте американской журналистки подтвердилось
По сообщению сайта «Media forum», представитель Министерства Иностранных Дел Ирана Гасан Гашгави в беседе с журналистами отметил, что американская журналистка занималась незаконной деятельностью: «Последние три года ее деятельность была незаконной. ...
Суд не удовлетворил иск против Общественного Телевидения
Согласно информации, поступившей в АПА из отдела по связям с общественностью ОТВ, суд счел иск против телеканала беспочвенным и отклонил его. Встречный же иск Общественного телевидения против Киностудии «Азербайджанфильм» и ...