Mehriban Əliyevanın hazırladığı amnistiya aktı martın 17-də müzakirəyə çıxarılacaq
Milli Məclisin insan hüquqları daimi komissiyasının sədri Rəbiyyət Aslanova “Media forum”a deyib ki, “Amnistiya aktı haqqında” qanun layihəsi cəzası o qədər yüngül olmayan, cəzasının bir hissəni çəkən, şərti cəza alan, ...
«Sərhədsiz reportyorlar» internetdə söz azadlığı Günü keçirəcək
«Sərhədsiz reportyorlar» təşkilatının aksiyasının dəqiq nədən ibarət olacağı hələlik məlum deyil. Ötən il təşkilatın nümayəndələri şəbəkə istifadəçilərini saytlarına daxil olub senzuraya qarşı yazılar dərc etməyə çağırmışdılar. Qeyd edək ki, «Sərhədsiz ...
Qazaxıstan jurnalistləri dinməz piket keçiriblər
50-ə yaxın aksiya iştirakçısı ağızlarını sarıqlarla bağlayaraq əllərində plakatlar tutublar. Jurnalistləri dəstəkləmək üçün iki yüzə yaxın Adam gəlib. Aksiyanın təşkilatçılarından biri Tamara Kaleyeva bəyan edib ki, ziyanın ödənilməsi üçün nəzərdə ...

Kazakh journalists hold tacit picket
About 50 people took part in the action. The picketers put on bands on their mouths and held posters in their hands. About 200 people came to support the journalists. ...
“Reporters without borders” to hold Free Speech Day in Internet
It is not certain yet what the action of the “Reporters without borders” will consist of. Last year the Organization’s representatives called on the network users to visit their site ...
Amnesty act drafted by Mehriban Aliyeva to be put for discussion on 17 March
According to chair of the Standing commission on human rights of the Milli Majlis, Rabiyat Aslanova and www.mediaforum.az, the “Amnesty act” draft bill implies setting free 9 thousand people, who ...