Mehriban Əliyevanın hazırladığı amnistiya aktı martın 17-də müzakirəyə çıxarılacaq
Milli Məclisin insan hüquqları daimi komissiyasının sədri Rəbiyyət Aslanova “Media forum”a deyib ki, “Amnistiya aktı haqqında” qanun layihəsi cəzası o qədər yüngül olmayan, cəzasının bir hissəni çəkən, şərti cəza alan, ...
«Sərhədsiz reportyorlar» internetdə söz azadlığı Günü keçirəcək
«Sərhədsiz reportyorlar» təşkilatının aksiyasının dəqiq nədən ibarət olacağı hələlik məlum deyil. Ötən il təşkilatın nümayəndələri şəbəkə istifadəçilərini saytlarına daxil olub senzuraya qarşı yazılar dərc etməyə çağırmışdılar. Qeyd edək ki, «Sərhədsiz ...
Qazaxıstan jurnalistləri dinməz piket keçiriblər
50-ə yaxın aksiya iştirakçısı ağızlarını sarıqlarla bağlayaraq əllərində plakatlar tutublar. Jurnalistləri dəstəkləmək üçün iki yüzə yaxın Adam gəlib. Aksiyanın təşkilatçılarından biri Tamara Kaleyeva bəyan edib ki, ziyanın ödənilməsi üçün nəzərdə ...

Подготовленный Мехрибан Алиевой акт об амнистии будет вынесен на обсуждение 17 марта
По информации председателя постоянной комиссии по правам человека Милли Меджлиса Рабият Аслановой, сайту «Медиа форум», законопроект «Акт об амнистии» предусматривает освобождение 9 тыс. лиц, совершивших не тяжкие преступления и отсидевших ...
«Репортеры без границ » проведут День свободы слова в Интернете
В чем именно будет заключаться акция «Репортеров без границ», пока не ясно. В прошлом году представители организации призывали пользователей Сети посетить свой сайт, публиковать сообщения против цензуры. Отметим, что «Репортеры ...
Казахские журналисты провели молчаливый пикет
В акции участвовали около 50 человек. Пикетчики надели на рты повязки и держали в руках плакаты. Поддержать журналистов пришли около двухсот человек. Один из организаторов акции Тамара Калеева заявила, что ...