«Sərhədsiz reportyorlar» «internet düşmənlərinin» siyahısını açıqladı
Bundan əlavə söz azadlığı müdafiəçilərinin nəzarətində olan ölkələrin siyahısına Avstraliya, Bəhreyn, Belorusiya, Zimbabve, Yəmən, Malayziya, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Tayland, Şri-Lanka, Eritreya və Cənubi Koreya kimi 11 dövlət düşüb. Məruzədə bildirilir ...
Jurnalist 3 il müddətinə azadlıqdan məhrum edildi
“Media forum” saytı xəbər verir ki, M.Zeydi xarici dövlətin başçısına hücumda təqsirli bilinib. Bağdadda keçirilən məhkəmə prosesində son sözlə çıxış edən M.Zeydi isə bildirib ki, özünü günahkar saymır. M.Zeydi ayaqqabılarını ...
Mətbuat Şurası aylıq hesabat verir
Mətbuat Şurasından “Media forum”a bildiriblər ki, layihə çərçivəsində qəzet, jurnal, informasiya agentlikləri və xəbər portalları da daxil olmaqla ölkədə müntəzəm yayımlanan 60-dan artıq kütləvi informasiya vasitəsinin monitorinqi aparılır: “Monitorinq müvafiq ...

«Репортеры без границ » обнародовали список «врагов интернета «
Кроме того, в список стран, находящихся под наблюдением защитников свободы слова, попали одиннадцать стран: Австралия, Бахрейн, Белоруссия, Зимбабве, Йемен, Малайзия, Объединенные Арабские Эмираты, Таиланд, Шри-Ланка, Эритрея и Южная Корея. В ...
Журналиста приговорили к трем годам тюрьмы
Инцидент с метанием ботинок произошел 14 декабря 2008 года в Багдаде, во время «прощального турне» Джорджа Буша по зарубежным странам. Журналист кинул ботинки, крикнув: «Это тебе прощальный поцелуй от иракского ...
Отчет Совета Прессы за минувший месяц
По информации Совета прессы сайту «Media forum», в рамках проекта проводится мониторинг более 60 СМИ – газет, журналов, информационных агентств и новостных порталов: «Мониторинг проводится на основе соответствующей инструкции и ...