ABŞ-ın səfiri referendumla bağlı müstəqil KİV-rin xüsusi rolunu qeyd edir
ABŞ səfiri həmçinin baş verən hadisələrin işıqlandırılması prosesində kütləvi informasiya vasitələrinin xüsusi rolunu qeyd edib. «Zəruri prosesdir və mən bir neçə məqamı qeyd etmək istərdim. Bu, həmin proseslərə böyük tövhə ...
“ATV NTERNATİONAL” kanalı fəaliyyətə öz binasında başlayacaq
O bildirib ki, əslində ATV-nin hazırkı binasında da əlavə yer var, amma “ATV İnt”in işçiləri çox olacaq deyə, həmçinin bu, yeni layihə olduğundan şirkət rəhbərliyi yeni kanalın ayrıca binada fəaliyyətə ...
Azərbaycanda iki qəzetin baş redaktorları dələduzluğa görə həbs olunub
Şübhəli şəxslər martın 10-da saxlanılmış və hüquq-mühafizə orqanları onların sözügedən KİV-rə aid olub-olmadığını araşdırırdı. İstintaqın versiyasına görə, jurnalistlər Bakı kafelərindən birinin sahibi Nəcibə Kazımovadan 500 manat (620 dollar) tələb edirmişlər. ...
Associated Press Obamanın portretinin müəllifini məhkəməyə verib
Feyri Associated Press agentlyinin 2006-cı ildə sifarişi ilə çəkilmiş şəkildən istifadə etməklə 2008-ci ildə Obamanın portretini yaratmışdır. Rəssamın əsəri ABŞ prezidentinin ən tanınan təsvirlərindən birinə çevrilmişdir. Tərəflər mövcud mübahisəni aralarında ...

Chief editors of two Azerbaijani newspapers arrested for extortion
The suspects were detained as early as 10 March; however until now the law enforcement bodies have been checking whether they had contacts with the above stated mass media. Investigators ...
Associated Press sues author of Obama’s portrait
The artist’s work has become one of the popular depictions of the US new president. Feiry and the Associated Press attempted to settle the conflict without the court, however, in ...
US ambassador to Azerbaijan stresses important role of independent mass media in informing citizens about referendum
The US ambassador also stressed an important role of mass media in the process of covering the ongoing event. “This process is very important. And there are several points I ...
“ATV İNTERNATİONAL” to start work in own building
He stated that in fact there is quite enough space in the ATV present building, but the “ATV International” channel has to employ a great deal of people. Thus the ...