ABŞ-ın səfiri referendumla bağlı müstəqil KİV-rin xüsusi rolunu qeyd edir
ABŞ səfiri həmçinin baş verən hadisələrin işıqlandırılması prosesində kütləvi informasiya vasitələrinin xüsusi rolunu qeyd edib. «Zəruri prosesdir və mən bir neçə məqamı qeyd etmək istərdim. Bu, həmin proseslərə böyük tövhə ...
“ATV NTERNATİONAL” kanalı fəaliyyətə öz binasında başlayacaq
O bildirib ki, əslində ATV-nin hazırkı binasında da əlavə yer var, amma “ATV İnt”in işçiləri çox olacaq deyə, həmçinin bu, yeni layihə olduğundan şirkət rəhbərliyi yeni kanalın ayrıca binada fəaliyyətə ...
Azərbaycanda iki qəzetin baş redaktorları dələduzluğa görə həbs olunub
Şübhəli şəxslər martın 10-da saxlanılmış və hüquq-mühafizə orqanları onların sözügedən KİV-rə aid olub-olmadığını araşdırırdı. İstintaqın versiyasına görə, jurnalistlər Bakı kafelərindən birinin sahibi Nəcibə Kazımovadan 500 manat (620 dollar) tələb edirmişlər. ...
Associated Press Obamanın portretinin müəllifini məhkəməyə verib
Feyri Associated Press agentlyinin 2006-cı ildə sifarişi ilə çəkilmiş şəkildən istifadə etməklə 2008-ci ildə Obamanın portretini yaratmışdır. Rəssamın əsəri ABŞ prezidentinin ən tanınan təsvirlərindən birinə çevrilmişdir. Tərəflər mövcud mübahisəni aralarında ...

Посол США в Азербайджане отмечает важную роль независимых СМИ в обеспечении граждан информацией по референдуму
Посол США отметила также важную роль средств массовой информации в процессе освещения происходящих событий. «Процесс очень важный. И есть несколько моментов, которые я бы хотела отметить. Это наличие сильной и ...
Канал «ATV İNTERNATİONAL» начнет работу в собственном здании
Он заявил, что на самом деле в нынешнем здании ATV места предостаточно, но каналу «ATV İnternational» требуется набрать немалое количество работников. Поэтому руководство решило соорудить новое здание для канала. Вице-президент ...
Главные редакторы двух азербайджанских газет арестованы за вымогательство
Подозреваемые были задержаны еще 10 марта, однако до сих пор правоохранительные органы проверяли, действительно ли они имеют отношение к названным СМИ. По версии следствия, журналисты требовали 500 манатов (около 620 ...
Associated Press подало в суд на автора портрета Обамы
Фейри написал портрет Обамы в 2008 году, используя фотографию, сделанную по заказу Associated Press в 2006 году. Работа художника стала одним из самых узнаваемых изображений нового президента США. Фейри и ...