6 fevralda yalnız “525-ci qəzet” çap oluna bildi
Fevralın 5-də “Azərbaycan” Nəşriyyatının elektrik enerjisi ilə təchizatında yaranan problem səbəbindn ölkənin aparıcı qəzetlərinin 6 fevral tarixli sayları nəşr oluna bilməyib. Enerji problemi bu nəşriyyatda çap olunanan rəsmi və müstəqil ...
Parlament jurnalistləri deputat Valeh Ələsgərovu necə xarakterizə edirlər?
Milli Məclisdə akkreditə olunan jurnalistlər deputatların şəxsi keyfiyyətləri barədə nə düşünür, onları ayrı-ayrılıqda necə xarakterizə edirlər? Modern.az saytı parlament jurnalistlərinə “Bu deputatı necə xarakterizə edərdiniz?” sualı ilə müraciət etməklə KİV ...
KİV-in İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun təxirə salınmış tədbiri nə vaxt keçiriləcək?
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun 2009-cu ilin yekunları və 2010-cu ildə qarşıda duran vəzifələrlə bağlı 5 fevral 2010-cu il tarixdə keçirilməsi nəzərdə tutulan tədbiri ...
Yeni veb-portal
Milli Elmlər Akademiyası tərəfindən Azərbaycan dilinin daha geniş işlənməsi, müxtəlif elm sahələrinə aid terminlərin vahid bir virtual məkanda sistemli şəkildə toplanması məqsədilə “Azterm.az” adlı yeni veb-portal hazırlanır. Veb-portala dilimizdə işlənən ...
“İpək Yolu üzərində Odlar yurdu – Azərbaycan tarixi “
Görkəmli Avstriya tarixçisi, alim və yazıçı Erix Fayqlın alman dilindən tərcümə olunmuş Azərbaycan tarixinin müxtəlif dövrlərindən bəhs edən “İpək Yolu üzərində Odlar yurdu – Azərbaycan tarixi” kitabı Azərbaycan və rus ...
Şair və tərcüməçi İlqar Fəhminin imza günü
Fevralın 16-da Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin (AYB) Natəvan klubunda yazıçı, şair və tərcüməçi İlqar Fəhminin imza günü reallaşacaq. Tədbirdə gənc şairlər, AYB-nın üzvləri və ədəbiyyat sevənlər iştirak edəcəklər.Məlumat üçün bildirək ki, ...
Milli Ensiklopediyanın “A ” hərfinə aid olan I və II cildləri nəşrə hazırlanıb
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) “Azərbaycan Milli Ensiklopediyası” Elmi Mərkəzi tərəfindən hazırlanan çoxcildli universal Milli Ensiklopediyanın “A” hərfinə aid olan I və II cildləri nəşrə hazırlanıb. Bu barədə AMEA-nın mətbuat ...
Cahangir Məmmədovun 75 illik yubileyi qeyd olunacaq
Fevralın 12-də Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin (AYB) Natəvan klubunda mərhum yazıçı Cahangir Məmmədovun 75 illik yubileyinə həsr olunan tədbir keçiriləcək. AYB-dan verilən məlumata əsasən tədbirdə AYB-nın bir çox üzvləri və mərhumun ...
Azərbaycanlı poliqrafçı Ulyanovski şəhərinin meri tərəfindən Fəxri fərmana layiq görülüb
Azərbaycanın tanınmış poliqrafçısı, Bakı Mətbəəsinin direktoru Şəddat Cəfərov 70 illik yubileyi münasibətilə Rusiya Federasiyasını Ulyanovski şəhərinin meri tərəfindən Fəxri fərmana layiq görülüb. Yubilyara ünvanlanana təbrik məktubunda Ş. Cəfərovun “Ulyanovski həqiqəti” ...
“Ruslara Azərbaycan və azərbaycanlılar haqqında ” kitabının təqdimatı olub
Moskvada, Prezident-hoteldə tanınmış Rusiya tarixçisi Aleksandr Qoryaninin və ictimai xadim Aleksandr Sevastyanovun “Ruslara Azərbaycan və azərbaycanlılar haqqında” kitabının təqdimatı olub. Tədbirdə çıxış edən A.Qoryanin deyib: “İki xalq arasında dostluq və ...

New web-portal to be available
A new web-portal “Azterm.az” is prepared by the National Academy of Sciences for the wide use of Azerbaijani language, collection of terms concerning different spheres of science in a common ...
“History of Land of Fire – Azerbaijan on the Silk Way”
Prominent Austrian historian, scholar and writer Erich Fiagle’ book “History of Land of Fire – Azerbaijan on the Silk Way” dealing with different periods of Azerbaijani history has been published ...
Author day of poet and translator Ilgar Fahmin
Writer, poet and translator Ilgar Fahmin’s author day will be held on February 16 in the Natavan Club of Azerbaijan Writers Union (AWU). The event will be attended by young ...
I and II volumes of national encyclopedia devoted to letter “A” prepared for publication
I and II volumes of the multivolume universal national encyclopedia devoted to the letter “A” prepared by “Azerbaijan National Encyclopedia” Scientific Centre of Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) is ...
Jahangir Mammadov’s 75th jubilee to be celebrated
Natavan Club of Azerbaijan Writers Union will host an event devoted to the 75th anniversary of deceased writer Jahangir Mammadov. According to AWU, a number of members of AWU and ...
Azerbaijani printing worker awarded honorary diploma by mayor of Ulyanovsk
Azerbaijani famous printing worker, director of Baku Printing-House Shaddat Jafarov has been awarded an honorary diploma by the mayor of Ulyanovsk city of the Russian Federation.He is the director of ...
Book «To Russians about Azerbaijan and Azerbaijanis» presented
The known Russian historian Alexander Gorjanina and the public and political figure of Russia Alexander Sevastyanov have presented their book “To Russians about Azerbaijan and Azerbaijanis” in the Moscow hotel ...
“Fund policy in Azerbaijan cited as an example of Haydar Aliyev Foundation” monograph published
Anar Alakbarov’s monograph titled “Fund Policy in Azerbaijan as an example of Haydar Aliyev Foundation” has been printed by “Ozan” publishing house. The monograph has been published upon the recommendation ...
London hosts photo exhibition about Azerbaijan
A photo exhibition of musician and photographer Alexander Mashin was organized by Azerbaijan’s Buta Art Center in Saint Martin’s Church, London, “Buta” Art Centre informed on it. The exhibition featured ...
Book “Ilyas Efendiyev. Time and Artist” published
A scientific monograph about life and creativity of Ilyas Efendiyev has been published in Ankara by “Fenomen” publishing. The author of the book is the senior lecturer of Ataturk University, ...