Alman telekanalı jurnalistinin həbsi ilə bağlı Qəza bölgəsində müxbir məntəqəsini bağlayıb
ARD operatorunu beş HƏMAS döyüşçüsü və fələstinli qızın həlak olduğu partlayışdan sonra həbs ediblər. HƏMAS üzvləri əmindirlər ki, partlayışın arxasında FƏTH qruplaşmasının üzvləri durur. ARD nümayəndələri müxbir məntəqəsinin fəaliyyətinin yalnız ...
BBC korporasiyası saxta müsabiqələrə görə 400 min funt məbləğində cərimə edilib
Araşdırma zamanı mediatənzimləyici əvvəlcədən müsabiqə qaliblərinin müəyyənləşdirildiyini yaxud onların proqram müəllifləri tərəfindən uydurulduğunu üzə çıxarıb. Bundan əlavə müəyyən olunub ki, zəng edənlərin şouya çıxmağa şansları olmayıb, çünki proqram canlı efirdə ...
«Dağıstan» Dövlət Televiziyası sədrinin qətlində üç şəxs təqsirləndirilir
Xatırladaq ki, Qadjı Abaşılov 2008-ci il martın 21-də Mahaçqalada naməlum şəxslər tərəfindən qətlə yetirilib. Abaşılov yerindəcə keçinib, onun sürücüsü isə yaralı vəziyyətdə xəstəxanaya çatdırılıb. İstintaq jurnalistin qətlini onun peşəkar fəaliyyəti ...
Bakıda Media Müstəqilliyi İnstitutu təsis edilib
Belə ki, strukturun yaradılması media sahəsində mövcud olan problemlərin həllinə yönəlib. İnstitutun rəhbəri kimi «Yeni yol» qəzetinin baş redaktoru Əlişir Əhəd seçilmişdir. «Hazırda mətbuatda kifayət qədər problem var və məqsədimiz ...
Yanğın Ren-TV teleşirkətinin Bryansk ofisini məhv edib
Qeyd edək ki, yanğının ümumi sahəsi 330 kvadrat metr təşkil edib. Binadan 40-a yaxın insan köçürülüb. Bir qədər əvvəl bildirilmişdir ki, «Ren-TV-Bryansk» teleşirkətinin əməkdaşları kompyuter və təşkilatın avadanlığını çıxarmağa çalışıblar. ...
DEMOKRATİK İSLAHATLAR PARTİYASI ÜÇ JURNALİSTİ MÜKAFATLANDIRDI
Partiyadan «Media forum»a verilən məlumata görə, sədr Asim Mollazadə mükafatları «Exo» qəzetinin əməkdaşı Nuraniyə (xarici siyasət və beynəlxalq terrorizm təhlükələri sahəsindəki yazılarına görə), «Alma» qəzetinin əməkdaşı Günel Mövluda (qaçqınların həyatına ...
Fransa səfirliyi jurnalist Aqil Xəlili Azərbaycandan çıxarıb
Onun sözlərinə görə, səfər «Sərhədsiz reportyorlar» beynəlxalq təşkilat tərəfindən A.Xəlilin şəxsi təhlükəsizliyinin təmin olunması məqsədilə təşkil edilmişdir. Jurnalisti Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndəsi müşayiət edirdi. Azər Əhmədovun sözlərinə görə, Fransa səfirliyi ...
MƏMMƏD NAZİMOĞLU «MEDİA AÇARI» TƏSİSÇİLƏRİNİN XÜSUSİ MÜKAFATINA LAYİQ GÖRÜLDÜ
Bu il iyulun 6-da 48 yaşında vəfat etmiş M.Nazimoğlu ölkənin ilk müstəqil nəşrlərindən olan «Aydınlıq» qəzetinin yaradıcılarındandır. «Xalq qəzeti»nin baş redaktor müavini, «Ulus» qəzetinin baş redaktoru, «Avropa», «Yeni Müsavat», «Azadlıq», ...
Zərdabi mükafatı qaliblərini tapdı
Onu da deyək ki, cənab Süleymanovla yanaşı bu mükafat sərbəst nominasiyalar üzrə kütləvi informasiya vasitələrinin bir sıra əməkdaşına da təqdim olunub. Qeyd edək ki, hər bir laureata diplom və 300 ...

The ARD cameraman was detained after the explosion killing five Hamas fighters and one Palestinian girl. Hamas members are sure that Fatah grouping stands behind the explosion.ARD representatives state the ...
BBC Corporation fined to £400 thousand for false contests
During the investigation, the media-regulator revealed the cases when the audience was actively urged to call in live broadcast whereas the contest winners had been defined beforehand or merely made ...
3 accused of murder of ‘Dagestan ‘ State TV and Radio Company ‘s chairman
According to the information, the suspects are only executors of the crime, but it is still unknown who an organizer was. The suspects’ names are not yet disclosed.To remind, Haji ...
Fire destroys Ren-TV-Bryansk office
According to a Company representative, the overall area of inflammation made 330 sq/m. About 40 people were evacuated from the building. It was earlier informed that Ren-TV- Bryansk employees had ...
Media Independence Institute established in Baku
Thereby, the structure aims at solving the problems existing in media sphere. Chief editor of “Yeni yol”, Alishir Ahad was elected to head the Institute. “The press faces a great ...
Democratic Reforms Party awards three journalists
According to the information given by the Party to “Media forum”, chairman Asim Mollazade awarded “Echo” newspaper’s collaborator Nuranie for articles in the sphere of international terrorism, collaborator of “Alma” ...
French Embassy takes journalist Agil Halil out of Azerbaijan
According to him, the visit was arranged by international organization “Reporters without borders” to ensure personal security of A.Halil. He was accompanied by an employee of French Embassy to Azerbaijan. ...
Special “Media key” award conferred to Mammad Nazimoglu posthumously
M. Nazimoglu, who deceased on 6 July at the age of 48, was one of the founders of the first independent edition “Aydinlig”. He was deputy editor-in-chief of “Halg gazeti”, ...
Zardabi’s award finds its winners
It should be noted that along with Mr. Suleimanov, awards in different nominations were conferred on some representatives of mass media. To remind, Zardabi’s award, founded at the end of ...