Alman telekanalı jurnalistinin həbsi ilə bağlı Qəza bölgəsində müxbir məntəqəsini bağlayıb
ARD operatorunu beş HƏMAS döyüşçüsü və fələstinli qızın həlak olduğu partlayışdan sonra həbs ediblər. HƏMAS üzvləri əmindirlər ki, partlayışın arxasında FƏTH qruplaşmasının üzvləri durur. ARD nümayəndələri müxbir məntəqəsinin fəaliyyətinin yalnız ...
BBC korporasiyası saxta müsabiqələrə görə 400 min funt məbləğində cərimə edilib
Araşdırma zamanı mediatənzimləyici əvvəlcədən müsabiqə qaliblərinin müəyyənləşdirildiyini yaxud onların proqram müəllifləri tərəfindən uydurulduğunu üzə çıxarıb. Bundan əlavə müəyyən olunub ki, zəng edənlərin şouya çıxmağa şansları olmayıb, çünki proqram canlı efirdə ...
«Dağıstan» Dövlət Televiziyası sədrinin qətlində üç şəxs təqsirləndirilir
Xatırladaq ki, Qadjı Abaşılov 2008-ci il martın 21-də Mahaçqalada naməlum şəxslər tərəfindən qətlə yetirilib. Abaşılov yerindəcə keçinib, onun sürücüsü isə yaralı vəziyyətdə xəstəxanaya çatdırılıb. İstintaq jurnalistin qətlini onun peşəkar fəaliyyəti ...
Bakıda Media Müstəqilliyi İnstitutu təsis edilib
Belə ki, strukturun yaradılması media sahəsində mövcud olan problemlərin həllinə yönəlib. İnstitutun rəhbəri kimi «Yeni yol» qəzetinin baş redaktoru Əlişir Əhəd seçilmişdir. «Hazırda mətbuatda kifayət qədər problem var və məqsədimiz ...
Yanğın Ren-TV teleşirkətinin Bryansk ofisini məhv edib
Qeyd edək ki, yanğının ümumi sahəsi 330 kvadrat metr təşkil edib. Binadan 40-a yaxın insan köçürülüb. Bir qədər əvvəl bildirilmişdir ki, «Ren-TV-Bryansk» teleşirkətinin əməkdaşları kompyuter və təşkilatın avadanlığını çıxarmağa çalışıblar. ...
DEMOKRATİK İSLAHATLAR PARTİYASI ÜÇ JURNALİSTİ MÜKAFATLANDIRDI
Partiyadan «Media forum»a verilən məlumata görə, sədr Asim Mollazadə mükafatları «Exo» qəzetinin əməkdaşı Nuraniyə (xarici siyasət və beynəlxalq terrorizm təhlükələri sahəsindəki yazılarına görə), «Alma» qəzetinin əməkdaşı Günel Mövluda (qaçqınların həyatına ...
Fransa səfirliyi jurnalist Aqil Xəlili Azərbaycandan çıxarıb
Onun sözlərinə görə, səfər «Sərhədsiz reportyorlar» beynəlxalq təşkilat tərəfindən A.Xəlilin şəxsi təhlükəsizliyinin təmin olunması məqsədilə təşkil edilmişdir. Jurnalisti Fransanın Azərbaycandakı səfirliyinin nümayəndəsi müşayiət edirdi. Azər Əhmədovun sözlərinə görə, Fransa səfirliyi ...
MƏMMƏD NAZİMOĞLU «MEDİA AÇARI» TƏSİSÇİLƏRİNİN XÜSUSİ MÜKAFATINA LAYİQ GÖRÜLDÜ
Bu il iyulun 6-da 48 yaşında vəfat etmiş M.Nazimoğlu ölkənin ilk müstəqil nəşrlərindən olan «Aydınlıq» qəzetinin yaradıcılarındandır. «Xalq qəzeti»nin baş redaktor müavini, «Ulus» qəzetinin baş redaktoru, «Avropa», «Yeni Müsavat», «Azadlıq», ...
Zərdabi mükafatı qaliblərini tapdı
Onu da deyək ki, cənab Süleymanovla yanaşı bu mükafat sərbəst nominasiyalar üzrə kütləvi informasiya vasitələrinin bir sıra əməkdaşına da təqdim olunub. Qeyd edək ki, hər bir laureata diplom və 300 ...

Немецкий телеканал закрыл корпункт в Газе из-за ареста журналиста
Оператора ARD задержали после взрыва, при котором погибли пять боевиков ХАМАС и палестинская девочка. Члены ХАМАС уверены, что за взрывом стоит группировка ФАТХ. Представители ARD заявили, что работа корпункта возобновится ...
Корпорация BBC оштрафована на 400 тысяч фунтов за фальшивые конкурсы
В ходе расследования медиарегулятор выявил случаи, когда зрителей активно призывали звонить в прямой эфир в то время, как победители конкурса уже были заранее определены или просто выдуманы авторами программы, либо ...
В убийстве председателя ГТРК «Дагестан » обвинили трех человек
Согласно информации, обвиняемые являются исполнителями преступления, кто был организатором убийства пока не установлено. Имена обвиняемых также пока не называются. Напомним, что Гаджи Абашилов был убит в Махачкале 21 марта 2008 ...
В Баку учрежден Институт независимости медиа
Так, целью создания этой структуры является разрешение проблем, существующих в сфере медиа. Руководителем Института избран главный редактор газеты «Ени йол» Алишир Ахад. «В настоящее время в прессе существует немало проблем, ...
Пожар уничтожил брянский офис телекомпании «Рен-ТВ «
По словам собеседника агентства, общая площадь возгорания составила 330 квадратных метров. Из здания были эвакуированы около 40 человек. Ранее сообщалось, что сотрудники телекомпании «Рен-ТВ-Брянск» пытались вынести на улицы компьютеры и ...
Партия Демократических Реформ наградила трех журналистов
По информации, поступившей в «Media forum» из партии, председатель Асим Моллазаде вручил премии сотруднице газеты «Эхо» Нурание за статьи в области международного терроризма, сотруднице газеты «Алма» Гюнель Мовлуда за публикации ...
Посольство Франции вывезло журналиста Агиля Халила из Азербайджана
По его словам, визит организован международной организацией «Репортеры без границ» с целью обеспечения личной безопасности А.Халила. Его сопровождал сотрудник посольства Франции в Азербайджане. Гендиректор издания подчеркнул, что посольство Франции выдало ...
Мамеду Назимоглы посмертно присуждена специальная премия учредителей «Ключа медиа»
Скончавшийся 6 июля в возрасте 48 лет М.Назимоглы являлся одним из основателей первого независимого издания «Айдынлыг». Он был заместителем главного редактора «Халг газети», главным редактором «Улус», публицистом «Авропа», «Йени Мусават», ...
Премия Зардаби нашла своих победителей
Следует отметить, что наряду с господином Сулеймановым премия в различных номинациях была вручена также некоторым представителям средств массовой информации. Напомним, что, учрежденная в конце 90-ых тогдашним председателем Союза Журналистов, ныне ...