«Azadlıq» qəzetinin kollektivi təsisçi hüquqlarından məhrum ola bilər
Birliyin sədri, Xalq Cəbhəsinin liderlərindən biri Təhmasib Novruzov nəşrin hazırki heyətinə qarşı iddia qaldırıb, çünki «Azadlıq» qəzetini vaxtilə Xalq Cəbhəsinin üzvləri təsis etmişdilər. İndi də Novruzov Xalq Cəbhəsinə təsisçi hüquqlarının ...
İrkutskda keçmiş televiziya reportyoru itkin düşüb
«Qazeta Ru» yazır ki, Şevtsov kriminal barədə yazan İrkutskun ən məşhur telereportyorlarından biri olub. Son zamanlar vilayət FHX-ın mətbuat xidmətində çalışan jurnalist, iyunun 10-da evdən çıxıb və bir daha onu ...
DİN internetdə ekstremizmə görə cinayət məsuliyyətinin tətbiqini təklif edib
Daxili işlər naziri Raşid Nurqaliyev internetdə çoxlu ekstremist materiallarının yerləşdirildiyini, o cümlədən bombanın hazırlanması, bank və informasiya şəbəkələrinin dağıdılması üsulları. Nurqaliyevin fikrincə, DİN, FTX və Ədliyyə Nazirliyi deputat korpusu ilə ...

Коллектив оппозиционной газеты «Азадлыг» может быть лишен учредительских прав
Председатель объединения, один из лидеров Народного Фронта Азербайджана Тахмасиб Новрузов подал иск, где выражается протест против нынешнего коллектива издания, так как газету «Азадлыг» учредили члены Народного фронта Азербайджана, среди которых ...
В Иркутске пропал бывший телевизионный репортер
«Газета.Ru» сообщает, что Шевцов несколько лет был одним из наиболее заметных криминальных телерепортеров Иркутска. В последнее время он работал в пресс-службе областного ГУ МЧС. 10 июня Шевцов ушел из дома, ...
МВД предложило ввести уголовную ответственность за экстремизм в интернете
Глава МВД Рашид Нургалиев отметил, что в интернете выложено множество экстремистских материалов, в том числе методы изготовления бомб и взлома банковских и информационный сетей. МВД, ФСБ и Министерству юстиции необходимо, ...