Söz Azadlığını Müdafiə Fonduna Məmməd Nazimoğlunun adı verildi
Qeyd edək ki, iyulun 6-da 48 yaşında dünyasını dəyişən Məmməd Nazim oğlu Fondun icraçı direktoru olub. SAMF ...
Mətbuat Şurası prezidentdən jurnalistlərin əfv olunmasını istəyir
Day.az saytının ANS TV-yə istinadən verdiyi məlumata görə, MŞ sədri Əflatun Amaşov bu kimi müraciətin göndərilməsi məsələsinin jurnalistlərin V qurultayında qaldırıldığını deyib. Onun sözlərinə görə, qurultay nümayəndələri Mətbuat Şurasına yaxın ...
Los Angeles Times qəzetinin naşiri istefaya gedir
Qeyd edək ki, hər iki qəzetin sahibi Tribune Co iri miqyaslı islahtalar keçirir ki, nəşrlərin gəlirlərinin azalmasının qarşısını alsın. Bir qədər əvvəl Los Angeles Times qəzetinin sahiblərinin reklam sahələrinin satışının ...

Фонд Защиты Свободы Слова отныне будет носить имя Мамеда Назим оглы
Отметим, что, скончавшийся 6-го июля в возрасте 48 лет Мамед Назим оглы был исполнительным директором Фонда Защиты Свободы Слова. ...
Совет по прессе просит президента помиловать журналистов
Как передает Day.Az со ссылкой на ANS TV, глава СП Афлатун Амашев сообщил телеканалу, что вопрос о направлении подобного обращения был поднят на V съезде журналистов страны. По его словам, ...
Издатель Los Angeles Times ушел в отставку
Tribune Co., которой принадлежат обе газеты, проводит масштабные реформы, чтобы справиться со снижением рентабельности изданий. Так, ранее сообщалось, что владельцы Los Angeles Times намерены сократить 250 сотрудников из-за снижения доходов ...