Eynulla Fətullayevə həbsxanada müxalifət qəzetlərini oxumağa icazə verilmir
Onun sözlərinə əsasən, E.Fətullayevin səhhəti normaldır, saxlanma şəraiti və həbsxana rəhbərliyinin münasibətindən də şikayət etmir. Lakin həbsxanada rəsmi nəşrlərdən fərqli olaraq, müxalifət qəzetlərinin oxunuşuna icazə verilmir. Jurnalistin atası «Başa düşmürəm ...
Olimpiada zamanı Çin televiziyası tarixində ilk dəfə canlı efirdə işləyəcək
Dövlət və Kommunist partiyası ölkə ərazisində yayımlanan radio və teleproqramların məzmununu ciddi nəzarət altında saxlayır. Bu hətta ölkənin hüdudlarından kənarda keçirilən idman yarışmalarına da aiddir. Məsələn, Avro-2008 futbol yarışmalarını tamaşaçılar ...
Türkmənistan hakimiyyəti Azadlıq Radiosunun jurnalistini azad edib
Türkmənistanda Durdımuradov təhsil məsələləri ilə müşğul olmaqla yanaşı konstitusiya islahatlarının hazırlıq mərhələsini işıqlandırır. İyunun 20-də yaşadığı evdə həbs olunan jurnalisti hüquq-mühafizə orqanları döyüb və elektroşokla işgəncə veriblər. Jurnalistdən Azadlıq Radiosu ...

Эйнулле Фатуллаеву не позволяют читать в тюрьме оппозиционные газеты
По его словам, здоровье Э.Фатуллаева нормальное, у него нет никаких жалоб на условия содержания и обращения к нему со стороны руководства тюрьмы. Э.Фатуллаев подчеркнул, что в тюрьме не допускается чтение ...
Во время Олимпиады китайское телевидение впервые будет работать в прямом эфире
Государство и Коммунистическая партия строго контролируют содержание радио- и телепрограмм, транслирующихся на территории Китая. Это относится даже к спортивным состязаниям, происходящим за пределами страны. Например, футбольные матчи Евро-2008 китайские зрители ...
Туркменские власти освободили журналиста Радио Свобода
В Туркмении Дурдымурадов занимается вопросами образования, а также освещает подготовку конституционной реформы. 20 июня он был задержан в собственном доме. После задержания, как сообщают «Репортеры без границ», представители спецслужб избивали ...