Eynulla Fətullayevə həbsxanada müxalifət qəzetlərini oxumağa icazə verilmir
Onun sözlərinə əsasən, E.Fətullayevin səhhəti normaldır, saxlanma şəraiti və həbsxana rəhbərliyinin münasibətindən də şikayət etmir. Lakin həbsxanada rəsmi nəşrlərdən fərqli olaraq, müxalifət qəzetlərinin oxunuşuna icazə verilmir. Jurnalistin atası «Başa düşmürəm ...
Olimpiada zamanı Çin televiziyası tarixində ilk dəfə canlı efirdə işləyəcək
Dövlət və Kommunist partiyası ölkə ərazisində yayımlanan radio və teleproqramların məzmununu ciddi nəzarət altında saxlayır. Bu hətta ölkənin hüdudlarından kənarda keçirilən idman yarışmalarına da aiddir. Məsələn, Avro-2008 futbol yarışmalarını tamaşaçılar ...
Türkmənistan hakimiyyəti Azadlıq Radiosunun jurnalistini azad edib
Türkmənistanda Durdımuradov təhsil məsələləri ilə müşğul olmaqla yanaşı konstitusiya islahatlarının hazırlıq mərhələsini işıqlandırır. İyunun 20-də yaşadığı evdə həbs olunan jurnalisti hüquq-mühafizə orqanları döyüb və elektroşokla işgəncə veriblər. Jurnalistdən Azadlıq Radiosu ...

During the Olympic Games Chinese TV to live broadcast for the first time
The State and Communists Party are strictly controlling contents of radio and TV programs broadcasted in the territory of China. It relates to even sports competitions taking place abroad. For ...
Turkmen authorities free Radio Liberty journalist
In Turkmenistan Durdimuradov is engaged in education affairs as well as in covering preparation to Constitution reform. On June 20, he was detained in his own apartment.After detaining, as “Reporters ...
Eynulla Fatullayev not allowed reading opposition newspapers in cell ward
According to him, E. Fatullayev feels good; he has no complaints about conditions of the prison and treating him by chiefs of the facility. Emin Fatullayev stressed on ban of ...