İnterAz-ın “7–ci Gün” proqramında “Asan xidmət “in fəaliyyətindən danışılacaq
İnterAZ-ın “7–ci Gün” analitik informasiya proqramının bu həftə qonağı “Asan xidmət” Mərkəzinin İctimayyətlə əlaqələr sektorunun müdiri Anar Hüseynov olacaq. SalamNews xəbər verir ki, proqramda keçən müddət ərzində görülən işlər, yeniliklər ...
Bu ilin sonunadək internet-media ilə bağlı tədbirlər təşkil olunacaq
Ötən ilin sentyabrında aparılmış araşdırmaya əsasən, rəyi soruşulanların təqribən 40 faizi informasiya əldə etməyin mənbəyi qismində internetin adını çəkiblər. Eyni sayda respondent televiziyanın əsas informasiya mənbəyi olduğunu düşünür. 13 faiz ...
SalamNews İA və İnterAz telekanalı intihar hadisələri barədə xəbərlərin işıqlandırılmasını dayandırıb
SalamNews İnformasiya Agentliyi (İA) və İnterAz telekanalı 2014-cü ilin sonunadək intihar hadisələri barədə xəbərlərin işıqlandırılmasını dayandırıb. Bu qərar Agentliyin və televiziya kanalının rəhbərliyi tərəfindən cəmiyyətdə psixoloji təzyiqin azaldılmasına yardım göstərmək ...
Azərbaycanda regional televiziya kanalının fəaliyyəti dayandırılıb
Milli Televiziya və Radio Şurasının bu gün növbəti iclası keçirilib. MTRŞ-dan SalamNews-a verilən məlumata görə, iclasda AYGÜN Müstəqil Televiziya və Radio Kompaniyasının regional (Zaqatala şəhəri) televiziya yayımı üçün xüsusi razılıq ...
AMŞ “Onlayn media və Qarabağ mövzusu”layihəsinin icrasına başlayıb
Azərbaycan Mətbuat Şurasında (AMŞ) “Onlayn media və Qarabağ mövzusu” adlı “dəyirmi masa” keçirilib. MŞ sədri Əflatun Amaşov Şuranın beynəlxalq münasibətlər komissiyasının xətti ilə bu mövzuda yeni layihəyə start verildiyini bildirib. ...
Əflatun Amaşov: “Mətbuat Şurası fəaliyyətini reket jurnalistika ilə mübarizəyə yönəldəcək”
“Biz yaxın gələcəkdə Mətbuat Şurasının qara siyahısına daxil olan KİV-ləri saf çürük edəcəyik. Yəqin ki, kifayət qədər KİV Mətbuat Şurasının qara siyahısından çıxacaq.“ Bunu SalamNews-a müsahibəsində Mətbuat Şurasının sədri Əflatun ...
Azərbaycanda televiziyanın yaranmasından 58 il ötür
“Azteleradio” şirkətinin yaranmasından bu gün 88 il ötür. SalamNews-un məlumatına görə, Azərbaycan radiosu 1926-cı il noyabrın 6-da, Azərbaycan televiziyası isə 1956-cı il fevralın 14-də yaradılıb. Prezident İlham Əliyevin 2005-ci il ...
Komaya düşən jurnalist – Ailəsi Sahib İslamovun sağalmayacağına inanmaq istəmir
“Əməkdaşımız Sahib İslamovun səhhətində hər hansısa dəyişiklik yoxdur. Həkimlərin rəyinə görə onun beyin hüceyrələri qəza nəticəsində tamamilə məhv olub. Belə xəstələrin müalicəsində isə tibb elmi acizdir. Vəziyyəti pis olaraq qalır. ...
Modern.az və “Trend ” IB Club-da
Azərbaycan Jurnalistlər Şəbəkəsi (AJN) və IB Club-ın birgə təşkilatçılığı, “Azərfoto” İnformasiya Agentliyinin media dəstəyi ilə “Jurnalistika ayı” layihəsi çərçivəsində Modern.az saytının baş redaktoru Elşad Eyvazlı və “Trend” İnformasiya Agentliyinin baş ...
Yazıçı Anarın ölü və diri problemi
Yazıçılar Birliyinin diri üzvləri – yazırlar, yaradırlar. Daim diqqət mərkəzində olmaq istəyirlər. Özlərini digərlərindən istedadlı sayırlar. Bir az məşhurları Anar müəllimin otağına tez-tez girərək özlərini “yada salırlar”. Xüsusilə də Yazıçılar ...

Известный азербайджанский журналист Физули Рузигяр (Гасымов) отмечает свое 66-тилетие. С днем рождения его поздравляют товарищи, близкие, ученики. Как сообщает региональный корреспондент Vesti.Az, Физули Рузигяр (Гасымов) родился 17 февраля 1948 году ...
14 февраля в Калужской областной научной библиотеке им. В.Г. Белинского состоялась презентация книги стихов «Кто я для тебя?» дагестанской поэтессы, общественного деятеля, председателя молодежного отдела МДНКА Фериды Ибрагимовой, которая, будучи ...
Главным редактором англоязычного ежедневного издания Saudi Gazette, выпускаемого в саудовском городе Джидда, впервые стала женщина, сообщает Ynetnews. Этот пост займет Сомайя Джабарти, работавшая в газете в течение 13 лет и ...
Гостем информационно-аналитической программы «7 Гюн» станет директор сектора по связям с общественностью Центра «Службы Асан» Анар Гусейнов. Как сообщает SalamNews, в программе обсудят проделанную работу, а также вопросы исполнения последнего ...
Информационное агентство SalamNews и телеканал InterAz прекращают подачу информации о суицидах до конца 2014 года. Как сообщает SalamNews, это решение было принято руководством агентства с целью оказания содействия снижению психологического ...
Сегодня состоялось очередное заседание Национального Совета Телевидения и Радио (НСТР). Как сообщили SalamNews в НСТР, на заседании было рассмотрено обращение в связи с продлением лицензии на телевещание Независимой телерадиокомпании «Айгюн» ...
В ближайшее время мы определимся со СМИ, которые входят в «Черный список» Совета прессы. Вероятно, что большая часть из них будут удалены из списка. Об этом в интервью SalamNews заявил ...
14 февраля отмечается день создания республиканского национального телевидения Азербайджана. Как сообщает SalamNews, именно в этот день 14 февраля в 1956 году вышла в эфир Бакинская телевизионная студия. Сегодняшний телеканал AZTV ...
Не стоит даже говорить о председателе НПО, которая считает, что азербайджанская пресса находится на низком уровне. Об этом SalamNews заявил председатель Совета прессы Афлатун Амашов, комментируя высказывания председателя ОО Демократическая ...