İRS jurnalının növbəti buraxılışında Xocalı soyqırımı ilə bağlı məqalə çap olunub
Azərbaycanın Misirdəki Səfirliyinin təşkilatçılığı ilə ərəb dilində çap olunan İRS jurnalının növbəti buraxılışında, Azərbaycan xalqının zəngin tarixi-mədəni irsi, incəsənəti, ədəbiyyatı və turizm imkanları barədə məlumat verilib.SalamNews-un verdiyi məlumata görə, jurnal ...
Azərbaycanda ötən il 170 xəbər portalı yaranıb – AMŞ sədri
Azərbaycanda ötən il 170 xəbər portalı yaranıb. Orta hesabla 2 gündən bir xəbər portalı yaranır.SalamNews xəbər verir ki, bunu Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov bildirib.O deyib ki, ABŞ təhlükəsizlik orqanları ...
Türk jurnalist Azərbaycanda məzhəblərarası ədavətə səslədi
Türkiyəli jurnalist azərbaycanlıları Suriyada cihada çağıran müraciət yaydı; Furkan Azeri adlı müəllif hər kəsi Suriyaya cihada dəvət edir; buna qarşı olanlar isə tənqid olunur; Qamət Süleymanov: “Onlar dini baxımdan gedib ...
Pakistanın yeni səfiri jurnalistlərlə görüşdü
Pakistanın Azərbaycana yeni təyin olunmuş səfir Xalid Usman Qeysər bu gün bir qrup media nümayəndəsi ilə görüş keçirib. Publika.Az-ın məlumatına görə, görüş zamanı çıxış edən səfir Azərbaycanda olmaqdan şad olduğunu ...
Google-nin San Francisko körfəzində inşa etdiyi nəhəng platformanın sənədsiz olduğu ortaya çıxıb
San Francisko körfəzi Qoruma və İnkişaf Komissiyası direktoru Larri Goldzband tikinti icazəsi olmayan şirkətdən platformanı başqa bir yerə köçürməyi istəyib. Google-nin oktyabr ayında inşasına başladığı 4 mərtəbəli platformasını məlumat mərkəzi ...
Şeyx Quranın azərbaycanca oxunmasına qarşı çıxdı
Türkiyədə səfərdə olan Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri şeyxülislam Hacı Allahşükür Paşazadə Milli Məclis sədri Oqtay Əsdovun din mərasimlərində Qurani-Kərimin Azərbaycan dilində səsləndirilməsi təklifinə münasibət bildirib. ANS PRESS-in məlumatına görə ...

В Азербайджане увеличено число вопросов на приемных экзаменах для желающих поступить в средне-специальные учебные заведения и колледжи на основе девятилетнего образования. Об этом сообщил Trend в среду глава пресс-службы Государственной ...
В Нижнем Новгороде, в стенах Российской Академии Народного Хозяйства и Государственной Службы при Президенте Российской Федерации прошел День толерантности, приуроченный ко Дню студенчества. Российская Академия Народного Хозяйства и Государственной Службы ...
Журналистам, прибывшим в Сочи для освещения зимних Олимпийских игр, пришлось в 6.00 после сигнала о срочной эвакуации покинуть свои гостиничные номера в медиа-отеле «Екатерининский квартал» из-за того, что один из ...
5 февраля вышла очередная печатная версия онлайн газеты AzerNews.В этом номере читайте об обсуждении итало-азербайджанских отношений на деловой встрече в Баку, угрозе для жизни жителей границы в результате нарушения перемирия ...
Жительница губинского села Заргова Гюльтекин Сеидова желает получить группу инвалидности в связи с проблемами со зрением. Несмотря на то, что Г.Сеидова неоднократно обращалась в Медицинскую социальную экспертную комиссию (МСЭК) Губы, ...