“İlham Əliyev: “Mən jurnalistləri vətənpərvərliyə çağırıram “
Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi və “Kaspi” qəzeti “İlham Əliyev: “Mən jurnalistləri vətənpərvərliyə çağırıram” adlı kitab nəşr edib. Kitabda prezident İlham Əliyevin milli mətbuatın 135 illik yubileyinin geniş qeyd edilməsi ...
“Rəsul Rza və müasir Azərbaycan poeziyası “
Tanınmış tənqidçi, filologiya elmləri doktoru Vaqif Yusiflinin yenicə çapdan çıxmış “Rəsul Rza və müasir Azərbaycan poeziyası” adlı kitabında unudulmaz xalq şairinin yaratdığı novator ədəbi məktəbindən, bütövlükdə yaradıcılığından çağdaş tənqidin yeni ...
“Kitabxanalardan gələcəyə “
Sentyabrın 20-dən 25-dək Rusiya Federasiyasının Soçi şəhərində “Kitabxanalardan gələcəyə” adlı X Beynəlxalq Konfrans keçiriləcək. Konfransda ölkəmizi C. Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanası və Qusar rayon Mərkəzləşmiş Kitabxana Sisteminin əməkdaşları təmsil ...
“Yeni kitabların biblioqrafik informasiya göstəriciləri “
Oxucular arasında yeni ədəbiyyatı təbliğ etmək məqsədilə “Yeni kitabların biblioqrafik informasiya göstəriciləri” adlı yeni kitab nəşr olunub. Mədəniyyət və Turizm Nazirliynin dəstəyi ilə C.Cabbarlı adına Respublika Gənclər Kitabxanası tərəfindən hazırlanan ...
Xalq Şairi Zəlimxan Yaqubun növbəti kitabı İranda işıq üzü görüb
İranda Azərbaycanın Xalq Şairi Zəlimxan Yaqubun növbəti kitabı nəşr olunub. Görkəmli ədibin “Peyğəmbər” poeması bu günlərdə Təbrizdəki “Əxtar” nəşriyyatında nəfis şəkildə çapdan çıxmışdır. Kütləvi tirajla nəşr olunan bu kitabı ərəb ...
KİV-in inkişafına dəstək fondu qəzetlərin maliyyəşdirilməsi şərtlərini dəyişməyə hazırlaşır
Kütləvi İnformasiya Vasitələrinin İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun icraçı direktoru Vüqar Səfərli avqustun 27-də “Media forum” saytına açıqlama verərək media quruluşları və jurnalist təşkilatlarının layihələrinin maliyyələşdirilməsi müsabiqəsindən danışıb. Avqustun 2-də 15 ...
AVCİYA parlament seçkiləri ilə əlaqədar ikinci mərhələyə yekun vurdu
Tədbiri giriş sözü ilə açan AVCİYA –nin Seçki Qərargahının rəhbəri Məhərrəm Zülfüqarlı qeyd edtdi ki, 2004-cü ilin dekabrında bütün Azərbaycan ərazisində 300-dən çox yerli və xarici müşahidəçinin iştirakı ilə bələdiyyə ...

Состоялась презентация книги «Гасан бек Зардаби и «Экинчи» о жизни и творчестве основоположника национальной печати Азербайджана Гасан бека Зардаби. Книга издана по случаю 135-летия национальной печати Азербайджана при поддержке Ассоциации ...
ФЗСС завершил работу над проектом издания нового каталога средств массовой информации
Фонд защиты свободы слова (ФЗСС) завершил работу над проектом издания на высоком полиграфическом уровне нового каталога средств массовой информации, начавшуюся 30 октября 2009 г. В каталоге на трех языках (азербайджанский, ...
Очередная книга народного поэта Зелимхана Ягуба выпущена в Иране
В Иране увидела свет очередная книга народного поэта Азербайджана Зелимхана Ягуба. Поэма «Пророк» на днях вышла из печати в Тебризском издательстве «Ахтар». Книгу перевел на арабский алфавит поэт Сахавет Иззати ...
«Ильхам Алиев: «Я призываю журналистов к патриотизму»»
Центром изучения наследия Гейдара Алиева и газетой «Каспий» опубликована книга «Ильхам Алиев: «Я призываю журналистов к патриотизму»». В книге на английском и русском языках помещены материалы о мероприятиях, проведенных после ...
«Ходжа Насреддин – вчера и сегодня»
В середине октября в Турции будут торжественно отмечен 30-тилетний юбилей конкурса «Ходжа Насреддин». В мероприятии, где примут участие карикатуристы из 50-ти стран, приглашение также получил и председатель Союза карикатуристов страны, ...
«Расул Рза и современная азербайджанская поэзия»
В новой книге известного критика, доктора филологических наук Вагифа Юсифли «Расул Рза и современная азербайджанская поэзия» исследуется новаторская литературная школа незабываемого поэта со стороны современных критиков. Вспоминая высказывания великого тюркского ...
«Из библиотек в будущее»
С 20 по 25 сентября в городе Сочи Российской Федерации пройдет X Международная конференция «Из библиотек в будущее». Нашу страну на данном мероприятии представят сотрудники Республиканской молодежной библиотеки имени Дж. ...
«Информационные библиографические показатели новых книг»
С целью пропаганды новой литературы вышла в свет издание «Информационные библиографические показатели новых книг». Книга подготовлена при поддержке Министерства культуры и туризма со стороны Республиканской молодежной библиотеки имени Дж. Джаббарлы. ...
Горбачев написал новую книгу
Экс-президент СССР Михаил Горбачев закончил работу над новой книгой. Ее название «Наедине с собой. Воспоминания и размышления». Об этом он сам рассказал сегодня корр. ИТАР-ТАСС. «Думаю издать и в России, ...