Bakıda, “Four Seasons” otelində AzərTAc-ın təşkilatçılığı ilə Dünya Xəbər Agentlikləri Konqresi Şurasının iclası işə başlayıb. SalamNews xəbər verir ki, iclas 2016-cı ildə AzərTAc-ın ev sahibliyi ilə keçiriləcək Dünya Xəbər Agentliklərinin V ...
Dünya Xəbər Agentlikləri Konqresi Şurasının Bakıda keçiriləcək iclası çərçivəsində AzərTAc ilə Səudiyyə Ərəbistanı Krallığının Səudiyyə Press Agentliyi (SPA) arasında informasiya mübadiləsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. SalamNews xəbər verir ki, ...
SalamNews İnformasiya Agentliyi “Sizin fikrinizcə, Ukraynada vəziyyət necə inkişaf edəcək” interaktiv sorğusunu yekunlaşdırıb. Sorğuda ümumilikdə 1577 nəfər iştirak edib. Onlardan 790-ı rus, 509-u Azərbaycan, 278-i saytın türk variantında fikir bildirib. ...
«APA Holding»in nəzdində fəaliyyət göstərən APA TV-nin fəaliyyətə başlamasından bir il ötür. SalamNews xəbər verir ki, canlı yayımla efirə çıxan APA TV Azərbaycanın internet məkanında analoq televiziya formatında gündəlik 14 saat ...
“Ölkədə reket jurnalistikası çox ciddi problemə çevrilib.” Bunu SalamNews-a Orta Asiya və Güney Qafqaz Söz Azadlığı Şəbəkəsinin rəhbəri Azər Həsrət deyib. Onun sözlərinə görə, bir çox sayt bəzi tanınmış şəxslərin adını ...
Azərbaycanda yeni media həm də yeni münasibətlər sistemini ortaya çıxarıb.” Bunu SalamNews-a mətbuat üzrə ekspert Azər Həsrət deyib. Onun sözlərinə görə, yeni medianın ortaya çıxması isə sərhədlər və coğrafi məkan anlayışını ...
ANS televiziyasında yayımlanan ən yaşlı verilişlərdən olan “Qulp” proqramı xeyli vaxtdır efirə çıxmır. Modern.az saytı bunun səbəbini araşdırmağa çalışıb. ANS Şirkətlər Qrupunun ictimaiyyətlə əlaqələr müşaviri Mais Məmmədov verilişin bağlanmağının səbəbini vaxtının bitməsiylə ...
Bu xəbəri eşidəndə öncə iki məqamın dəqiqləşdirilməsinə ehtiyac hiss etdik. Birinci: işlətdiyimiz təqvimdə “Mətbuat günü” ifadəsi olsa da, “mətbuat ayı” ifadəsini təzə eşidirdik. Sən demə, jurnalistlər son on ildə iyul ...
Almaniyada yaşayan tanınmış azərbaycanlı jurnalist Günel Mövlud ana olub. Modern.az saytının məlumatına görə, onun oğlu dünyaya gəlib. Xəbəri və körpənin şəklini xanım jurnalistin həyat yoldaşı Hacı Hacıyev özünün Facebook səhifəsində paylaşıb. ...

2 июня в Баку в отеле «Four Seasons» при организационной поддержке АзерТАдж начало работу заседание Совета Всемирного конгресса новостных агентств. Заседание было организовано в целях подготовки к V Всемирному конгрессу ...
В рамках предстоящего в Баку заседания Совета Всемирного конгресса новостных агентств между АзерТАдж и Саудовским агентством печати (СПА) Королевства Саудовской Аравии подписан Меморандум взаимопонимания о сотрудничестве в области обмена информацией. ...
Исполняется один год со дня начала вещания входящего в «APA Holding» APA TV. Как передает SalamNews, транслируемый в прямом эфире телеканал APA TV является первым в Интернет-пространстве Азербайджана каналом, осуществляющим ...
В стране рэкетная журналистика стала серьезной проблемой. Об этом SalamNews заявил эксперт по прессе Азер Хасрет. По его словам, многие сайты размещают имена некоторых известных людей и пользуясь этим, занимаются ...
Расширение виртуального информационного пространства создает выгодные условия для каждой страны и народа для донесения до мира своих реалий, реализации прав свободного высказывания своих мыслей гражданином. Как передает SalamNews, об этом ...
При организации Совета прессы и Мультимедийного центра в Баку прошла конференция на тему «Новые медиа и новые призывы». Как передает SalamNews, выступивший на мероприятии председатель СПА Афлатун Амашов заявил, что ...
В Азербайджане динамично идет развитие интернета и интернет-медиа. Как передает SalamNews, об этом заявил президент азербайджанского интернет-форума, директор Центра мультимедиа Осман Гюндуз в Баку на конференции «Новые медиа и новые ...
Находящемуся под арестом журналисту Рауфу Миркадырову разрешено участвовать в похоронах отца. Об этом SalamNews сообщил адвокат журналиста Фуад Агаев. Он проинформировал, что ведущий дело А.Миркадырова следователь Ибрагим Лемберанский поставил его ...