“Sosial şəbəkələrin, vətəndaş jurnalistikasının nə dərəcədə etibarlı mühit olması onun gələcəyi ilə bağlıdır.” SalamNews s xəbər verir ki, bunu Prezident Administrasiyasının İctimai-siyasi məsələlər şöbəsinin sektor müdiri Vüqar Əliyev “Yeni media və ...
Azərbaycan jurnalistikasının əhəmiyyətli hissəsi internet mediada cəmləşib – sektor müdiri
“Azərbaycan informasiya-komunikasiya texnologiyalarının sürətlə inkişaf etdiyi, bu sahədə innovasiyaların tətbiqinin hərtərəfli stimullaşdırıldığı azad və keyfiyyətli internetin mövcud olduğu ölkədir.” SalamNews xəbər verir ki, bunu Prezident Administrasiyasının İctimai-siyasi məsələlər şöbəsinin sektor müdiri ...
Virtual informasiya məkanının genişlənməsi informasiya mühitinin pozulmasına mənfi təsir göstərir – PA rəsmisi
“Virtual informasiya məkanının genişlənməsi baxımından hər bir ölkə və xalq üçün öz həqiqətlərini dünya ictimaiyyətinə çatdırmaq, vətəndaşın fikirlərini sərbəst şəkildə ifadə etmək hüququnun reallaşması üçün əlverişli şərait yaradır.” SalamNews xəbər verir ...
Azərbaycanda internet mediasının inkişafına 100 milyon manat yardım ayrılacaq
Azərbaycanda həm internetin, həm də internet mediasının inkiafı çox sürətlə gedir. SalamNewsxəbər verir ki, bunu Azərbaycan İnternet Forumunun (AİF) prezidenti, Multimedia Mərkəzinin direktoru Osman Gündüz “Yeni Media və Yeni çağırışlar” ...
Bakıda “Yeni Media və Yeni çağırışlar” mövzusunda konfrans keçirilib
Bakıda Mətbuat Şurasının və Multimedia Mərkəzinin təşkilatçılığı “Yeni Media və Yeni çağırışlar” mövzusunda konfrans keçirilib. SalamNews-un xəbərinə görə, tədbirdə çıxış edən Mətbuat Şurasının sədri Əflatun Amaşov bildirib ki, internet mediası ...
“Zərdabi Mətbuat Mərkəzi” Şəkidə “dəyirmi masa” keçirib
“Zərdabi Mətbuat Mərkəzi” İB Şəki şəhərində “Mətbuat və Azərbaycan ədəbi dilinin qorunması” mövzusunda “dəyirmi masa” keçirib. Mərkəzdən SalamNews-a bildirilib ki, bu, İctimai Birliyinin Azərbaycan Prezidenti yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının ...
Həbsdə olan jurnalist Rauf Mirqədirovun atası vəfat edib
Həbsdə olan jurnalist Rauf Mirqədirovun atası Həbibulla Mirqədirov vəfat edib. SalamNews-un məlumatına görə, 84 yaşlı Həbibulla Mirqədirov neçə vaxt idi xəstəlikdən əziyyət çəkirdi. O, oğlunun işi ilə bağlı evində aparılan ...
ATƏT Azərbaycanda media və informasiya azadlığı istiqamətində təşəbbüslərə önəm verir
ATƏT-in Bakı layihə əlaqələndiricisi Aleksis Şahtaxtinski Azərbaycan Mətbuat Şurasında (MŞ) olub. Şuradan SalamNews-a verilən məlumata görə, MŞ sədri Əflatun Amaşov qonağa rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verib. O bildirib ...
Ağdamın “Əliverdilər” kəhrizi
Zaman hər addımımıza qiymət verir. Bəzən elə məqamlar olur ki, zamandan yan keçmək istəsək belə alınmır… Dünya nə qədər çalxalansa da zaman dəyişmir. Bu məkanda onun öz yeri və çəkisi ...
Mirşahin Ağayev Nuşirəvan Məhərrəmliyə cavab verdi
ANS Şirkətlər Qrupu Prezidentinin müşaviri Mais Məmmədov bu gün mətbuatda MTRŞ sədri Nuşirəvan Məhərrəmlinin ANS televiziyasının 6 milyonu təyinatı üzrə xərclənmədiyi və bu səbəbdən MTRŞ milli televiziya filmlərinin çəkilişi ilə ...

Азербайджанские СМИ возглавляют рейтинг новостных сайтов Южного Кавказа
Крупнейшая российская поисковая система Yandex.ru представила рейтинг новостных сайтов стран Южного Кавказа по Тематическому Индексу Цитирования (ТИЦ), имеющих версию на русском языке. Как передает SalamNews, тематический индекс цитирования Yandex определяет ...
В Азербайджане каждому телеканалу выделено по 200 тыс манатов
Сегодня прошло очередное заседание Национального совета телевидения и радио Азербайджана. Как сообщили SalamNews в НСТР, на заседании, согласно указу президента Азербайджана Ильхама Алиева от 4 апреля 2013 года об оказании ...
Информационный телеканал «МИР 24» начал вещание в Азербайджане
У жителей Азербайджана появилась возможность смотреть новости на русскоязычном телеканале «МИР 24». Сейчас «МИР 24» доступен в цифровом пакете компании «KATV1», а также в пакете цифрового телевидения «АТВ Плюс». Как ...
Тест 555
Тест 555Тест 555 Тест 555 Тест 555v Тест 555 Тест 555v Тест 555Тест 555Тест 555 Тест 555 Тест 555v Тест 555 Тест 555v Тест 555Тест 555Тест 555 Тест 555 Тест ...
Нушираван Магеррамли: «На телевидении следует сохранить правила литературного языка «
Хотя Художественные советы и были созданы по предложению Института языковедения НАНА, на некоторых телеканалах они носят формальный характер. Об этом, как сообщает SalamNews, заявил журналистам председатель Нацсовета телевидения и радио ...
В Азербайджане с завтрашнего дня приступает к вещанию телеканал Region TV
10 мая приступает к вещанию десятый общереспубликанский телеканал Region TV. Как сообщает SalamNews, телеканал начнет полноценное вещание в день рождения Общенационального лидера Гейдара Алиева в 7:00. В данный момент сигнал ...
Телеканалы должны отдавать предпочтение передачам интеллектуального характера – председатель НСТР
В Азербайджане началась тенденция сокращения шоу-программ. Поскольку частные телеканалы стали осуществлять деятельность в соответствии с законом «О телерадиовещании». Об этом, как сообщает SalamNews, заявил журналистам председатель Нацсовета телевидения и радио ...
Открыт банковский счет для оказания помощи телеоператору Низами Эйвазову
Телеоператору телеканала InterAz Низами Эйвазову требуется срочная операция. Как сообщает SalamNews, врачи поставили Н.Эйвазову диагноз — острый гепатит-В. Обследование показало, что функции его печени отказали, поэтому требуется срочная трансплантация. По ...
Российскую съемочную группу телеканала ТВЦ не пустили в Украину
Съемочной группе российского телеканала ТВЦ отказали во въезде на Украину, сообщает Телевизионная служба новостей украинского телеканала «1+1». На текущей неделе украинские власти ввели отметку «отказано во въезде» в паспортах иностранцев, ...
МВД Украины: «В Краматорске снова вещают украинские каналы «
Вещание украинских телеканалов в Краматорске восстановлено. В ночь на субботу МВД Украины отбило здание телецентра у сторонников федерализации. Ранее глава министерства Арсен Аваков сообщил, что аткивная фаза антитеррористической операции продолжилась ...