Vladivostokda iki jurnalist döyülüb
Jurnalistlərin adları çəkilmir, yalnız bildirilir ki, onlar müxtəlif vaxtda və şəhərin müxtəlif yerlərində hücuma məruz qalıblar. Dörd naməlum şəxs PrimaMedia agentliyinin əməkdaşını yaşadığı evin yaxınlığında döyüb və hazırda o, kəllə-beyin ...
Qazaxıstan yeganə peykini qaytara bilməyib
Milli kosmik agentliyinin sədri Talqat Musabayevin sözlərinə görə, peykin rəqəmli hesablama sistemi sıradan çıxıb. Dəfələrlə texniki nasazlığı aradan qaldırmaq cəhdi müsbət nəticə verməyib. Musabayev qəzanın heç cür insan faktoru ilə ...
Associated Press bloqerlərə xəbərlərindən sitat gətirməyi qadağan edəcək
Xəbər agentliyinin niyyətinin qəti olmasından ötən həftə Associated Press rəhbərliyinin Drudge Retort saytının administrasiyasına agentliyə məxsus məqalələrdən birbaşa sitatlar daşıyan yeddi materialın çıxarılması tələbinə dair göndərilmiş məktub xəbər verir. Qeyd ...

Two journalists beaten in Vladivostok
They do not give the journalists’ names. They only note that attack on them were committed in different times and in different parts of the city. Four people beat the ...
Kazakhstan not returns its only satellite
As chairman of the National Cosmic Agency Talgat Musabayev said, the satellite had its board digit calculating system out of order. Operators of the CCCK have tried several times to ...
Associated Press to ban blogers to cite its news
As to confirm its serious intentions is the fact that last week the Associated Press sent a letter to admins of the web Drudge Retort where they demanded to remove ...