Vladivostokda iki jurnalist döyülüb
Jurnalistlərin adları çəkilmir, yalnız bildirilir ki, onlar müxtəlif vaxtda və şəhərin müxtəlif yerlərində hücuma məruz qalıblar. Dörd naməlum şəxs PrimaMedia agentliyinin əməkdaşını yaşadığı evin yaxınlığında döyüb və hazırda o, kəllə-beyin ...
Qazaxıstan yeganə peykini qaytara bilməyib
Milli kosmik agentliyinin sədri Talqat Musabayevin sözlərinə görə, peykin rəqəmli hesablama sistemi sıradan çıxıb. Dəfələrlə texniki nasazlığı aradan qaldırmaq cəhdi müsbət nəticə verməyib. Musabayev qəzanın heç cür insan faktoru ilə ...
Associated Press bloqerlərə xəbərlərindən sitat gətirməyi qadağan edəcək
Xəbər agentliyinin niyyətinin qəti olmasından ötən həftə Associated Press rəhbərliyinin Drudge Retort saytının administrasiyasına agentliyə məxsus məqalələrdən birbaşa sitatlar daşıyan yeddi materialın çıxarılması tələbinə dair göndərilmiş məktub xəbər verir. Qeyd ...

Во Владивостоке избиты двое журналистов
Имена журналистов не называются. Отмечается лишь, что нападения на них были совершены в разное время и в разных частях города. Сотрудника PrimaMedia четверо неизвестных избили возле его дома. В настоящее ...
Казахстан не смог вернуть свой единственный спутник
По словам председателя Национального космического агентства (НКА) Талгата Мусабаева, у спутника вышла из строя бортовая цифровая вычислительная система. Сотрудники РЦКС неоднократно пытались устранить неполадки, однако пока не добились успеха. Мусабаев ...
Associated Press запретит блогерам цитировать свои новости
Подтверждением серьезности намерений новостного агентства является тот факт, что на прошлой неделе Associated Press направило администрации сайта Drudge Retort письмо, в котором требует удалить семь материалов, содержащих прямые цитаты из ...