Jurnalistlər Ekstremal Şəraitdə” İctimai Birliyi Azərbaycan və Türkiyə ictimaiyyətinə müraciət ünvanlayıb
Jurnalistlər Ekstremal Şəraitdə İctimai Birliyi Azərbaycan Media Mərkəzində “Yaxın Şərq projesi və prokollar nə vəd edir” mövzusunda dəyirmi masa keçirib. SİA-nın məlumatına görə, birliyin sədri Firuzə Əsədullayeva bildirib ki, tədbirin ...
Leonardo Da Vinçinin anası azərbaycanlıdır?
Tədqiqatçılar onun anasının Azərbaycandan olduğunu iddia edirİntibah dövrünün dahilərindən biri olan məşhur rəssam Leonardo Da Vinçi sən demə, azərbaycanlı imiş. Deyilənə görə, rəssamın müsəlman anasının vətəni Cənubi Qafqaz dağları və ...
Bakıda “Azərbaycan mediasının menecment problemləri” mövzusunda seminar keçirilib
Bu gün Mətbuat Şurasının konfrans zalında Jurnalistlərin Həmkarlar İttifaqı (JHİ) tərəfindən kütləvi informasiya vasitələrinin (KİV) İnkişafına Dövlət Dəstəyi Fondunun maliyyə yardımı ilə hazırlanan “Media biznes iqtisadiyyatı sahəsində müasir dünya təcrübəsinin ...
Tehranda keçirilən beynəlxalq media sərgisində tərəfdarlar arasında dava düşüb
Tehranda keçirilən beynəlxalq media sərgisində Mehdi Kərrubi və Mahmud Əhmədinejadın tərəfdarları arasında dava düşüb İranın parlamentinin sabiq spikeri, keçmiş prezidentliyinə namizəd Mehdi Kərrubi Tehranda keçirilən XVI Beynəlxalq Mətbuat və Xəbər ...
Mətbuat Şurası bəzi qəzetləri “reket nəşr” elan edib
Azərbaycan Mətbuat Şurası (MŞ) İdarə Heyətinin növbəti iclası keçirilib. Şuranın mətbuat xidmətindən APA-ya daxil olan məlumata görə, iclasda Azərbaycan milli mətbuatının 2010-cu ildə qeyd olunacaq 135 illik yubileyi barədə müzakirə ...
TehrandaXVI Beynəlxalq Mətbuat və Xəbər Agentlikləri Festivalı və Sərgisi keçirilib
XVI Beynəlxalq Mətbuat və Xəbər Agentlikləri Festivalı və Sərgisi çərçivəsində tədbirdə iştirak edən mətbuat qurumlarının rəhbərləri arasında fikir mübadiləsi olub. APA-nın tədbirdə iştirak edən əməkdaşının məlumatına görə, İranın Mədəniyyət və ...
BQXK-nin Azərbaycan nümayəndəliyi cəbhəyanı bölgələrdə çalışan jurnalistlər üçün seminar keçirib
Beynəlxalq Qırmızı Xaç Komitəsinin (BQXK) Bərdə ofisində bu qurumun əməkdaşları cəbhəyanı bölgələrdə fəaliyyət göstərən jurnalistlər üçün seminar keçiriblər. APA-nın Qarabağ bürosunun xəbərinə görə, seminarın əsas mövzuları BQXK və Qızıl Aypara ...

На международной выставке медиа в Тегеране произошла драка
На международной выставке медиа в Тегеране произошла драка между сторонниками Мехди Керруби и Махмуда АхмединежадаБывший спикер иранского парламента, бывший кандидат в президенты Мехди Керруби посетил зал, где проводится 16-й Международный ...
Совет прессы объявил ряд газет изданиями-рэкетирами
Состоялось очередное заседание Правления Совета прессы Азербайджана. Как сообщили АПА в пресс-службе СП, на заседании прошли обсуждения относительно предстоящего в 2010 году 135-летия национальной прессы Азербайджана. В связи с юбилеем ...
В Тегеране состоялся 16-ый Международный фестиваль и выставка прессы и информационных агентств
На проходящем в Тегеране 16-ом Международном фестивале и выставке прессы и информационных агентств состоялся обмен мнениями между главами медиа-структур. Начальник Управления внутренней и зарубежной прессы Министерства культуры Ирана Мухаммед Мансур ...
Азербайджанское представительство МККК провело семинар для журналистов, работающих в прифронтовых регионах
В Бардинском офисе Международного Комитета Красного Креста (МККК) сотрудники этой структуры провели семинар для работающих в прифронтовых регионах журналистов. По информации карабахского бюро АПА, основными темами семинара стали МККК и ...
Состоялось заседание рабочей группы по подготовке к международной конференции на тему «РГО «
Состоялось заседание рабочей группы по подготовке к международной конференции на тему «Развитие гражданского общества: накопленный опыт и новые возможности» Состоялось заседание рабочей группы Совета государственной поддержки неправительственным организациям при президенте ...