Bu gün dünya informasiya günüdür
26 noyabr dünyada informasiya günü kimi qeyd edilir. Trend-in məlumatına görə, BMT-nin İqtisadi və Sosial Şurasında məşvərətçi statusa malik olan Beynəlxalq İnfomasiyalaşdırma Akademiyasının təşəbbüsü ilə qeyd olunan bu gün İKT ...
İstanbulda “Hər kəs üçün davamlı inkişaf və sülh” devizi ilə 9-cu Boğaziçi Forumu keçirilir
Noyabrın 26-da İstanbulda “Hər kəs üçün davamlı inkişaf və sülh” devizi ilə 9-cu Boğaziçi Forumu keçirilir. AZƏRTAC xəbər verir ki, Forum Türkiyə Prezidentinin himayəsi altında fəaliyyət göstərən “Beynəlxalq Əməkdaşlıq Platforması” tərəfindən ...
Prezident İlham Əliyev ABŞ-ın tanınmış din xadimlərini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev noyabrın 26-da ABŞ-ın tanınmış din xadimləri ravvin Abraham Kuperı və yevangelist icmasının nümayəndəsi Conni Muru qəbul edib. AZƏRTAC ...
Dağlıq Qarabağ bölgəsinin azərbaycanlı icması Bako Saakyanın Rusiyaya “səfəri” ilə bağlı bəyanat yayıb
“Azərbaycan Respublikası Dağlıq Qarabağ bölgəsinin Azərbaycanlı İcması” İctimai Birliyi Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycanın işğal edilmiş ərazilərində yaradılmış qanunsuz rejimin təmsilçisi kimi özünü təqdim edən Bako Saakyanın Rusiyaya “səfəri” ilə ...

Сегодня отмечается Всемирный день информации
26 ноября отмечается Всемирный день информации. Это профессиональный день работающих в сфере ИКТ, который ежегодно проводится с 1994 года по инициативе Международной академии информатизации (МАИ), имеющей генеральный консультативный статус в ...
В Стамбуле проходит 9-й Форум Богазичи под девизом «Устойчивое развитие и мира для всех»
26 ноября в Стамбуле проходит 9-й Форум Богазичи под девизом «Устойчивое развитие и мира для всех». Как сообщает АЗЕРТАДЖ, форум проводится в Стамбуле с 2011 года ежегодно «Платформой международного сотрудничества», функционирующей ...
Президент Ильхам Алиев принял известных религиозных деятелей США
26 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял известных религиозных деятелей США – раввина Абрахама Купера и представителя евангелистской общины Джонни Мура. АЗЕРТАДЖ ...
Азербайджанская община Нагорно-Карабахского региона распространила заявление в связи с «визитом» Бако Саакяна в Россию
Общественное объединение «Азербайджанская община Нагорно-Карабахского региона Азербайджанской Республики» распространило заявление в связи с «визитом» в Россию Бако Саакяна, позиционирующего себя как представителя незаконного режима, созданного на оккупированных вооруженными силами Армении ...