Ermənilərin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri ilk qətllərin tarixi XIX əsrin 80-ci illərinə gedib çıxır
“Bəzən söylənilir ki, ermənilərin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri ilk qırğınlar yalnız 1905-1906-cı illərdə olub. Amma arxiv materiallarında göstərilir ki, ermənilərin azərbaycanlılara qarşı törətdikləri ilk qətllərin tarixi XIX əsrin 80-ci illərində İrəvan ...
Heydər Əliyev Fondu tərəfindən yüksək texnologiyalı protezlərlə təmin olunan hərbçilərlə görüş keçirilib
Heydər Əliyev Fondu tərəfindən yüksək texnologiyalı protezlərlə təmin olunan hərbçilərlə aprelin 3-də görüş keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən görüşdə əvvəlcə Aprel döyüşləri şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla ...

Период первых убийств азербайджанцев армянами восходит к 80-м годам XIX века
Период первых убийств азербайджанцев армянами восходит к 80-м годам XIX века. Об этом сказал Trend директор Института кавказоведения Национальной академии наук Азербайджана, депутат Милли Меджлиса (парламент), профессор Муса Гасымлы. «Порой говорят, что ...
Состоялась встреча с военными, обеспеченными Фондом Гейдара Алиева высокотехнологичными протезами
3 апреля состоялась встреча с военными, обеспеченными Фондом Гейдара Алиева высокотехнологичными протезами. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на встрече, проведенной в Центре Гейдара Алиева, минутой молчания была почтена память шехидов Апрельских боев. Выступивший ...