Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) və Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi (www.aliyevheritage.org) tərəfindən Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətini İnkişafına Yardım Assosiasiyasının www.1905.az portalında keçirilən silsilə diskussiyalar davam edir. Növbəti diskussiya “Heydər Əliyev və dövlət-din münasibətləri” ...
BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının ümumi müzakirələrində Ermənistanın baş nazirinin bəyanatına cavab haqqından istifadə edən Azərbaycan nümayəndə heyəti bəyanat yayıb. Xarici İşlər Nazirliyindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, bəyanatda deyilir: “Biz dünən Ermənistanın ...
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva İtaliyaya rəsmi səfəri çərçivəsində sentyabrın 26-da Roma Papası Fransisk ilə görüşüb. AZƏRTAC-ın xüsusi müxbiri xəbər verir ki, görüşdə Müqəddəs Taxt-Tac ilə Azərbaycan arasında əlaqələrin ...
Cüdoçumuz Uşanqi Kokauri dünya çempionatının gümüş medalını qazanıb. Həlledici görüşdə Gürcüstan idmançısı Quram Tuşişviliyə məğlub olan Uşanqi Kokauri dünya çempionatını ikinci pillədə başa vurub. 17:04 Cüdoçumuz Uşanqi Kokauri dünya çempionatının ...

26 сентября советник Постоянного представительства Азербайджанской Республики при ООН Тофик Мусаев выступил с заявлением на общеполитических дебатах 73-й сессии Генассамблеи ООН с ответом на заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна в ...
26 сентября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева в рамках официального визита в Италию встретилась с Папой Римским Франциском. Как сообщает специальный корреспондент АЗЕРТАДЖ, на встрече было выражено удовлетворение высоким уровнем ...
Наш дзюдоист Ушанги Кокаури выиграл серебряную медаль чемпионата мира. Проиграв в решающей встрече грузинскому спортсмену Гураму Тушишвили, Ушанги Кокаури завершил чемпионат мира на втором месте. 13:22 Наш дзюдоист Ушанги Кокаури ...