Azərbaycan dünya ictimaiyyətini Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üçün Ermənistana təzyiq göstərməyə çağırır
Azərbaycan dünya ictimaiyyətini BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələrinə uyğun olaraq Dağlıq Qarabağ münaqişəsini həll etmək üçün Ermənistana təzyiq göstərməyə çağırır. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ...
Heydər Əliyev Mərkəzində Nəsimi – şeir, sənət və mənəviyyat Festivalı çərçivəsində sərgilər açılıb
Sentyabrın 28-də Heydər Əliyev Mərkəzində Nəsimi – şeir, sənət və mənəviyyat Festivalı çərçivəsində üç sərgi – “Live Life”, “Hürufilik: incəsənət və identiklik” və Brayn İnonun “77 milyon rəsm əsəri” sərgiləri ...
Azərbaycan şahmatçıları Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında Ermənistan komandasını məğlub edib
Azərbaycanın kişilərdən ibarət milli komandası Gürcüstanın Batumi şəhərində keçirilən 43-cü Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında növbəti oyununu keçirib. AZƏRTAC xəbər verir ki, yığmamız beşinci turda Ermənistan komandası ilə üz-üzə gəlib. Qarşılaşma Azərbaycan şahmatçılarının ...
ATƏT MQ-in həmsədrləri Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tərəflərini danışıqları fəallaşdırmağa çağırıb
ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri Dağlıq Qarabağ münaqişəsi tərəflərini danışıqları fəallaşdırmağa çağırıb. Trend-in məlumatına görə, bu barədə Minsk Qrupunun Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri Elmar Məmmədyarov və Zoqrab Mnatsakanyanın Nyu-Yorkda ...
Prezident İlham Əliyev Düşənbədə MDB Dövlət Başçıları Şurasının məhdud tərkibdə görüşündə iştirak edib
Sentyabrın 28-də Tacikistan Respublikasının paytaxtı Düşənbə şəhərində MDB Dövlət Başçıları Şurasının məhdud tərkibdə görüşü olub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev görüşdə iştirak edib. Tacikistan Respublikasının Prezidenti Emoməli Rəhmon Azərbaycan Respublikasının ...
Bakıda IX Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumunun rəsmi açılış mərasimi olub
Sentyabrın 27-də Heydər Əliyev Mərkəzində IX Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumunun rəsmi açılış mərasimi olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin mərasimdə iştirak ediblər. ...
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Rusiya Prezidenti Vladimir Putin ilə təkbətək görüşü olub
Sentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin ilə təkbətək görüşü olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan və Rusiya prezidentləri görüşdə çıxış etdilər. Azərbaycan Prezidenti İlham ƏLİYEV ...
Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumu: “dəyirmi masa”lardan biri humanitar sahədə əməkdaşlığa həsr edilib
Sentyabrın 27-də Bakıda keçirilən IX Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumu çərçivəsində “Humanitar sahədə əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi” mövzusuna həsr edilən “dəyirmi masa” təşkil olunub. AZƏRTAC xəbər verir ki, “dəyirmi masa”da çıxış edən Azərbaycanın təhsil nazirinin ...
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi ilə silsilə tədbirlərini davam etdirir
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) və Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi (www.aliyevheritage.org) tərəfindən Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətini İnkişafına Yardım Assosiasiyasının www.1905.az portalında keçirilən silsilə diskussiyalar davam edir. Növbəti diskussiya “Heydər Əliyev və dövlət-din münasibətləri” ...
Azərbaycanın BMT-dəki nümayəndə heyəti qurumun Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının ümumi müzakirələrində Ermənistanın baş nazirinin bəyanatına cavab verib
BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının ümumi müzakirələrində Ermənistanın baş nazirinin bəyanatına cavab haqqından istifadə edən Azərbaycan nümayəndə heyəti bəyanat yayıb. Xarici İşlər Nazirliyindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, bəyanatda deyilir: “Biz dünən Ermənistanın ...

Эльмар Мамедъяров: Азербайджан призывает мировое сообщество оказать давление на Армению для решения нагорно-карабахского конфликта
Азербайджан призывает мировое сообщество оказать давление на Армению для решения нагорно-карабахского конфликта в соответствии с резолюциями Совета Безопасности ООН. Об этом сказал сказал министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров, выступая ...
В Центре Гейдара Алиева открылись выставки в рамках Фестиваля поэзии, искусства и духовности – Насими
28 сентября в Центре Гейдара Алиева в рамках Фестиваля поэзии, искусства и духовности – Насими открылись три выставки – «Live Life», «Хуруфизм: искусство и идентичность» и выставка Брайана Ино «77 ...
Азербайджанские шахматисты обыграли армян на 43-й Всемирной шахматной олимпиаде
Мужская сборная Азербайджана по шахматам провела очередную встречу на проходящей в Батуми 43-й Всемирной шахматной олимпиаде. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в V туре наша сборная встретилась с армянскими шахматистами. Встреча завершилась победой ...
Минская группа ОБСЕ об итогах переговоров по урегулированию нагорно-карабахского конфликта
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ призвали стороны армяно-азербайджанского нагорно-карабахского конфликта к активизации переговоров. Об этом говорится в заявлении сопредседателей МГ ОБСЕ по итогам встречи глав МИД Азербайджана и Армении в Нью-Йорке ...
Президент Ильхам Алиев принял участие во встрече Совета глав государств СНГ в узком составе в Душанбе
В пятницу в столице Таджикистана Душанбе состоялась встреча Совета глав государств СНГ в узком составе. Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял участие во встрече. БАКУ /Trend/ ...
В Баку состоялась официальная церемония открытия IX Азербайджано-российского межрегионального форума
27 сентября в Центре Гейдара Алиева состоялась официальная церемония открытия IX Азербайджано-российского межрегионального форума. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и Президент Российской Федерации Владимир Путин приняли участие в ...
Состоялась встреча Президента Азербайджана Ильхама Алиева с Президентом России Владимиром Путиным один на один
27 сентября состоялась встреча Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева с Президентом Российской Федерации Владимиром Путиным один на один. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, президенты Азербайджана и России выступили на встрече. Президент Азербайджана Ильхам ...
IX Азербайджано-российский межрегиональный форум: один из «круглых столов» посвящен сотрудничеству в гуманитарной сфере
27 сентября в рамках организованного в Баку IX Азербайджано-российского межрегионального форума прошел «круглый» стол на тему укрепления сотрудничества в гуманитарной сфере. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, выступивший на мероприятии заместитель министра образования Азербайджанской ...
Заявление делегации Азербайджанской Республики в порядке осуществления права на ответ на заявление премьер-министра Республики Армения на общеполитических дискуссиях 73-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН
26 сентября советник Постоянного представительства Азербайджанской Республики при ООН Тофик Мусаев выступил с заявлением на общеполитических дебатах 73-й сессии Генассамблеи ООН с ответом на заявление премьер-министра Армении Никола Пашиняна в ...
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева встретилась с Папой Римским Франциском
26 сентября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева в рамках официального визита в Италию встретилась с Папой Римским Франциском. Как сообщает специальный корреспондент АЗЕРТАДЖ, на встрече было выражено удовлетворение высоким уровнем ...