Azərbaycan dünya ictimaiyyətini Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həlli üçün Ermənistana təzyiq göstərməyə çağırır
Azərbaycan dünya ictimaiyyətini BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələrinə uyğun olaraq Dağlıq Qarabağ münaqişəsini həll etmək üçün Ermənistana təzyiq göstərməyə çağırır. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycanın xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ...
Heydər Əliyev Mərkəzində Nəsimi – şeir, sənət və mənəviyyat Festivalı çərçivəsində sərgilər açılıb
Sentyabrın 28-də Heydər Əliyev Mərkəzində Nəsimi – şeir, sənət və mənəviyyat Festivalı çərçivəsində üç sərgi – “Live Life”, “Hürufilik: incəsənət və identiklik” və Brayn İnonun “77 milyon rəsm əsəri” sərgiləri ...
Azərbaycan şahmatçıları Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında Ermənistan komandasını məğlub edib
Azərbaycanın kişilərdən ibarət milli komandası Gürcüstanın Batumi şəhərində keçirilən 43-cü Ümumdünya Şahmat Olimpiadasında növbəti oyununu keçirib. AZƏRTAC xəbər verir ki, yığmamız beşinci turda Ermənistan komandası ilə üz-üzə gəlib. Qarşılaşma Azərbaycan şahmatçılarının ...
ATƏT MQ-in həmsədrləri Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tərəflərini danışıqları fəallaşdırmağa çağırıb
ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri Dağlıq Qarabağ münaqişəsi tərəflərini danışıqları fəallaşdırmağa çağırıb. Trend-in məlumatına görə, bu barədə Minsk Qrupunun Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri Elmar Məmmədyarov və Zoqrab Mnatsakanyanın Nyu-Yorkda ...
Prezident İlham Əliyev Düşənbədə MDB Dövlət Başçıları Şurasının məhdud tərkibdə görüşündə iştirak edib
Sentyabrın 28-də Tacikistan Respublikasının paytaxtı Düşənbə şəhərində MDB Dövlət Başçıları Şurasının məhdud tərkibdə görüşü olub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev görüşdə iştirak edib. Tacikistan Respublikasının Prezidenti Emoməli Rəhmon Azərbaycan Respublikasının ...
Bakıda IX Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumunun rəsmi açılış mərasimi olub
Sentyabrın 27-də Heydər Əliyev Mərkəzində IX Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumunun rəsmi açılış mərasimi olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin mərasimdə iştirak ediblər. ...
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Rusiya Prezidenti Vladimir Putin ilə təkbətək görüşü olub
Sentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin ilə təkbətək görüşü olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan və Rusiya prezidentləri görüşdə çıxış etdilər. Azərbaycan Prezidenti İlham ƏLİYEV ...
Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumu: “dəyirmi masa”lardan biri humanitar sahədə əməkdaşlığa həsr edilib
Sentyabrın 27-də Bakıda keçirilən IX Azərbaycan-Rusiya Regionlararası Forumu çərçivəsində “Humanitar sahədə əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi” mövzusuna həsr edilən “dəyirmi masa” təşkil olunub. AZƏRTAC xəbər verir ki, “dəyirmi masa”da çıxış edən Azərbaycanın təhsil nazirinin ...
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi ilə silsilə tədbirlərini davam etdirir
Azərbaycan İlahiyyat İnstitutu (Aİİ) və Heydər Əliyev İrsini Araşdırma Mərkəzi (www.aliyevheritage.org) tərəfindən Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətini İnkişafına Yardım Assosiasiyasının www.1905.az portalında keçirilən silsilə diskussiyalar davam edir. Növbəti diskussiya “Heydər Əliyev və dövlət-din münasibətləri” ...
Azərbaycanın BMT-dəki nümayəndə heyəti qurumun Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının ümumi müzakirələrində Ermənistanın baş nazirinin bəyanatına cavab verib
BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyasının ümumi müzakirələrində Ermənistanın baş nazirinin bəyanatına cavab haqqından istifadə edən Azərbaycan nümayəndə heyəti bəyanat yayıb. Xarici İşlər Nazirliyindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, bəyanatda deyilir: “Biz dünən Ermənistanın ...

FM: Azerbaijan calls on world community to exert pressure on Armenia to resolve Nagorno-Karabakh conflict
Azerbaijan calls upon the international community to exert pressure on Armenia to start resolving the situation in Nagorno-Karabakh in accordance with the relevant resolutions of the UN Security Council, said ...
OSCE MG co-chairs call parties to Karabakh conflict to intensify negotiations
The OSCE Minsk Group co-chairs called on the parties to the Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict to intensify negotiations. “The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group (Igor Popov of the Russian Federation, ...
Azerbaijani president attends CIS Council of Heads of States meeting in Tajikistan
The meeting of the CIS Heads of State Council kicks off in the Republic of Tajikistan on Sept 28, AzVision.az reports.  Azerbaijani President Ilham Aliyev also attends the meeting of the CIS Heads of State ...
Baku hosted official opening of 9th Azerbaijan-Russia Interregional Forum
An official opening ceremony of the 9th Azerbaijan-Russia Interregional Forum has been held at the Heydar Aliyev Center. President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the ...
Azerbaijani, Russian presidents held one-on-one meeting
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Russian Federation Vladimir Putin have held a one-on-one meeting. The Azerbaijani and Russian presidents made speeches at the ...
FM Mammadyarov: “New leadership of Armenia demonstrates reluctance in peaceful settlement of conflict by making contradictory and irresponsible statements”
“Throughout its history the Non-Alignment Movement has played a fundamental role in strengthening international peace and security by promoting adherence to Bandung Principles. Challenges to peace and security facing the ...
First Vice-President Mehriban Aliyeva met with Pope Francis
First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva, who is in Italy on an official visit, has met with Pope Francis. High-level relations between the Vatican and Azerbaijan were ...
Azerbaijani judoka claims world silver
Azerbaijan`s Ushangi Kokauri (+100kg) has captured a silver medal at the World Judo Championships in Baku after losing to Georgian Guram Tushishvili. On the way to the final, Kokauri defeated ...
Rome hosted conference on centennial of Azerbaijan Democratic Republic and relations of strategic partnership between Azerbaijan and Italy
A conference on “The 100th anniversary of the establishment of the Azerbaijan Democratic Republic and relations of strategic partnership between the Republic of Azerbaijan and the Italian Republic” has been ...
Azerbaijan, US discuss bilateral cooperation
Azerbaijan`s Foreign Minister Elmar Mammadyarov has met with US Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Wess Mitchell on the sidelines of the 73rd session of the UN ...