Yaponiya Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin BMT TŞ-nin məlum qətnamələri əsasında həllini dəstəkləyir
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Yaponiya Xarici İşlər Nazirliyinin Mərkəzi Asiya və Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndəsi səfir Akira Mutonu qəbul edib. XİN-in mətbuat xidmətindən Trend-ə verilən məlumata görə, görüş zamanı ...
Sloveniya XİN-in bəyanatı: Dağlıq Qarabağda keçirilən qondarma “parlament seçkilәri “ni tanımır
Sloveniya Xarici İşlər Nazirliyi qondarma rejimin Dağlıq Qarabağda keçirdiyi “parlament seçkilәri”ni tanımır. Trend-in məlumatına görə, Sloveniya Xarici İşlәr Nazirliyinin qondarma rejimin Dağlıq Qarabağda tәşkil etdiyi “parlament seçkilәri” ilə bağlı bəyanatında ...
Əli Həsənov ABŞ, Fransa və Rusiyanı sərt ittiham edib
ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri olan ABŞ, Fransa və Rusiya son 20 il ərzində Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həll edilməsi istiqamətində heç bir iş görməyib. Trend-in məlumatına görə, bu barədə Baş nazirinin ...
Hadı Rəcəbli: “Avropa İttifaqında şou düzəldiblər “
“Avropa İttifaqında bir şou düzəldiblər. Guya ki, Azərbaycanda keçiriləcək Avropa Oyunlarını müzakirə edirlər. Bunların işləri, gücləri qurtarıb?” Trend-in məlumatına görə, bunu Milli Məclisin Sosial siyasət komitəsinin sədri Hadı Rəcəbli komitənin ...
Prezident İlham Əliyev: Bakıda həm tarix, həm mədəniyyət, həm müasirlik bir vəhdət təşkil edir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “İnturist” otelinin açılışında iştirak ediblər. Dövlətimizin başçısı otelin rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi. Prezident İlham Əliyevə otel barədə ətraflı məlumat verildi. ...
Türkiyənin Tarsus şəhərində Heydər Əliyev Parkının açılış mərasimi keçirilib
Türkiyənin Tarsus şəhərində Heydər Əliyev Parkının və Ümummilli Liderin burada ucaldılan abidəsinin açılışı münasibətilə təntənəli mərasim keçirilib. Trend-in AZƏRTAC-a istinadən verdiyi məlumata görə, mərasimdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ictimai-siyasi məsələlər üzrə ...
Azərbaycan vətəndaşları SMS ilə fövqəladə hallar barədə məlumatlandırılacaq
“Bakcell” MMC abonentlərin SMS yolu ilə fövqəladə hallar barədə məlumatlandırılması xidmətini istifadəyə verməyə hazırlaşır. Bunu Trend-ə “Bakcell” şirkətinin baş icraçı direktoru Riçard Şirer deyib. Onun sözlərinə görə, bu xidməti göstərmək ...
Azərbaycanın bəzi yollarında avtomobillərin hərəkəti məhdudlaşdırılacaq
Sabah Azərbaycanın bəzi yollarında avtomobillərin hərəkəti məhdudlaşdırılacaq. Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsindən Trend-ə bildiriblər ki, Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş Bakı, Sumqayıt və Mingəçevir şəhərləri, Abşeron, ...
Azərbaycanda kütləvi idman tədbirlərinin keçirildiyi yerlərdə sifəti maska altında gizlətmək qadağan edildi
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “Bədən tərbiyəsi və idman haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişikliklər edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2015-ci il 28 aprel tarixli Qanununun tətbiqi haqqında sərəncam imzalayıb. Dəyişikliklərə əsasən, qanunun ...
Bakı bulvarı, velosipedlər və Avropa Oyunları
İlk Avropa Oyunları ərəfəsində Bakıda gənclər idmanla fəal məşğul olmağa başlayıblar. Buna parlaq nümunə Bakı bulvarıdır. Burada uşaqlar və gənclər daha çox velosiped sürməyə üstünlük verirlər. Trend bulvardan maraqlı kadrları ...

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ – США, Франция и Россия за последние 20 лет ничего не сделали для урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Об этом вице-премьер Азербайджана, председатель Госкомитета по делам беженцев и ...
В связи с информацией о т.н. «парламентских выборах» в сепаратистском Нагорном Карабахе Словения вновь заявляет, что не признает правовые рамки, в которых они были проведены. Об этом говорится в среду ...
Европейский союз выступает за продолжение переговоров по проекту Транскаспийского газопровода, заявила журналистам в Баку в среду глава представительства ЕС в Азербайджане Малена Мард. «Как вы знаете, Европейская комиссия, в том ...
Кампания по дискредитации Азербайджана в преддверии первых Европейских игр была ожидаемой. Об этом сказал в среду журналистам вице-премьер правительства Азербайджана, председатель Государственного комитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Али ...
В не очень далеком прошлом миру, можно сказать, не было известно о существовании страны под названием Азербайджан. В ряде случаев мы видели, что с ним не считались, не придавали ему ...
Издание на французском языке в Канаде книги «Нефтегазовые ресурсы Азербайджана: превращение страны в региональный энергетический центр» имеет особое значение, сказал в среду на презентации книги в Президентской библиотеке в Баку ...
В Бакинском филиале МГУ 5 мая прошло мероприятие, посвященное созданию Научного Центра Азербайджана и Кавказоведения при Оксфордском университете. В мероприятии приняли участие видные общественные деятели, представители культуры и науки. Открывая ...
Туркменистан и Азербайджан продолжают укреплять свои дружественные отношения во всех сферах, включая политическую, экономическую и гуманитарную. Об этом сказал в среду журналистам посол Туркменистана в Азербайджане Тойлы Комеков в кулуарах ...
В Баку в среду прошла международная конференция, на тему «Нейтралитет и миролюбие исторический выбор Туркменистана» по случаю 20-летия международного признания нейтралитета Туркменистана, а также объявленного в Туркменистане 2015 года «Годом ...