Prezident İlham Əliyev: Ermənistanın bütün cəhdləri status-kvonun dəyişməməsinə istiqamətlənib
zərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “Rossiya-24” telekanalına müsahibəsində Böyük Vətən müharibəsində Qələbənin 70 illiyi ilə bağlı Moskvada keçiriləcək tədbirlər zamanı Ermənistan prezidenti Serj Sarkisyanla görüşünün planlaşdırılmadığını deyib. Trend-in məlumatına görə, Prezident ...
Minsk qrupunun Dağlıq Qarabağ üzrə bəyanatında vacib siqnallar
Elmira Tariverdiyeva – Trend: ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri Parisdə Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin görüşündə tərəfləri bu ilin sonuna prezidentlər səviyyəsində Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanması üzrə danışıqlar prosesini fəallaşdırmağa ...
ABŞ Dağlıq Qarabagda keçiriləcək “parlament seçkisi “ni tanımır
ABŞ hökuməti mayın 3-də Dağlıq Qarabagda keçiriləcək qondarma “parlament seçkisi”ni tanımır. Bu barədə Trend Dövlət Departamentinə istinadən məlumat verir. Bəyanatda qeyd olunur ki, ABŞ Dağlıq Qarabağı müstəqil tərəf kimi tanımır ...
Ombudsman: “Uğurların nəticələrini üç strateji sənəd təmin etdi “
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunda “Hüquqi, demokratik dövlət: nəzəriyyə və təcrübənin aktual problemləri” mövzusunda III Beynəlxalq elmi konfrans keçirilmişdir. Bu mötəbər tədbir Ümummilli lider Heydər Əliyevin ...
Şahin Mustafayev Azərbaycanın iqtisadi göstəricilərini açıqladı
Əməkdaşlığa başlayandan etibarən Asiya İnkişaf Bankı 12 layihənin həyata keçirilməsi üçün Azərbaycana 1,6 milyard dollar ayırıb. Trend-in məlumatına görə, bu barədə bu gün Bakıda öz işinə başlayan Asiya İnkişaf Bankının ...
Siyavuş Novruzov: “Böyük Britaniyanın XİN nümayəndəsinin geniş formatda görüş keçirməməsi şübhə doğurur “
Yeni Azərbaycan Partiyasının İcra katibinin müavini, millət vəkili Siyavuş Novruzov Böyük Britaniyanın Xarici İşlər Nazirliyinin Cənubi Qafqaz bölməsinin rəhbəri xanım Emma Beynzinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən siyasi təşkilatlar ilə məhdud çərçivədə ...

Власти США не собираются признавать итоги так называемых «парламентских выборов» в Нагорном Карабахе 3 мая, заявил в пятницу госдепартамент, пишет РИА Новости. «США не признают Нагорный Карабах как независимое суверенное ...
С начала сотрудничества Азиатский банк развития (АБР) выделил Азербайджану 1,6 миллиарда долларов на реализацию 12 проектов. Об этом на церемонии открытия 48-го ежегодного заседания Совета управляющих АБР в субботу в ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 29 апреля дал интервью телеканалу «Россия-24». Глава государства ответил на вопросы, связанные с 70-летием Победы в Великой Отечественной войне, успешным развитием энергетической отрасли Азербайджана, урегулированием армяно-азербайджанского ...
Азербайджан может многого добиться в сферах сельского хозяйства и туризма, и в этом Азиатский банк развития (АБР) готов оказать поддержку. Об этом на церемонии открытия 48-го ежегодного заседания Совета управляющих ...
В эфире телеканала «Россия 24» Президент Азербайджана Ильхам Алиев отметил, что все попытки армянской стороны направлены на то, чтобы статус-кво в нагорно-карабахском процессе не менялся. Именно этот факт является камнем ...
ЗАО «Азербайджанские железные дороги» до 50 процентов снизили тарифы на контейнерные перевозки и до 35 процентов — на перевозки вагонами, сказал в пятницу Trend глава пресс-службы ЗАО Надир Азмамедов. По ...
В Ашхабаде в пятницу состоялась встреча с участием глав нефтегазовых ведомств Туркменистана, Азербайджана, Турции и высокопоставленных представителей ЕС, по итогам которой была подписана декларация о развитии сотрудничества в области энергетики, ...
Проведение первых Европейских игр — очень большое достижение Азербайджана. Это показатель вклада страны в мир и стабильность на Земле. Об этом сказал Trend экс-президент Албании Сали Бериша. По его словам, ...