Prezident İlham Əliyev: Ermənistanın bütün cəhdləri status-kvonun dəyişməməsinə istiqamətlənib
zərbaycan Prezidenti İlham Əliyev “Rossiya-24” telekanalına müsahibəsində Böyük Vətən müharibəsində Qələbənin 70 illiyi ilə bağlı Moskvada keçiriləcək tədbirlər zamanı Ermənistan prezidenti Serj Sarkisyanla görüşünün planlaşdırılmadığını deyib. Trend-in məlumatına görə, Prezident ...
Minsk qrupunun Dağlıq Qarabağ üzrə bəyanatında vacib siqnallar
Elmira Tariverdiyeva – Trend: ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri Parisdə Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin görüşündə tərəfləri bu ilin sonuna prezidentlər səviyyəsində Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin nizamlanması üzrə danışıqlar prosesini fəallaşdırmağa ...
ABŞ Dağlıq Qarabagda keçiriləcək “parlament seçkisi “ni tanımır
ABŞ hökuməti mayın 3-də Dağlıq Qarabagda keçiriləcək qondarma “parlament seçkisi”ni tanımır. Bu barədə Trend Dövlət Departamentinə istinadən məlumat verir. Bəyanatda qeyd olunur ki, ABŞ Dağlıq Qarabağı müstəqil tərəf kimi tanımır ...
Ombudsman: “Uğurların nəticələrini üç strateji sənəd təmin etdi “
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının (AMEA) Fəlsəfə və Hüquq İnstitutunda “Hüquqi, demokratik dövlət: nəzəriyyə və təcrübənin aktual problemləri” mövzusunda III Beynəlxalq elmi konfrans keçirilmişdir. Bu mötəbər tədbir Ümummilli lider Heydər Əliyevin ...
Şahin Mustafayev Azərbaycanın iqtisadi göstəricilərini açıqladı
Əməkdaşlığa başlayandan etibarən Asiya İnkişaf Bankı 12 layihənin həyata keçirilməsi üçün Azərbaycana 1,6 milyard dollar ayırıb. Trend-in məlumatına görə, bu barədə bu gün Bakıda öz işinə başlayan Asiya İnkişaf Bankının ...
Siyavuş Novruzov: “Böyük Britaniyanın XİN nümayəndəsinin geniş formatda görüş keçirməməsi şübhə doğurur “
Yeni Azərbaycan Partiyasının İcra katibinin müavini, millət vəkili Siyavuş Novruzov Böyük Britaniyanın Xarici İşlər Nazirliyinin Cənubi Qafqaz bölməsinin rəhbəri xanım Emma Beynzinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən siyasi təşkilatlar ilə məhdud çərçivədə ...

President Aliyev: European Games to be celebration for athletes all over Europe
Azerbaijan expects that the European Games in Baku will be a common celebration for the athletes all over Europe, Azerbaijan’s President Ilham Aliyev said in an interview with Russia 24 ...
US will not accept results of “elections ” in Nagorno-Karabakh – Department of State
The United States does not recognize Nagorno-Karabakh as an independent sovereign state, and accordingly, will not accept the results of the so called “elections” on May 3rd as affecting the ...
Turkmenistan, Azerbaijan, Turkey to discuss gas supplies with EU
Ashgabat will host a meeting with the heads of oil and gas ministries of Turkmenistan, Azerbaijan, Turkey and representatives of the EU, which will promote further cooperation in the energy ...
Armenia hindering talks on Nagorno-Karabakh settlement, using all sorts of ways
The Armenian side is hindering the negotiation process on the Nagorno-Karabakh settlement using all sorts of ways, said Azerbaijan’s President Ilham Aliyev in an interview with the Russia 24 TV ...
France values its relations with Azerbaijan – advisor to president
France attaches great importance to its relations with Azerbaijan, the press service of the Azerbaijani Foreign Ministry reported May 1. The message said the Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov within ...
ADB provided $1.6B to Azerbaijan during co-op period
Since the beginning of cooperation, the Asian Development Bank (ADB) has allocated $1.6 billion for implementation of 12 projects to Azerbaijan, the Minister of Economy and Industry Shahin Mustafayev said ...