Azərbaycanda kommunal və digər xidmət növləri üzrə ödənişi televizor vasitəsilə həyata keçirmək mümkün olacaq. Bunu Trend-ə ölkənin telekommunikasiya bazarındakı mənbə deyib. Mənbə qeyd edib ki, yeni xidmətdən resiverlər (HTTP Live ...
“Bakı 2015 I Avropa Oyunlarına Dəstək: Vətəndaş Cəmiyyəti Koalisiyası” “Qərbin ikili standartları: demokratiya və insan hüquqları” mövzusunda dəyirmi masa keçirir. Trend-in məlumatına görə, tədbirdə millət vəkilləri, QHT rəhbərləri, ictimaiyyət nümayəndələri ...
Paytaxtın küçə və prospektlərində I Avropa Oyunları ilə əlaqədar nəqliyyatın hərəkəti üçün nəzərdə tutulan xüsusi zolaqların tələblərini pozan sürücülər məsuliyyətə cəlb olunacaq. Bunu Trend-in sorğusuna cavabında Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) ...
Son iki il yarım ərzində I Birinci Avropa Oyunları üçün lazımi infrastruktur yaratmaqla Bakı qeyri-mümkün bir şeyə nail olub. Bunu Trend-ə açıqlamasında Bakıdakı Azərbaycan-Belçika biznes forumuna qatılan Belçika Krallığının xarici ...
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev aprelin 29-da Avropa İttifaqının Cənubi Qafqaz üzrə xüsusi nümayəndəsi Herbert Salberin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib. Regiondakı prosesləri yaxından izlədiklərini bildirən Herbert Salber təmas ...
“Bakı-2015” ilk Avropa Oyunlarının məşəli aprelin 29-da Naxçıvan Muxtar Respublikasından Lənkərana gətirilib. Trend məlumət verir ki, Lənkəran şəhərinin Bayraq Meydanında ilk Avropa Oyunlarının məşəlinin qarşılanma mərasimi olub. Alov festivalının rəmzi ...
Azərbaycanın istənilən addımına, istənilən təşəbbüsünə qarşı başladılan kampaniyaları belə dəyərləndirmək olar: sözlər əməllərlə düz gəlmir. Yəni Azərbaycanın istənilən real fəaliyyətinə qarşı sözlər qoyulur: əsassız ittihamlar, heç bir istinadı olmayan bəyanatlar ...
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev yerli icra hakimiyyəti orqanlarında vətəndaşların müraciətləri üzrə vahid elektron informasiya sisteminin yaradılması haqqında fərman imzalayıb. Dövlət başçısı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 2 aprel tarixli 359 ...
Aprelin 29-da Bakı Konqres Mərkəzinin açılışı olub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və qızı Arzu Əliyeva açılışda iştirak ediblər. Maliyyə naziri Samir Şərifov Mərkəzdə görülən işlər barədə ...
Elmira Tariverdiyeva – Trend: Azərbaycan bütün müstəqillik illərində davamlı olaraq Qərbin ikili standartları ilə üzləşib. Bu, yeni xəbər deyil və azərbaycanlılar artıq belə hallara öyrəşiblər. Növbəti dəfə səbəb böyük idman ...

За два с половиной года Баку добился невозможного, создав великолепную инфраструктуру для проведения первых Европейских игр. Об этом сказал в четверг Trend государственный секретарь по вопросам внешней торговли Королевства Бельгия ...
За антиазербайджанской кампанией, которая проводится из офиса госсекретаря США Джона Керри, стоит армянское лобби, считает депутат Милли Меджлиса (парламента) Азербайджана Ровшан Рзаев. По его словам, на сегодняшний день Азербайджан является ...
28 апреля от имени Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева был устроен прием в честь участников III Глобального Бакинского форума. На приеме с участием Президента Ильхама Алиева, его супруги Мехрибан Алиевой ...
Оплатить коммунальные и другие виды услуг в Азербайджане можно будет посредством телевизоров, сказал Trend источник на телекоммуникационном рынке страны. По словам собеседника агентства, новая услуга станет доступной через ресиверы (поддерживающие ...
Турции чрезвычайно необходима президентская форма правления. Об этом со ссылкой на президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана передает в четверг телеканал TRT Haber. По его словам, президентская форма правления усилит Турцию. ...
В связи с первыми Европейскими играми, с первого мая некоторые учреждения Баку изменят график работы. Об этом сообщили Trend в четверг в Кабинете министров Азербайджана. Кабинет министров Азербайджана издал распоряжение ...
Граждане Турции, находящиеся на территории Азербайджана и Нахчыванской Автономной Республики (НАР), смогут проголосовать на парламентских выборах в стране 31 мая. Об этом говорится в сообщении Центральной избирательной комиссии Турции (YSK), ...
Водители автотранспорта в Баку, которые будут использовать для проезда специальные полосы на проезжей части улиц и проспектов, отведенные для передвижения спортсменов, высокопоставленных гостей, технического персонала, представителей СМИ и зрителей первых ...
По мере приближения первых Европейских игр все больше усиливается кампания по дискредитации Азербайджана, сказал глава Центра исследований международных отношений Азербайджана Руфиз Гонагов в ходе «круглого стола» на тему «Поддержка первых ...
Баку — столица Азербайджана, которую иногда называют жемчужиной Каспия, является столицей одной из пяти стран, расположенных на Каспийском море. Как и любой современный город в мире, сегодняшний Баку имеет как ...