Millət vəkili Qənirə Paşayevanın Türk Dünyasının böyük şairi, aydını Abdurrahim Karakoçun xatirəsinə həsr etdiyi “Aşk deyince ötesini arama… ” adlı məqalələr silsiləsindən ibarət kitabı işıq üzü görüb. Kitabda millət vəkili ...
Torpağın üzü soyuq olur deyirlər. Zakirin ölümü uzaqlaşdıqca daha çox yandırır adamı. Torpağın üzü soyuq olmurmuş… Yazıçılardan biri demişdi ki, “dostlarım öləndə mən də onlarla bir az ölürəm”. Bu daha ...
“Onun üzvlük məsələsi müzakirə olunacaq və üzvlükdən çıxarılacaq” “Prezidentin məlum sərəncamlarından sonra Əkrəm Əylisinin Yazıçılar Birliyinin üzvlüyündən çıxarılması məsələsinə baxılacaq”. Bu sözləri Modern.az-a açıqlamasında Yazıçılar Birliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Ədalət ...
Azərbaycanda Facebook sosial şəbəkəsinin istifadəçilərinin sayı 1 milyon nəfəri ötüb. Azərbaycan Respublikası Rabitə və İnformasiya Texnologiyaları Nazirliyinin Modern.az-a verdiyi məlumata əsasən: Azərbaycanın Facebook seqmenti daxil olma reytinqində 82-ci yerdədir. Sosial ...
“Biz məsələnin üzərinə bir daha qayıdacağıq, çünki bu unudula bilməz” Azərbaycan torpaqlarının işğalı nəticəsində məcburi köçkün düşmüş bir qrup azərbaycanlı jurnalist keçən ilin yanvar ayında Ermənistan dövlətini Avropa İnsan Haqları ...

Интервью журналу «Баку» Президента Азербайджана Ильхама Алиева и Первой леди Мехрибан Алиевой. «БАКУ»: Журналу «Баку» исполняется пять лет. Юбилейное настроение располагает к воспоминаниям. Наше первое интервью было сделано именно с ...
В Зардабе приступили к капитальному ремонту Дома-музея основоположника азербайджанской периодической печати Гасанбека Зардаби. Как сообщает АзерТАдж, работа проводится в соответствии с Распоряжением Президента Азербайджана Ильхама Алиева «О проведение 170-летнего юбилея ...
Российский поисковик «Яндекс» в конце 2012 года обошел по числу обработанных поисковых запросов сайты компании Microsoft и занял четвертую строчку в мировом рейтинге. Об этом 6 февраля сообщает GigaOM со ...
Турецкий Kanal D нашел кандидата на место покойного телеведущего Мехмета Али Биранда. Как передает Day.Az со ссылкой на Oxu məni, сообщается, что этим кандидатом является Али Кырджа. Али Кырджа покинул ...