The Guardian parlament üzvləri əleyhinə kompromat müsabiqəsi elan edib
Britaniyanın “The Guardian” qəzeti oxucuları üçün parlament uzvləri tərəfindən xəzinə hesabına edilmiş mümkün qədər rüsvayçı xərcləri tapmaq üçün müsabiqə elan edib. Bundan ötrü redaksiya saytda parlament üzvlərinin xərcləri haqqında 92 ...
Peterburq jurnalistləri hakimiyyət nümayəndələri ilə münasibətləri öyrənəcək
Peterburq və Leninqrad vilayəti Jurnalistlər Birliyinin bələdiyyələr, rayon və korporativ KİV-lə iş komissiyası iyunun 23-də “Jurnalistlər Evi”ndə “İnsan qəzetdə” mövzusunda dəyirmi masa keçirəcək. Birliyin katibi Valentin Sidorinin lenizdat.ru saytına bildirdiyinə ...
Elmi jurnallar kağız çap variantından imtina edib
Amerika Kimya Cəmiyyəti (American Chemical Society) öz jurnallarının kağız çap variantından imtina etmək haqqında qərar qəbul edib. Bu barədə Nature News portalı xəbər yayıb. İnternet şəbəkəsinə bütünlüklə keçmənin səbəbi jurnalın ...

The Guardian объявила конкурс компромата на членов парламента
Британская газета The Guardian призвала своих читателей найти как можно более постыдные траты, совершенные членами парламента за казенный счет. Для этого редакция запустила на сайте поисковую систему по 92 тысячам ...
Журналисты Петербурга и области будут учиться отношениям с властью
Комиссия по муниципальным, районным и корпоративным СМИ Союза журналистов Петербурга и Ленинградской области 23 июня проведет в Доме журналиста круглый стол на тему: «Человек в газете». Как рассказал Лениздат.Ру секретарь ...
Крупная серия научных журналов полностью отказалась от бумажных версий
Американское химическое общество (American Chemical Society) приняло решение отказаться от выпуска бумажных версий своих журналов. О новой политике ACS сообщает портал Nature News, журналисты которого ознакомились с письмом из внутренней ...