Bu gün Vikipediya Günüdür
Bu gün açıq ensiklopediya olan Vikipediya Günüdür. 2001-ci il 15 yanvar tarixində Nupediya səhifəsi əsasında Vikipediya layihəsinin ilk variantı yaradılıb. Onun yaradıcıları Ohayo universitetinin fəlsəfə doktoru Larri Sanqer (Larry Sanger) ...
Pakistanda Azərbaycan haqqında xüsusi məqalə və kitab
Pakistanın böyük nüfuza malik ilk ingilis-ərəb-fars dilli “The Diplomatic Insight” jurnalının dekabr ayı üzrə buraxılışında III Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumuna və Azərbaycanda həyata keçirilən iqtisadi islahatlara, regionların inkişafına həsr edilmiş ...
Azərbaycanda yeni televiziya kanalı açılacaq
Milli Televiziya və Radio Şurasının iclası keçirilib. Şuradan SalamNews-a verilən məlumata görə, iclasda yeni televiziya yayım kanalının açılması imkanları araşdırılıb və yeni ümumrespublika televiziya yayım kanalının açılması üçün (Bakı şəhəri və ...
MTRŞ ANS telekanalına xəbərdarlıq edib
Milli Televiziya və Radio Şurasının (MTRŞ) növbəti iclasında ANS müstəqil yayım və media şirkətinə xəbərdarlıq elan edilib. SalamNews MTRŞ-dən aldığı məlumata istinadla xəbər verir ki, iclasda ANS müstəqil yayım və media ...
“Ən qısa hekayə” müsabiqəsinin qalibi 300 manat mükafat alacaq
“Kulis.az” saytının  keçirdiyi “Ən qısa hekayə” müsabiqəsinin səsverməsi bir neçə gün öncə başa çatıb. Portaldan Modern.az-a verilən məlumata görə, müsabiqənin qalibləri, o cümlədən Facebook qalibi artıq məlumdur. Müsabiqə komissiyasını üzvi və “Kulis.az”ın ...
Bakı Şəhər Baş Polis İdarəsi səyyar qəzet-jurnal satışına qadağını təsdiqlədi
“Polis tərəfindən qəzet satışına qadağalar qoyulması barədə məlumatların heç bir əsası yoxdur. Bəli, paytaxt polisi şəhər İcra Hakimiyyəti ilə birlikdə qanunsuz küçə ticarətinə qarşı müvafiq tədbirlər həyata keçirir və bu ...

«Я, конечно же, рада, что армяне ценят мой голос и посвящают мне книги» Азербайджанская ханенде (исполнительница мугамов) Эльнара Абдуллаева, которой армянский писатель Любик Чибухчян посвятил книгу, прокомментировала публикации армянских СМИ ...
Вышел в свет очередной, пятый по счету номер международного азербайджанского испаноязычного журнала İRS-Herencia, издаваемого совместно с кафедрой азербайджановедения института международных связей при Ла-Платском университете (Аргентина). Как сообщили Vesti.Az в пресс-службе ...
Социальная сеть Facebook запустит свое новостное приложение для мобильных устройств. Проект под названием Paper (букв. «Газета») может появиться уже до конца января, сообщает Recode со ссылкой на анонимные источники. Приложение ...
Информация о том, что полиция в Баку ввела запрет на продажу газет, не соответствует действительности. Об этом SalamNews сообщили в Главном управлении полиции Баку. «Полиция Баку совместно с Исполнительной властью ...
На одном из местных телеканалов «TV-21» Мурманской области был показан 5-ти минутный репортаж об Азербайджане. Как сообщает SalamNews, репортаж повествовал о деятельности азербайджанской диаспоры в Мурманске. В сюжете российской общественности ...