Şamaxının Muğanlı kəndində zəlzələdən qəzalı vəziyyətə düşmüş evin yerində yeni ev inşa olunub
Sentyabrın 14-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva Şamaxı rayonunun Muğanlı kənd sakini Zamiq Səfərova məxsus, zəlzələ nəticəsində qəzalı vəziyyətə düşmüş evin yerində inşa olunan evə baxıb. Mehriban Əliyeva: Xoş ...
Bakının azadlığı uğrunda şəhid olmuş türk əsgərlərinin xatirəsi anılıb
Sentyabrın 15-də Qafqaz İslam Ordusunun Bakını bolşevik-daşnak hərbi birləşmələrindən azad etməsindən 101 il ötür. AZƏRTAC xəbər verir ki, bu münasibətlə Türkiyənin ölkəmizdəki səfirliyi və bir sıra ictimai təşkilatların nümayəndələri Şəhidlər xiyabanında ...

14 сентября Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева посмотрела дом жителя села Муганлы Шамахинского района Замига Сафарова, построенный на месте дома, пришедшего в аварийное состояние в результате землетрясения. Мехрибан Алиева: Здравствуйте, ...
15 сентября исполнился 101 год со дня освобождения Кавказской исламской армией Баку от большевистско-дашнакских военных соединений. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, по этому случаю сотрудники посольства Турции в нашей стране и представители ряда ...