Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə İmişlidə 100 yerlik körpələr evi-uşaq bağçası inşa edilib
Oktyabrın 22-də İmişli rayonunda Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə inşa edilmiş 100 yerlik körpələr evi-uşaq bağçası açılıb. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev açılışda iştirak edib. Dövlətimizin başçısı ...
İmişlidə Bayraq Muzeyi istifadəyə verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 22-də İmişlidə Bayraq Muzeyinin açılışında iştirak edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı muzeyin rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi. Prezident İlham Əliyev muzeydə yaradılan şəraitlə ...
Türkiyənin Kayseri şəhərində Xocalı parkının və Xocalı şəhidləri abidəsinin açılışı olub
Oktyabrın 20-də Türkiyənin Kayseri şəhərində Heydər Əliyev Fondunun, Türkiyənin Ərciyəz Universitetinin və Talas Rayon Bələdiyyəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Müasir dünyada dialoq” mövzusunda konfrans keçirilib, Xocalı parkının və Xocalı soyqırımı qurbanlarının ...
ABŞ-ın “The Daily Caller” qəzetində Ermənistanın işğalçılıq siyasətinə dair məqalə dərc olunub
ABŞ Prezidentinin milli təhlükəsizlik məsələləri üzrə müşaviri Con Boltonun gələn həftə Cənubi Qafqaza edəcəyi səfər fonunda Azərbaycanın Los-Ancelesdəki baş konsulu Nəsimi Ağayevin Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi barədə yazdığı məqalə ABŞ-da geniş oxucu ...

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has attended the inauguration of a 100-seat orphanage-kindergarten constructed in Imishli district on the initiative of the Heydar Aliyev Foundation. The head ...
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has attended the opening of the Flag Museum in Imishli. The head of state cut the ribbon symbolizing the opening of the ...
The Heydar Aliyev Foundation, Turkish Erciyes University and Talas province municipality have organized “Dialogue in the modern world” conference, inauguration of a Khojaly park and the unveiling of a Khojaly ...
Influential U.S. newspaper The Daily Caller has published an article by Azerbaijan’s Consul General in Los Angeles Nasimi Aghayev headlined: “Opinion: Is there hope for lasting peace in Nagorno-Karabakh?” Pointing ...