Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə İmişlidə 100 yerlik körpələr evi-uşaq bağçası inşa edilib
Oktyabrın 22-də İmişli rayonunda Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə inşa edilmiş 100 yerlik körpələr evi-uşaq bağçası açılıb. AZƏRTAC xəbər verir ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev açılışda iştirak edib. Dövlətimizin başçısı ...
İmişlidə Bayraq Muzeyi istifadəyə verilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 22-də İmişlidə Bayraq Muzeyinin açılışında iştirak edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı muzeyin rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi. Prezident İlham Əliyev muzeydə yaradılan şəraitlə ...
Türkiyənin Kayseri şəhərində Xocalı parkının və Xocalı şəhidləri abidəsinin açılışı olub
Oktyabrın 20-də Türkiyənin Kayseri şəhərində Heydər Əliyev Fondunun, Türkiyənin Ərciyəz Universitetinin və Talas Rayon Bələdiyyəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Müasir dünyada dialoq” mövzusunda konfrans keçirilib, Xocalı parkının və Xocalı soyqırımı qurbanlarının ...
ABŞ-ın “The Daily Caller” qəzetində Ermənistanın işğalçılıq siyasətinə dair məqalə dərc olunub
ABŞ Prezidentinin milli təhlükəsizlik məsələləri üzrə müşaviri Con Boltonun gələn həftə Cənubi Qafqaza edəcəyi səfər fonunda Azərbaycanın Los-Ancelesdəki baş konsulu Nəsimi Ağayevin Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi barədə yazdığı məqalə ABŞ-da geniş oxucu ...

По инициативе Фонда Гейдара Алиева в Имишли построен ясли-детский сад на 100 мест
22 октября в Имишлинском районе открылся ясли-детский сад на 100 мест, построенный по инициативе Фонда Гейдара Алиева. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии. Глава государства ...
В Имишли открылся Музей флага
22 октября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял участие в открытии Музея флага в Имишли. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства разрезал ленту в знак открытия музея. Президент Ильхам Алиев ознакомился с ...
В турецком городе Кайсери состоялось открытие Парка Ходжалы и памятника ходжалинским шехидам
20 октября в турецком городе Кайсери прошла конференция на тему «Диалог в современном мире», организованная Фондом Гейдара Алиева совместно с Университетом Эрджиез и Муниципалитетом Таласского района Турции, состоялось открытие Парка ...
В американской печати опубликована статья об агрессорской политике Армении
Статья генерального консула Азербайджана в Лос-Анджелесе Насими Агаева об армяно-азербайджанском конфликте на фоне ожидаемого на следующей неделе визита советника Президента США по вопросам национальной безопасности Джона Болтона на Южный Кавказ, ...