Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə “İnsan hüquqları üzrə İctimai Şura” ictimai birliyinin həyata keçirdiyi “Ailə institutunun möhkəmləndirilməsi məqsədilə gənclər üçün psixoloji və hüquqi ...
Oktyabrın 15-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Lənkərana səfəri çərçivəsində İstisu və Sağlamlıq Mərkəzinin təqdimatı olub. AZƏRTAC xəbər verir ki, son illər bölgələrdə müasir mehmanxana və sağlamlıq komplekslərinin istifadəyə verilməsi Azərbaycanın ...
Ermənistan hər bir vəchlə Dağlıq Qarabağın erməni və azərbaycanlı icmaları arasında təmasların yaradılmasına mane olur. AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikri jurnalistlərə müsahibəsində Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının xarici siyasət məsələləri şöbəsinin ...
Azərbaycan güləşçisi Turan Bayramov Argentinanın paytaxtı Buenos-Ayresdə təşkil olunan Yeniyetmələrin III Yay Olimpiya Oyunlarında qızıl medal qazanıb. AZƏRTAC xəbər verir ki, Olimpiadada 65 kiloqram çəki dərəcəsində mübarizə aparan sərbəst güləşçimiz “A” ...
Tarixdən məlumdur ki, ermənilər zaman-zaman müxtəlif cinayətlər törətmiş dikaturalara çirkin işləri görməkdən ötrü çox xidmətlər göstəriblər. Misal üçün, II Dünya Müharibəsi zamanı nasist Almaniyasının tərkibində Daşnak qüvvələrinin insanlıq adına ləkə ...

Cостоялась презентация Лянкяранского центра здоровья «Истису»
15 октября в рамках поездки Президента Азербайджанской Республики в Лянкяран состоялась презентация Центра здоровья «Истису». Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в последние годы сдача в эксплуатацию современных отелей и комплексов здоровья в регионах ...
Хикмет Гаджиев: Армения всячески препятствует налаживанию контактов между армянской и азербайджанской общинами Нагорного Карабаха
Армения всячески препятствует налаживанию контактов между армянской и азербайджанской общинами Нагорного Карабаха. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом в интервью журналистам сказал заместитель заведующего отделом внешнеполитических вопросов Администрации Президента Азербайджанской Республики Хикмет ...
Азербайджанский борец стал чемпионом юношеских Олимпийских Игр
Азербайджанский борец вольного стиля Туран Байрамов (65 кг) принес своей сборной очередную медаль летних Юношеских Олимпийских игр, которые проходят в Буэнос-Айресе. Байрамов одолев всех соперников стал чемпионом Олимпиады, передает корреспондент «Вестника ...
Тайное сотрудничество армян с фашистской Италией
Из истории известно, что время от времени армяне оказывали услуги диктаторам в их грязных деяниях. К примеру, всем известно сотрудничество дашнаков с нацистской Германией. Армяне также близко сотрудничали с фашистским ...