“Böyük İpək Yolu” Beynəlxalq Gənclər İttifaqı (BGİ) 5-ci Avro-Ərəb Gənclər Forumunda təmsil olunur. “Böyük İpək Yolu” BGİ-dan Trend-ə bildiriblər ki, İttifaqın Baş katibi Aytən Əliyeva Fransanın Strasburq şəhərində keçirilən 5-ci ...
Yunus Oğuz – “Azərbaycanın geosiyasəti” Əli Həsənovun kitabından qənaətə gəldiyim düşüncələr II bölmə haqqında Bu möhtəşəm əsərin ikinci bölməsi çox aktualdır və günümüzün siyasətini beynəlxalq aləmdə müəyyənləşdirən, onun dərin analizə ...
Sentyabrın 3-də Parisdə Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə dünya şöhrətli fotoqraf Reza Deqatinin “Azərbaycan tolerantlıq ölkəsi” adlı fotosərgisi açılıb. Trend-in AZƏRTAC-a istinadən verdiyi məlumata görə, Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev ...
Sentyabrın 3-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Parisin 1-ci rayonunun meri Jan Fransua Löqare ilə görüşüb. Trend-in AZƏRTAC-a istinadən verdiyi məlumata görə, görüşdə ölkələrimiz arasında əlaqələrin ...
ABŞ-ın Yaxın Şərqdə demokratiya axtarışı Avropada demokratiyanı məhdudlaşdırmağa başlayıb. ABŞ-ın Yaxın Şərq regionuna demokratiya yürüşü Avropaya güclü miqrant axını yaradıb. Miqrant axını Aİ-nin Şengen vizası rejimində dəyişiklik yarada bilər. Trend ...
Pulitzer mükafatının qalibi, jurnalist, “National Geographic” jurnalının əməkdaşı, ABŞ vətəndaşı Paul Salopek Azərbaycan hökumətinə məktubla müraciət edərək, adının “Arzuolunmaz şəxslər siyahısı”ndan çıxarılmasını xahiş edib. Bu barədə Trend-ə XİN-nin Mətbuat xidmətinin ...
Prezident İlham Əliyev Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının adının dəyişdirilməsi haqqında sərəncam imzalayıb. Sərəncamda qeyd olunur ki, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti adlandırılsın. Dövlət başçısının digər ...
Nazirlər Kabinetinin Yol Hərəkətinin Təhlükəsizliyi Komissiyasında Bakıda avtobusların dayanacaqlarda lüzum olmadan həddindən artıq dayanmaları ilə bağlı məsələ qaldırılıb. Bu barədə Trend-ə Daxili İşlər Nazirliyi Respublika Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin ...
Fransada səfərdə olan Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun Prezidenti Mehriban Əliyeva sentyabrın 3-də Yelisey sarayında Prezident Fransua Olland ilə görüşüb. Trend-in AZƏRTAC-a istinadən verdiyi məlumata görə, görüşdə ölkələrimiz arasında ...
Varşava müqaviləsi və SSRİ dağılandan sonra beynəlxalq aləmdə gedən proseslərdə əsas məsuliyyəti Qərb-Avropa daşıyır. Trend-in məlumatına görə, bunu Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyası rəhbərinin müavini, Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri Novruz Məmmədov ...

3 сентября в Париже открылась фотовыставка всемирно известного фотографа Резы Дегати «Азербайджан – страна толерантности», организованная Фондом Гейдара Алиева, сообщает АЗЕРТАДЖ. В мероприятии приняла участие первая леди Азербайджана, президент Фонда ...
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов поручил усложнять задания во время учений, а пилотам – быть готовыми к проведению самых сложных операций. Если поступит приказ Верховного главнокомандующего, ВВС Азербайджана в ...
Важнейшие заявления и позиция Президента Азербайджана Ильхама Алиева и главы МИД Эльмара Мамедъярова по Нагорному Карабаху были детально представлены странам ОБСЕ в полученном Trend из диписточников в Вене отчете о ...
Находящаяся с визитом во Франции первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева в четверг встретилась в Елисейском дворце с Президентом Франции Франсуа Олландом, передает АзерТАдж. На встрече было ...
После прекращения действия Варшавского договора и распада СССР главную ответственность за процессы, происходящие на международной арене, несут Запад, Европа. Об этом заместитель руководителя Администрации Президента Азербайджана, заведующий отделом по внешним ...
Американские поиски демократии на Ближнем Востоке привели к ограничению этой самой демократии в Европе. «Демократический поход» США на Ближний Восток создал мощный поток мигрантов в Европу, который может заставить ЕС ...
Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева в четверг встретилась с мэром 1-го округа Парижа Жаном Франсуа Легаре, передает АзерТАдж. На встрече было выражено удовлетворение развитием связей между ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в четверг принял делегацию, возглавляемую президентом компании Petronas Датуком Ван Зулкифли Ван Ариффином. Глава государства выразил удовлетворение участием компании в энергетическом секторе Азербайджана, а также выразил ...