Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi yeni layihənin icrasına başladı
Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şuasının dəstəyi ilə “Qarabağ bizimdir, bizim olacaq! – gənclərə vətənpərvərlik ruhunun aşılanması, Qarabağ həqiqətlərinin təbliğində gənclərin rolunun ...
AVCİYA Xaçmaz, Quba və Qusar müşahidəçiləri üçün seminarlar keçirdi
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar regionlarda seminarları davam etdirir. Növbəti seminarlar AVCİYA Xaşmaz regional ofisinin təşkilatçılığı ilə Xaçmaz, Quba və Qusar müşahidəçiləri üçün keçirilib.AVCİYA ...
Bakıda AVCİYA koordinatorlarının toplantısı keçirilib
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) bu il keçiriləcək parlament seçkilərinin ölkə üzrə müşahidəsini təşkil edəcək. AVCİYA Seçki Qərargahının mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, bununla əlaqədar AVCİYA rayon koordinatorlarının ...
Azərbaycanda seçkilərlə bağlı beynəlxalq qurumların tövsiyyələrinin təhlili
Elxan Süleymanov,AVCİYA-nın prezidenti ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosu (DTİHB) avqust ayının sonunda Azərbaycanda 1 noyabr 2015-ci ildə keçiriləcək parlament seçkiləri ilə bağlı Ehtiyacların qiymətləndirilməsi üzrə missiya (EQM) hesabatını ...
Azərbaycanda 2015-ci il 1 noyabr parlament seçkiləri ilə bağlı ATƏT/DTİHB-in Ehtiyacların Qiymətləndirilməsi Missiyasının hesabatına dair Analİtİk Təhlil
ATƏT-in Ehtiyacların Qiymətləndirilməsi Missiyasının (EQM) hesabatında qaldırılmış məsələləri diqqətlə oxuduqdan sonra belə nəticəyə gəldik ki, sənəddə Azərbaycan və tərəfdaşları üçün başlıca əhəmiyyət kəsb edən 7 mövzuya toxunulub: gender bərabərliyi, seçki ...
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) bir sıra beynəlxalq təşkilatların Azərbaycana qarşı tələblərinin araşdırılması ilə bağlı mətbuat konfransı keçirib
Respublikası Avropa Şurasına üzv qəbul olunduqdan sonra Avropa Parlamenti (AP), Avropa Şurası, ATƏT PA, ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosunun(DTIHB) seçkiləri müşahidə missiyaları bu prosesdə iştirak etmiş, öz rəy ...
Seçkiqabağı təşviqat üçün KİV-lərdə ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer ayrılır
Mərkəzi Seçki Komissiyası parlament seçkiləri ilə bağlı kütləvi informasiya vasitələrində ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer ayrıldığını elan edir. Trend-in məlumatına görə, 2015-ci il noyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan ...
“Elmlər Akademiyası ” stansiyasının ikinci giriş-çıxışının hazır olmasına az qaldı
Metronun “Elmlər Akademiyası” stansiyasının ikinci giriş-çıxışının inşa olunduğu sahədə tikinti işləri sürətli templərlə davam etdirilir. “Bakı Metropoliteni” QSC-dən Trend-ə verilən məlumata görə, artıq tikintinin yerüstü sahəsinin abadlaşdırılmasına hazırlıq işləri də ...
Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin biabırçılığı və iflası: Qorik Akopyan vəzifəsindən niyə getmir?
Qorik Akopyan Ermənistanın Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin (MTX) direktorudur. 2004-cü ildən o bu vəzifəni tutur. Başqa bir yerə getməyi də düşünmür. Lakin pis olan bu deyil. Açığını desək, könüllü vəzifəsindən getməyə ...
Mehriban Əliyeva IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri təyin edilib
Prezident İlham Əliyev IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının 2017-ci ildə Bakı şəhərində keçirilməsi üzrə Təşkilat Komitəsinin yaradılması haqqında sərəncam imzalayıb. Sərəncamda qeyd olunur ki, İslam Həmrəyliyi İdman Federasiyasının 8-ci Baş Assambleyasında ...

Having carefully studied the issues raised by the OSCE Needs Assessment Mission Report (NAM), we have concluded that they address seven subjects of major importance for both Azerbaijan and its ...
Accosiation for Civil Society Development in Azerbaijan (ACSDA) The Republic of AzerbaijanNovember 1, 2015PARLIAMENTARY ELECTIONS Long-term Election ObservationINTERIM REPORT(May 1 – September 1, 2015) REVIEWThe Republic of Azerbaijan having restored ...
The biased anti-Azerbaijani resolution adopted by the European Parliament on September 9, 2015 faced serious protest of the community. The adoption of the resolution was accompanied with both biased and ...
The European Parliament adopted non-objective and biased resoltuion against Azerbaijan on September 9, 2015. The vote passed with 365 votes in favor and 202 against, with 72 abstentions, which can ...
At the next stage of the command-staff military exercises, planned dislocation of various types of military equipment involved in the large-scale meetings on the specified routes has been carried out, ...
Azerbaijan will simplify customs procedures in connection with the commissioning of the Baku-Tbilisi-Kars (BTK) railway, the county’s Deputy Prime Minister Abid Sharifov said at the opening of the 10th World ...
Chairman of the International Military Cooperation Department of Azerbaijani Defense Ministry Huseyn Mahmudov has met today with 13 military foreign attaches accredited to the country. On the instructions of the ...
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev reviewed secondary school No 283 after repair and reconstruction in Binagadi, Baku Sept. 7. Head of Baku Executive Authority Hajibala Abutalibov informed ...
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received Secretary General of the World Customs Organization Kunio Mikuriya. President Ilham Aliyev said Azerbaijan and the World Customs Organization maintain ...