Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi yeni layihənin icrasına başladı
Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Qeyri-Hökümət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şuasının dəstəyi ilə “Qarabağ bizimdir, bizim olacaq! – gənclərə vətənpərvərlik ruhunun aşılanması, Qarabağ həqiqətlərinin təbliğində gənclərin rolunun ...
AVCİYA Xaçmaz, Quba və Qusar müşahidəçiləri üçün seminarlar keçirdi
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyasının (AVCİYA) Milli Məclisə seçkilərlə əlaqədar regionlarda seminarları davam etdirir. Növbəti seminarlar AVCİYA Xaşmaz regional ofisinin təşkilatçılığı ilə Xaçmaz, Quba və Qusar müşahidəçiləri üçün keçirilib.AVCİYA ...
Bakıda AVCİYA koordinatorlarının toplantısı keçirilib
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) bu il keçiriləcək parlament seçkilərinin ölkə üzrə müşahidəsini təşkil edəcək. AVCİYA Seçki Qərargahının mətbuat xidmətindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, bununla əlaqədar AVCİYA rayon koordinatorlarının ...
Azərbaycanda seçkilərlə bağlı beynəlxalq qurumların tövsiyyələrinin təhlili
Elxan Süleymanov,AVCİYA-nın prezidenti ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosu (DTİHB) avqust ayının sonunda Azərbaycanda 1 noyabr 2015-ci ildə keçiriləcək parlament seçkiləri ilə bağlı Ehtiyacların qiymətləndirilməsi üzrə missiya (EQM) hesabatını ...
Azərbaycanda 2015-ci il 1 noyabr parlament seçkiləri ilə bağlı ATƏT/DTİHB-in Ehtiyacların Qiymətləndirilməsi Missiyasının hesabatına dair Analİtİk Təhlil
ATƏT-in Ehtiyacların Qiymətləndirilməsi Missiyasının (EQM) hesabatında qaldırılmış məsələləri diqqətlə oxuduqdan sonra belə nəticəyə gəldik ki, sənəddə Azərbaycan və tərəfdaşları üçün başlıca əhəmiyyət kəsb edən 7 mövzuya toxunulub: gender bərabərliyi, seçki ...
Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (AVCİYA) bir sıra beynəlxalq təşkilatların Azərbaycana qarşı tələblərinin araşdırılması ilə bağlı mətbuat konfransı keçirib
Respublikası Avropa Şurasına üzv qəbul olunduqdan sonra Avropa Parlamenti (AP), Avropa Şurası, ATƏT PA, ATƏT-in Demokratik Təsisatlar və İnsan Haqları Bürosunun(DTIHB) seçkiləri müşahidə missiyaları bu prosesdə iştirak etmiş, öz rəy ...
Seçkiqabağı təşviqat üçün KİV-lərdə ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer ayrılır
Mərkəzi Seçki Komissiyası parlament seçkiləri ilə bağlı kütləvi informasiya vasitələrində ödənişsiz efir vaxtı və dərc üçün yer ayrıldığını elan edir. Trend-in məlumatına görə, 2015-ci il noyabrın 1-nə təyin edilmiş Azərbaycan ...
“Elmlər Akademiyası ” stansiyasının ikinci giriş-çıxışının hazır olmasına az qaldı
Metronun “Elmlər Akademiyası” stansiyasının ikinci giriş-çıxışının inşa olunduğu sahədə tikinti işləri sürətli templərlə davam etdirilir. “Bakı Metropoliteni” QSC-dən Trend-ə verilən məlumata görə, artıq tikintinin yerüstü sahəsinin abadlaşdırılmasına hazırlıq işləri də ...
Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin biabırçılığı və iflası: Qorik Akopyan vəzifəsindən niyə getmir?
Qorik Akopyan Ermənistanın Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin (MTX) direktorudur. 2004-cü ildən o bu vəzifəni tutur. Başqa bir yerə getməyi də düşünmür. Lakin pis olan bu deyil. Açığını desək, könüllü vəzifəsindən getməyə ...
Mehriban Əliyeva IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri təyin edilib
Prezident İlham Əliyev IV İslam Həmrəyliyi Oyunlarının 2017-ci ildə Bakı şəhərində keçirilməsi üzrə Təşkilat Komitəsinin yaradılması haqqında sərəncam imzalayıb. Sərəncamda qeyd olunur ki, İslam Həmrəyliyi İdman Federasiyasının 8-ci Baş Assambleyasında ...

В Азербайджане в младших и средних классах могут быть введены экзамены
Министр образования Азербайджана Микаил Джаббаров поручил соответствующим отделам министерства осуществить необходимую работу для проведения экзаменов среди учащихся младших и средних классов. Об этом он сказал на сентябрьской конференции работников сферы ...
Азербайджан должен прекратить сотрудничество в ПА Евронест — депутат
Поспешное принятие Европарламентом в преддверии выборов в Милли Меджлис (парламент) Азербайджана резолюции, содержащей множество ошибок, нанесло ощутимый удар по имиджу этой структуры. Об этом на состоявшемся в понедельник внеочередном заседании ...
Президенту Азербайджана направлено обращение в связи с резолюцией Европарламента
В понедельник в Госкомитете Азербайджана по делам беженцев и вынужденных переселенцев состоялось мероприятие с участием глав исполнительных властей оккупированных районов республики и депутатов, избранных от этих районов. На мероприятии было ...
Глава МИД Турции посетит Азербайджан
С целью обсуждения перспектив развития двусторонних отношений между Азербайджаном и Турцией в Баку прибудет с официальным визитом глава МИД страны Феридун Синирлиоглу. Об этом сообщает в понедельник турецкое агентство ANKA. ...
Европарламент не уполномочен принимать резолюцию по Азербайджану — вице-премьер
Принятие резолюции по Азербайджану в полномочия Европарламента не входит. Об этом вице-премьер правительства Азербайджана, председатель Госкомитета по делам беженцев и вынужденных переселенцев Али Гасанов сказал в понедельник на мероприятии, проведенном ...
Уругвай намерен развивать торговые отношения в регионе через Азербайджан
Азербайджан может помочь Уругваю в развитии торговых отношений со странами региона. Об этом в понедельник в рамках проходящей в Баку азербайджано-уругвайской бизнес-встречи сказал заместитель министра иностранных дел Уругвая Хосе Луис ...
Стали известны сроки поставок российского газа на метаноловый завод в Азербайджане
Поставки газа на метаноловый завод азербайджанской компании AzMeCo со стороны OOO «Газпром экспорт» начнутся 20-21 сентября. Об этом сказал журналистам в понедельник глава компании SOCAR (Госнефтекомпания Азербайджана) Ровнаг Абдуллаев. По ...
Спикер парламента Азербайджана предложил пересмотреть участие в «Восточном партнерстве «
Азербайджан неоднократно был свидетелем принятия Европарламентом предвзятых резолюций против страны. Но в этот раз Европарламент перешел все допустимые границы. Об этом в понедельник на внеочередном пленарном заседании Милли Меджлиса (парламент) ...
Сан-Марино может принять участие в крупных энергопроектах Азербайджана
Сан-Марино может принять участие в крупных энергетических проектах, реализуемых Азербайджаном. Об этом шла речь на встрече главы МИД Азербайджана Эльмара Мамедъярова и госсекретаря Сан-Марино по внешним и политическим делам Паскаля ...
Азербайджан и Казахстан создадут на таможне «зеленый коридор «
Азербайджан и Казахстан обсуждают создание «зеленого коридора» для облегчения грузоперевозок между двумя странами. Об этом во вторник сказал журналистам глава Государственного таможенного комитета (ГТК) Азербайджана Айдын Алиев «Мы уже создали ...