Təhsil Nazirliyində “İbtidai təhsil səviyyəsi üzrə inklüziv təhsilin tətbiqi” pilot layihəsi çərçivəsində təlimlər başlayıb. Nazirlikdən Trend-ə verilən məlumata əsasən layihənin icraçıları üçün təşkil olunan təlimlər alman mütəxəssisləri tərəfindən keçirilir. Layihə ...
22 avqust- 5 sentyabr tarixlərində Səyyar ASAN xidmət Şabran rayonunda Şabran və Xaçmaz, Şəmkir rayonunda isə Şəmkir və Tovuz sakinlərinə səyyar formada xidmət göstərəcək. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət ...
Ölkə başçısının tapşırığına əsasən, seçkilərdə şəffalıq təmin edilməlidir. Cənab Prezidentin istəyi bundan ibarətdir. Trend xəbər verir ki, bunu bu gün Azrbaycan Respublikası Prezidentinin Adminstrasiyası rəhbərinin müavini, Regional idarəetmə və yerli ...
Nəqliyyat Nazirliyi yanında Dovlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidmətinə yeni rəis müavini təyin olunub. Nəqliyyat Nazirliyi Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə Mərkəzinin (NİİM) mətbuat xidmətinin rəhbəri Şəfa Mehmanqızı Trend-ə bildirib ki, nəqliyyat naziri Ziya ...
Azərbaycanda ictimai yerlərdə siqaret çəkməyin qadağan edilməsi gələn ilin sonuna qədər qanun çərçivəsində həll oluna bilər. Bu barədə Trend-ə Milli Məclisdən məlumat verilib. Bildirilib ki, ictimai yerlərdə siqaret çəkməyin qadağan ...
Azərbaycanın Almaniyadakı səfirliyi yerli hökumət qurumları ilə birgə azərbaycanlı miqrantlar olan binada baş vermiş yanğının səbəblərini araşdırır. Bu barədə Trend-ə Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyev bildirib. ...
İran və Azərbaycan birgə bankın yaradılması, həmçinin bankın Bakı və Tehranda filiallarının açılması ilə bağlı məsələləri müzakirə edir. Bunu Trend-ə eksklüziv müsahibəsində İranın Rabitə və informasiya texnologiyaları naziri, hökumətlərarası komissiyanın ...
Texas Universitetinin alimləri müəyyən ediblər ki, spirtli içkidən tamam imtina etmək alkoqolizmdən daha təhlükəlidir. Statistikaya əsasən, spirtli içki qəbul etməyənlər xroniki alkoqoliklərlə müqayisədə daha az yaşayır. Trend-in Korrespondent.net saytına istinadən ...

The police of Azerbaijan stand ready, within the framework of law, to stop all the acts aimed at violating the voting process during parliamentary election, Oruj Zalov, the deputy interior ...
The transparency must be ensured in the upcoming parliamentary election in Azerbaijan upon the president’s instructions, Zeynal Nagdaliyev, the deputy head of the Presidential Administration of Azerbaijan, the head of ...
Oil prices continue to drop following weak economic data coming from China. On Friday, Brent crude, the global oil benchmark, fell by 0.9 percent to $46.19 a barrel on London’s ...
Iran intends to increase its stake in the largest Azerbaijani gas project Shah Deniz, Mahmoud Vaezi, minister of communications and information technology of Iran, co-chairman of the intergovernmental commission said ...
The Black Sea Trade and Development Bank (BSTDB) is seeking to increase the number of partners in Azerbaijan, the BSTDB cooperation strategy with Azerbaijan in 2015-2018, published on the website ...
Robin Niblett, Director of Chatham House, the Royal Institute of International Affairs, answered the questions of The European Azerbaijan Society (TEAS) in regard with the visit to London by Bako ...
The rapporteur of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), Milica Markovic will make a trip to Azerbaijan on August 24-27. According to a message posted on the ...