İyunun 11-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev birinci Avropa Oyunlarının açılış mərasimində iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərə gələn San-Marino dövlətinin başçıları, San-Marino Regent Kapitanları Andrea Belluzini və Roberto Venturunini qəbul ...
“Birinci növbədə daha çox tələbat olan dərmanların vahid qiymətinin müəyyən olunması nəzərdə tutulub. Təxminən 4.500 adda dərman vasitəsi dövlət qeydiyyatından keçib”. APA-nın xəbərinə görə, bunu Tarif Şurasının katibi İlkin ...
Qazaxıstanın paytaxtı Astanada dünya və ənənəvi din liderlərinin V qurultayı keçirilir. “Dini liderlərin və siyasi xadimlərin sülh və tərəqqi naminə dialoqu” mövzusunda keçirilən qurultayda 44 ölkədən 112 nümayəndə iştirak edir. ...
İyunun 10-da Dənizkənarı Milli Parkdakı “Kiçik Venesiya şəhərciyi”ndə Avropa Qonaqpərvərlik Klubunun açılışı olub. Azərbaycanın birinci xanımı, “Bakı-2015” ilk Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin sədri Mehriban Əliyeva açılış mərasimində iştirak edib. ...

11 июня премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили прибыл в Азербайджан для участия в церемонии открытия первых Европейских игр. В Международном аэропорту Гейдар Алиев премьер-министра Грузии встречали представители Министерства иностранных дел Азербайджанской ...
Завершились совместные военные учения с участием подразделений спецназа ВС Турции, Азербайджана и Грузии. Как сообщает АПА со ссылкой на сайт ВС Турции, учения были нацелены на развитие сотрудничества, координации и ...
«Ожидаются серьезные изменения в ценах на лекарственные препараты. Есть такие виды лекарств, которые стоят очень дорого. Люди станут свидетелями снижения цен на эти лекарства». Как сообщает АПА, об этом заявил ...
Президент Азербайджана Ильхам Алиев в четверг принял глав государства Сан-Марино, Капитанов-регентов Сан-Марино Андреа Беллуци и Роберто Вентурини, прибывших в Азербайджан для участия в церемонии открытия первых Европейских игр. Президент Ильхам ...
10 июня в Приморском национальном парке, в городке «Малая Венеция» состоялось открытие Европейского клуба гостеприимства. В церемонии открытия приняла участие первая леди Азербайджана, председатель Организационного комитета первых Европейских игр «Баку-2015» ...