İyunun 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev birinci Avropa Oyunlarının bağlanış mərasimində iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərə gələn Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rosen Plevneliyev ilə görüşüb. Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Bolqarıstan ...
“Ermənistanda elektrik enerjisinin qiymətlərinin artırılmasına qarşı keçirilən mitinqlər indiki hakimiyyətin siyasətinin məntiqi nəticəsidir. Əhalinin sosial-iqtisadi vəziyyəti getdikcə pisləşir. Hakimiyyət isə sosial-iqtisadi vəziyyəti düzəltmək istiqamətində addımlar atmaq əvəzinə yeni statistik metodlar ...
Azərbaycanda keçirilən Birinci Avropa Oyunları möhtəşəm bağlanış mərasimi ilə başa çatdı. Trend-in məlumatına görə, Franspress agentliyi ötən gecə baş tutan bağlanış mərasimi ilə bağlı bu cür başlıqlı məqalə yazıb. “Rəngli ...
Pekində iyunun 29-da Azərbaycan da daxil olmaqla, Asiya İnfrastruktur İnvestisiyaları Bankının (AİİB) 57 təsisçi üzvü olan ölkələr tərəfindən bankın nizamnaməsi haqqında sənəd imzalanıb. Trend-in məlumatına əsasən, bu barədə AİİB-nin saytında ...
Xüsusi olaraq Trend üçün Avropa siyasi və iqtisadi cəhətdən dünyanın mərkəzi olmaqla yanaşı, idman sahəsində də bu statusa sahib çıxmaq niyyətini dəfələrlə nümayiş etdirib. Olimpiya hərəkatının “köhnə qitə”də başlanmasını nəzərə ...
“Fransa Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə sadiqdir, ATƏT-in Minsk qrupunun keçmiş fransalı həmsədri Jak Forun bəyanatı isə pensiyaya çıxmış insanın şəxsi fikrindən başqa bir şey deyil”. Fransa Xarici İşlər Nazirliyinin (XİN) bu ...
Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin sifarişi ilə C.Cabbarlı adına “Azərbaycanfilm” kinostudiyasında “Nobel qardaşları” kompaniyasının Bakıdakı fəaliyyətindən bəhs edən qısametrajlı film çəkilir. Nazirlikdən Trend-ə verilən məlumata görə, “Postskriptum” adlı ekran əsərinin ssenari ...
AŞPA-nın yay sessiyası zamanı, 23 iyun 2015-ci il tarixində həmməruzəçilər Pedro Aqramunt və Tadeuş İvinski tərəfindən hazırlanmış Azərbaycanda demokratik institutların fəaliyyətinə dair məruzə layihəsi müzakirə edilərək qəbul edilmişdir. Müzakirələr çox ...
Azərbaycan Təhsil Nazirliyi 2015-2016-cI tədris ilində orta məktəb şagirdləri üçün nəzərdə tutulan tətillərin müddətlərini açıqlayıb. Nazirlikdən Trend-ə verilən məlumata görə, yeni tədris ilində ümumtəhsil məktəblərində dərs məşğələləri sentyabrın 15-də başlayıb ...
Tovuzda “Ənənəvi İslam dəyərləri və müasirlik” mövzusunda iki günlük regional konfrans başa çatıb. İyunun 24-də konfrans işini panellər formatında davam etdirib. “Ənənəvi dini dəyərlərimiz və gənclik” mövzusunda keçirilən paneldə Dini ...

Azerbaijani Foreign Ministry has issued a statement to condemn the terrorist attack, committed against Attorney General of the Arab Republic of Egypt Mr. Hisham Barakat.   The statement says: “The ...
US Ambassador to Azerbaijan visits Council on State Support to NGOs
US Ambassador to Azerbaijan Robert Cekuta, head of the United States Agency for International Development (USAID), Robert Lopez and Advisor on Political Affairs of the US Embassy Daniel Slusher attended ...
Mehriban Aliyeva: Azerbaijan once again demonstrated its power to world
Azerbaijan once again demonstrated its power to the world through successful organization of the Baku 2015 first European Games. Each victory of the independent Azerbaijan is based on President Ilham ...
Azerbaijani president awards ministers
Azerbaijani President Ilham Aliyev has signed an order on awarding winners of the first European Games and people who have contributed to the development of Azerbaijani sports. Minister of Emergency ...
European Games demonstrated Azerbaijani people’s unity, President Aliyev says
The first European Games is a historical event for both Azerbaijan and Europe, Azerbaijani President Ilham Aliyev said Monday at a meeting with the Azerbaijani athletes, who succeeded at the ...
President Ilham Aliyev meets with Bulgarian President visiting Azerbaijan to participate in closing ceremony of European Games
Azerbaijani President Ilham Aliyev met with the President of Bulgaria Rosen Plevneliev, who visited Azerbaijan to participate in the closing ceremony of the first European Games on June 28.   ...
Closing ceremony of “Baku-2015” the first European Games held at the Olympic Stadium
The closing ceremony of the “Baku-2015” first European Games ended. The closing ceremony of the Games began at 21:00 at the Olympic Stadium in Baku.   Sounds of sheypur (trumpet) ...
Traffic movement to be restricted in central streets, avenues of Baku
Some central streets and avenues in Baku will close due to the closing ceremony of the Baku-2015 European Games On June 28, traffic movement in some streets and avenues of ...
Chairman of Liechtenstein parliament embarks on Azerbaijan visit
Chairman of the Parliament of Liechtenstein Albert Frick has arrived in Azerbaijan. At the Heydar Aliyev International Airport, he was welcomed by chair of the Milli Majlis Social Policy Committee ...
Azerbaijani president presented with Paralympic Honour award
Vice-President of the International Paralympic Committee, president of the Brazilian Paralympic Committee Andrew Parsons presented President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev with Paralympic Honour award and a special ...