Maliyyə müsabiqəsində 199 qalib QHT-nin siyahısı

2010-cu il QHT-lərə 1-ci maliyyə yardımı müsabiqəsinin nəticələri müəyyənləşib. Prezident yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurası 199 qalib təşkilata 1.155.090 AZN maliyyə yardımı ayrılması haqda qərar qəbul edib.

Qalib QHT-lər aşağıdakılardır:

1. Azərbaycan Hüquqşünasları Konfederasiyası (Adilov Nadir Adil oğlu) – “Ədliyyə və məhkəmə islahatları ilə əlaqədar əhalinin hüquqi maarifləndirilməsi və məlumatlandırılması”- 6.000 manat

2. Media Hüquqları Mərkəzi İctimai Birliyi (Əliyeva Mətanət Müslüm qızı) – “Azərbaycanda QHT-lərin aktual problemlərinə həsr olunmuş ictimai müzakirələrin təşkili” – 11.000 manat

3. “Yeni sabah” Sosial-İqtisadi İnkişafa Yardım İctimai Birliyi (Əliyev İlqar Talışxan oğlu) – “Hamı üçün insan haqları” – 6.500 manat

4. “İnsanların Zənginliyi Naminə” Sosial İnkişaf İctimai Birliyi (Qurbanov Akif Məcid oğlu) – “Azərbaycanda Milli QHT-lərin fəaliyyətinin işıqlandırılması, minifilmlərin çəkilişi” – 9.000 manat

5. Media İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyi (Rüstəmov Qabil Abbas oğlu) –“İctimaiyyətlə əlaqələrin effektiv qurulmasında QHT və medianın bilik və bacarıqlarının artırılması” – 16.000 manat

6. İnsan Hüquqları üzrə Monitorinq və Maarifləndirmə Mərkəzi (Fərzəliyev Əli Vələhəd oğlu) – “Sosial hüquqlar sahəsində maarifləndirmə işinin təşkil edilməsi vasitəsi ilə əmək haqqında müqavilələrin bağlanması siyasətinin təşviq edilməsi”- 6.000 manat

7. İqtisadi Tədqiqatlar Mərkəzi (Bayramov Qubad İbad oğlu) – “Vətəndaş cəmiyyəti institutlarının effektiv ictimai əlaqələrinin qurulması, hesabatlılığın təmin olunması sahəsində yardım” – 6.000 manat

8. Demokratiya və İnsan Hüquqları Komitəsi (Qənizadə Çingiz Aşralı oğlu) –“Vətəndaşların ünvanlı dövlət sosial yardımı hüququ ilə bağlı maarifləndirilməsi və onlara hüquqi yardımların göstərilməsi” – 6.500 manat

9. İnsan Hüquqlarına dair Beynəlxalq Standartların Təsbiti üzrə Birgə İşçi Qrupu (Səlimov Kamil Nazim oğlu) – “Erkən nikah və qan qohumluğu sosial problem kimi” – 4.000 manat

10. Təhsil, Rifah və İnkişaf İctimai Birliyi (Muradov Teymur Cavad oğlu) – “PR veb-resrus mərkəzinin yaradılması” – 8.000 manat

11. Vətəndaş Təşəbbüsləri Mərkəzi (Gülalıyev Çingiz Gülalı oğlu)- “QHT-lərlə icra, bələdiyyə, biznes və icma nümayəndələri arasında əməkdaşlıq” – 5.000 manat

12. “Polikom” Xeyriyyə İctimai Birliyi (Yusifov Ülvi Rövşən oğlu) – “Vətəndaşların sosial hüquqları ilə bağlı maarifləndirmə işinin həyata keçirilməsi” – 5.000 manat

13. Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatlarının Milli Şurası (Muradov Fuad Rauf oğlu) – “Gənclər QHT-ləri üçün PR sahəsində təlim kursu” – 7.000 manat

14. Müasir Gənclik İctimai Birliyi (Mikayılov Baba Süleyman oğlu) – “QHT-lərin radio dalğası” Media FM 105.5 radiosunda QHT-lərin fəaliyyətinin işıqlandırılması” – 8.000 manat

15. “Yuva” Humanitar Mərkəzi (İsgəndərova Afaq Eldar qızı) – “Aztəminatlı əhalinin ünvanlı sosial yardım proqramından faydalanmasına dəstək: maarifləndirmə təşəbbüsü” – 6.500 manat

16. Beynəlxalq İnsan Hüquqları Cəmiyyətinin Azərbaycan Milli Bölməsi (Bənənyarlı Səadət İzzət qızı) – “Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasında və qanunvericiliyində təsbit olunmuş sosial hüquqlar və vətəndaşların bu hüquqlar barədə maariflənərək bəhrələnməsi” – 6.000 manat

17. Ekoloji Tarazlıq İctimai Birliyi (Poladova Aytən Əlisahib qızı) – “Ərzaq təhlükəsizliyi təminatının – Azərbaycan vətəndaşlarının sosial hüquqlarının həyata keçirilməsində rolu” – 5.000 manat

18. Azəri-Türk Qadınlar Birliyi (Rüstəmxanlı Tənzilə Yolçu qızı) – “Faciələrimiz və soyqırımlar” – 7.000 manat

19. “Xəzər-Gələcək Naminə Tərəfdaşlıq” İctimai Birliyi
(Məmmədov Rüstəm Fəxrəddin oğlu) – “Azərbaycan torpaqlarının Ermənistan tərəfindən işğalı və insan hüquqları problemi” kitabının nəşri 6.500 manat

20. “İnam” Plüralizm Mərkəzi (Qazi Vahid Pərviz oğlu) – “Ağdam – Qafqaz Xirosiması və ruhlar şəhəri” – 7.000 manat

21. Azərbaycanlıların və digər Türkdilli Xalqların Əməkdaşlıq Mərkəzi İctimai Birliyi (İsmayılov İlham Surxay oğlu) –“Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin həllinə türkdilli dövlətlərin diaspor və ictimai təşkilatlarının dəstəyinin artırılması” – 5.000 manat

22. “Effektiv təşəbbüslər mərkəzi” Demokratik Dəyərlərin Öyrənilməsi və Təbliği İctimai Birliyi (Məmmədov Xanlar Ziyad oğlu) -“Qarabağ tarixinin elektron salnaməsinin (xronoqraf) yaradılması” (“azərbaycanlı.org – milli eyniyyətdən qlobal dünyaya pəncərə: tədqiqat və təbliğat platformu” layihəsinin növbəti mərhələsi) – 6.000 manat

23. Azərbaycan Əfqanıstan Veteranları İctimai Birliyi (Vəliyev Məhəmməd Əli oğlu)- “ Ermənistan Azərbaycan münasibətlərinin tarixi” – 5.000 manat

24. Qarabağ Azadlıq Təşkilatı (Nağı Akif Qazax oğlu) – “Ermənistanın işğalçı siyasəti barədə dünya ictimaiyyətinin məlumatlandırılması üçün region ölkələrinin QHT-ləri ilə əməkdaşlığın təşkili və yazılı materialların hazırlanması və paylanması” -7.000 manat

25. Sosial Rifah və Tədqiqatlar” İctimai Birliyi (Bəydəmirli Əkrəm Əlisahib oğlu) –“Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin elmi tədqiqi və həqiqətlərin beynəlxalq aləmə çatdırılması” – 5.000 manat

26. Humanitar Tədqiqatlar Cəmiyyəti İctimai Birliyi (Həsənov Əvəz Yediyar oglu) – “İnternet bloqun inkişafı və onun genişlənməsi üçün tədbirlər” – 6.000 manat

27. Azərbaycanda Vətəndaş Cəmiyyətinin İnkişafına Yardım Assosiasiyası (Süleymanov Elxan Sirac oğlu) -“ Xocavənd rayonu Qaradağlı kəndinin faciəsi haqqında həqiqətlərin dünyaya çatdırılması üçün tədqiqat və maarifçilik işlərinin təşkili, tədqiqat materialları əsasında Azərbaycan və ingilis dillərində kitab nəşr edərək beynəlxalq təşkilatlara və müxtəlif ölkələrin parlamentlərinə göndərilməsi”- 6.800 manat

28. İctimai və Siyasi Tədqiqatlar İctimai Birliyi (Nağıyev Eldar Əsgər oğlu) – “Ermənistan Respublikasının Azərbaycana qarşı həyata keçirdiyi işğalçılıq siyasəti və onun ağır nəticələrinin beynəlxalq ictimaiyyətə çatdırılması üçün saytın yaradılması” – 6.500 manat

29. Azad Müəllimlər Birliyi (Mürşüdlü Məlahət Cəfər qızı) – “Dağlıq Qarabağ: reallıqlar, perspektivlər” – 8.000 manat

30. Media və Mülki Cəmiyyət İctimai Birliyi (Əhmədov Xanoğlan Əlihüseyn oğlu) – “İnformasiya müharibəsində Azərbaycanın təbliğat imkanlarının öyrənilməsi və genişləndirilməsi” – 6.000 manat

31. Beynəlxalq Sənaye, Mənəvi və Mədəni Tərəqqi naminə Təşkilat (Nəsirli Elçin Əliqulu oğlu) –“Ermənistanın təcavüzü nəticəsində Azərbaycanın dağıdılmış tarixi mədəniyyət abidələri barədə ingilis və yapon dillərində filmin hazırlanması”- 5.000 manat

32. Şəhid Ailələri və Müharibə Veteranları Təşkilatı (Cəfərov Zöhrab Əfqan oğlu) –“Qarabağın tarixi və həqiqətlərinin beynəlxalq qurumlara və dünya ictimaiyyətinə çatdırılması” – 5.000 manat

33. Əqli Mülkiyyətçilərə Kömək İctimai Birliyi (Qafarov Əfqan Məhəmməd oğlu) –“Azərbaycanın qeyri-maddi mülkiyyətinin erməni işğalına məruz qalması faktlarının beynəlxalq ictimaiyyətə çatdırılması” – 6.000 manat

34. Xocalı Soyqırımını Tanıtma İctimai Birliyi (Hüseynov Yaqub Əbil oğlu) –“Ermənistan – Azərbaycan, Qarabağ münaqişəsi və onun ən dəhşətli faciəsi olan Xocalı qətliamının beynəlxalq ictimaiyyətə təbliği” – 6.000 manat

35. “Dostluq” Gənclərin Əlaqələndirmə Mərkəzi İctimai Birliyi (Ağayev Yusif Mürsəl oğlu) -“Garabaghnews” adlı internet resursunun dörd dilə (rus, ingilis, alman və erməni) tərcümə olunması və xəbərlər bölməsinin yaradılması” – 5.000 manat

36. Siyasi Maarifçilik İctimai Birliyi (İsmayılov Mehman Heydər oğlu) –
“Prestupleniə armənskix terroristiçeskix i banditskix formirovaniy protiv çeloveçestva (XIX-XXI vv.)” xronoloji ensiklopediyasının ingilis dilinə tərcüməsi, nəşri və yayılması” -6.000 manat

37. Avrasiya Beynəlxalq Araşdırmalar İnstitutu İctimai Birliyi (Paşayeva Günel Elman qızı) -“Ermənilərin azərbaycanlılara qarşı törətdiyi soyqırımın şahidi – Quba” sənədli filmin çəkilməsi” – 8.000 manat

38. “Tolerantlıq” Sosial Araşdırmalar İctimai Birliyi (Qurbanəliyev Azər Rəşid oğlu) – “Beynəlxalq aləmlə əlaqə və vasitələrin təkmilləşdirilməsi” – 5.500 manat

39. “Yeni Nəsil” Jurnalistlər Birliyi (Əliyev Arif Aslan oğlu) – “Dünya Azərbaycan mediası informasiya şəbəkəsində Azərbaycanın tanıdılması, ölkələrin dünyaya inteqrasiyasının sürətləndirilməsi istiqamətində genişləndirilmək və bu məqsədlə beynəlxalq forum keçirmək” -6.000 manat

40. “Araz” Tədqiqatlar Mərkəzi (Aslanlı Araz Azad oğlu) –“Azərbaycan ərazilərinin Ermənistan tərəfindən işğalı probleminin tarixi kökləri, bugünkü vəziyyət və problemin həllinə dair əsas prinsiplər”- 5.000 manat

41. Azərbaycan Milli Qeyri-Hökumət Təşkilatları Forumu (Zeyni Rauf Xurşud oğlu) – “Dağlıq Qarabağ həqiqətlərinin milli və beynəlxalq QHT-lər vasitəsi ilə dünya ictimaiyyətinə çatdırılması” – 10.000 manat

42. Bakı Beynəlxalq Tələbə Klubu (Mirzəyeva Aysəba Umud qızı) – “Azərbaycanda təhsil alan əcnəbi tələbələrin l Ümumrespublika Forumu” -5.000,0

43. Azərbaycan Tələbələri İctimai Birliyi (Aslanov Elvin Namiq oğlu)- “Xaricdə oxuyan azərbaycanlı tələbələrin təbliğat şəbəkəsi” – 7.000 manat

44. “Borçalı” İctimai Cəmiyyəti (Məmmədli Zəlimxan Adil oğlu) – “Borçalıda yaşayan soydaşlarımızın Gürcüstan cəmiyyətinə inteqrasiyası prosesinin sürətlənməsində Azərbaycanda təhsil almış gürcüstanlı tələbələrin rolu və iştirakı” – 6.000 manat

45. Gənc Hüquqşünaslar Birliyi (Məmişov Elmari Cabir oğlu) – “2010-cu ilin Azərbaycanda ekologiya ili elan olunması şərəfinə ekoloji təhlükəsizliyin beynəlxalq və dövlət daxili hüquqi aspektləri adlı dərsliyin nəşri” – 5.500 manat

46. “Arzu” Maarifçilik və Xeyriyyəçilik İctimai Birliyi (Əsədullayeva Esmira Sədulla qızı) –“Əsas ixrac kəmərlərinin təsir zonasında biomüxtəlifliyin mühafizəsi tədbirlərinin həyata keçirilməsi” – 6.000 manat

47. “Səma və Eko” Elmi-Praktik İctimai Birliyi (Həsənova İradə İsrafil qızı)- “Təmiz hava sağlamlığın qarantıdır” – 5.500 manat

48. Aqro-Eko Konsaltinq Mərkəzi (Mehdiyeva Müşfiqə
Mahmud qızı) – “Ətraf mühit məktəblilərin gözü ilə” – 3.000 manat

49. “Qızılbaş” Gəncləri Maarifləndirmə İctimai Birliyi (Məmmədov Elnur Xanmurad oğlu)- “Qloballaşan dünyada ekoloji tərbiyə” – 4.000 manat

50. Tələbələrin Beynəlxalq Əməkdaşlığı İctimai Birliyi (Məmmədov Elnur Akif oğlu) – “Ətraf mühitin mühafizəsinə dair məktəblilər arasında maarifləndirmə işinin təşkili”- 4.000 manat

51. “Sağlam həyata doğru” Ekoloji İctimai Birliyi (Həsənov Sadiq Hüseyn oğlu) –“Avtomobil tullantılarının ətraf mühitə təsirinin azaldılması sahəsində bilik və məlumatların artırılması” – 4000 manat

52. “Ekoleks” Ekoloji Hüquq Mərkəzi İctimai Birliyi (İsayeva Sevil Hacıbala qızı) – “Azərbaycan dağ rayonlarında yaşıl turizmin inkişafı üzrə səylərinin dəstəklənməsi” – 5.000 manat

53. “Çevrə” Davamlı İnkişafa Yardım İctimai Birliyi (Kəngərli Tələt Nəsrulla oğlu) – “Dəvəçi rayonunun dağətəyi ərazisində təbii meşə landşaftının pilot bərpası” – 5.000,0

54. “Yeni həyat” Humanitar və Sosial Dayaq İctimai Birliyi (İsmayılova Nailə İsgəndər qızı) – “Uşaqlara təmiz su – sağlam həyat” – 4.000 manat

55. “Ekoloji sabitlik” İctimai Təşkilatı (Məmmədzadə İbrahim Müseyib oğlu) – “Bakını təmiz və səliqəli şəhərə çevirək!” şüarı altında ekoloji maarifçilik və şou aksiyaları” – 8.000 manat

56. “Reks” Heyvanları Müdafiə İctimai Birliyi (Salehova Könül
Dəmirçi qızı) – “Sahibsiz heyvanlara və ev heyvanlarına dair problemlər barədə məktəblilərin maarifləndirilməsi” – 5.000 manat

57. “Biosfer” İctimai Birliyi (Qurbanov Xosrov Sirac oğlu) – “Məktəblilərin ekoloji mədəniyyət səviyyəsinin artırılmasına yardım” – 7.000 manat

58. “Evrika” İstedadlı Gənclərə Yardım İctimai Birliyi (Əliyeva Reyhan Vəli qızı) – “Yaşıl dünya və biz” – 5.000 manat

59. “Gəncliyin şöləsi” Gənclərin İnkişafı İctimai Birliyi (Hacıyev Elməddin Füzuli oğlu) – “Bioloji müxtəlifliyin qorunmasında gənclərin rolunun genişləndirilməsi” – 4.500 manat

60. Respublika Uşaq Təşkilatı (Əhmədova Gülər Mikayıl qızı) – “Biz təmiz planetdə yaşamaq istəyirik” – 4.990 manat

61. Uşaq Hüquqları Müdafiəsi Liqası (Bəkirov Yusif Seyfəddin oğlu) – “Məktəblər üçün ekoloji mahnılar toplusu”- 4.500 manat

62. İctimai Dəyərlərin Təbliği Mərkəzi İctimai Birliyi (İsmayılov Zaur İsmayıl oğlu) – “Tullantı kağızlarının təkrar emala cəlb edilməsi” – 5.000 manat

63. “Ekoloji maarifçilik və monitorinq” İctimai Birliyi (Yusubova Qəmzə Xanlar qızı) –“Sumqayıt şəhərində biomüxtəlifliyi qorumaq məqsədilə yeni meşə zolağının salınması” – 4.000 manat

64. Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Mərkəzi İctimai Birliyi (Salmanov Elçin Fikrət oğlu) –“Ətraf mühitin mühafizə olunmasında uşaqların məsuliyyətinin gücləndirilməsi və onların ekoloji biliklərinin artırılması” – 3.500 manat

65. “Turan” Vətəndaş Cəmiyyətinə Yardım İctimai Birliyi (Babayev Yaqub Aydın oğlu) – “Kənddaxili yolların təmiri və bərpası” – 6.000 manat

66. Gəncliyə Dəstək İctimai Birliyi (Xəlilov Eldar Bağı oğlu) – “Regionlarda gənclərinin məşğulluğunun təmin olunması, işsiz və iş axtaran gənclərin sahibkarlıq fəaliyyəti, kiçik biznes və fermer təsərrüfatı ilə məşğul” -olmaları üçün əlverişli şəraitin yaradılması və idarə olunması prosesinə yardım” – 6.000 manat

67. “Hüquqi yardım” İctimai Birliyi (Qasımov İlqar Manaf oğlu) – “Lənkəran rayonunda insan alverinə qarşı mübarizədə əhalinin maarifləndirilməsi” – 5.000 manat

68. Aqrar Sahənin İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi (Abıyev Həsənağa Əlipənah oğlu) –“Masallı regionunda tərəvəzçi-fermerlərin dayanıqlı təsərrüfatlar yaratmaq məqsədilə maarifləndirilməsi” – 6.000 manat

69. Ekoloji İnformasiya İctimai Birliyi (Muradov Musa Heydər oğlu)- “Regionda ekoloji informasiyalaşdırma kampaniyasının təşkili” – 6.000 manat

70. “Təhsilə yardım” İctimai Birliyi (Rəsulov Cəsayıl Cəbrayıl oğlu) – “Xüsusi qayğıya ehtiyaclı, valideynlərindən birini itirmiş, aztəminatlı ailələrdən olan uşaqların təhsili və tərbiyəsi ilə bağlı məktəbdənkənar tədbirlərin həyata keçirilməsi” – 4.000 manat

71. Gənclərin Antinarkomaniya İctimai Birliyi (Kazımov Qüdrət Əlvərt oğlu) -“Regionlarda (İsmayıllı və Qəbələ rayonlarında) yeniyetmə və gənclərin milli mənəvi və vətənpərvərlik ruhunda maarifləndirilməsi, sağlam həyat tərzinin təbliği və nəticələrin ictimai müzakirəsinə təşəbbüs” – 6.000 manat

72. “Sağlam mühit” Gənclərin İnkişafına Kömək İctimai Birliyi (Mirzəyev Əli Maşı oğlu) – “Region gənclərinə yardım mərkəzinin yaradılması” – 7.000 manat

73. “Muğan” Kənd Təsərrüfatı Məhsulları İstehsalçılarının İctimai Birliyi (Mirzəyev Qalib Əlikram oğlu) – “Hərəyə bir ağac əkib becərək” ekoloji kampaniyanın təşkili” – 6.000 manat

74. Tovuz rayon Kənd Təsərrüfatı Sahibkarlarına Kömək İctimai Birliyi (Rəsulov Məhəmməd Firudin oğlu) –“Sahibkarların fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi və müasir tələblər səviyyəsində qurulmasına dəstək” – 6.000 manat

75. Naxçıvan MR Demokratiya və İnsan Hüquqlarını Müdafiə Mərkəzi İctimai Birliyi (Rzayev Məhəmməd Ağa oğlu) – “Naxçıvan MR-da əhalinin aztəminatlı təbəqəsi üçün hüquqi maarifləndirmə işlərinin aparılması və pulsuz hüquqi yardımın təşkili” – 6.000 manat

76. “Balans” İqtisadi Maarifləndirmə İctimai Birliyi (Nağıyev Möhübbəli Mürsəl oğlu) – “ Şəki rayonunda aqrobiznes sahəsində fəaliyyət göstərən özəl sector nümayəndələri arasında assosiativ əlaqələrin inkişaf etdirilməsi və onların iqtisadi cəhətdən maarifləndirilməsi” -5.500 manat

77. “İnkişaf-2006” Sosial Dəstək İctimai Birliyi (Süleymanova Yaqut Hidayət qızı) –“İmişli regionlararası aqroservis mərkəzinin yaradılması” -5.500 manat

78. “Yeni fikir” Jurnalist Həmrəyliyi İctimai Birliyi (Mehdiyeva Elmira Mehdi qızı) – “Zaqatala və Balakən rayon gənclərinin vətənpərvərlik ruhunun gücləndirilməsində maarifləndirici tədbirlərin rolu” – 5.500 manat

79. “Əsgər ailəsi” Cəmiyyəti (Hüseynova Roza Əli qızı) –“1992-1993-cü illərdə məskunlaşan məcburi köçkünlərin zəbt etdikləri mənzillərdən çıxarılması zamanı yaranmış sosial ədalətsizliklə mübarizə” – 6.000 manat

80. “İnkişafa doğru” Sosial Araşdırmalar İctimai Birliyi (Həsənov Cavidan Elməddin oğlu) – “Demokratiyanın dayağı vətəndaşdır” – 5.800 manat

81. Rifah və İnkişaf İctimai Birliyi (Abbasov Azər Nurəddin oğlu) –“Sumqayıt şəhəri və Abşeronda ictimai nəqliyyat sisteminin monitorinqi və əhalidə bu xidmətdən istifadə mədəniyyətinin formalaşdırılması üçün təbliğat və maarifləndirmə tədbirlərinin həyata keçirilməsi” -7.000 manat

82. Regionların Sosial İqtisadi İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi (Mirzəzadə Xuraman Məhəmməd qızı) –“Ailə planlaşması və reproduktiv sağlamlıq sahələrində gənclərin biliklərinin, münasibətlərinin və təcrübələrinin öyrənilməsi” – 7.000 manat

83. Radioaktiv Şüalanmadan Zərərçəkmişlərin Müdafiəsi İctimai Birliyi (Əsədov Füzuli Əli oğlu) – “Ekoloji təhsil və sağlamlıq” – 6.000 manat

84. Kənd Qadınlarının Problemlərinin Həllinə Dayaq İctimai Birliyi (Qurbanova Kəklik Yunis qızı) – “Quba rayon Pirvahid kəndinin yolunun bərpası” – 3.000 manat

85. Gənc İstedadlara Dəstək Fondu (Sadıqzadə Rüstəm
Davud oğlu) –“Sumqayıt şəhərində fəaliyyət göstərən gənclər təşkilatlarının bacarıqlarının artırılması” – 6.000 manat

86. “Gülsam” Əlillərin Reabilitasiya Birliyi (Səlimova Gülnarə Zakir qızı) – “Əlillərin sənətə yiyələnməsi” – 5.000 manat

87. Mərkəzi Aranda Regional İnkişaf İctimai Birliyi (Əhmədo v Əlicabbar Məhəmmədağa oğlu) – “Saatlı rayonunda əhalinin sosial problemlərinin həllinə dəstək” – 8.000 manat

88. Regional Gender Mərkəzi İctimai Birliyi (Dadaşova Şərqiyyə Ənvər qızı) – “Ölkənin cənub regionlarında qızların, qərb regionlarında isə oğlan uşaqlarının təhsildən yayınmalarının səbəblərini araşdırılması və ictimai müzakirələrin təşkili” – 5.800 manat

89. Gənclərin Təşəbbüsünə və İnkişafıma Dəstək İctimai Birliyi (Qasımov Ramil Abdul oğlu) –“Əlil və imkansız ailələr üçün idman reabilitasiya mərkəzinin yaradılması” – 8.500 manat

90. “Gəncliyin təşəbbüsü” Maarifləndirmə İctimai Birliyi (Əliyev Azər Nurəddin oğlu) – “Qazax gənclərinin narkomaniyaya qarşı maarifləndirməsi” – 4.000 manat

91. “Yurd” Məcburi Köçkünlərə Qayğı İctimai Birliyi (Nəsibov Kamran Şahmar oğlu) –“Gəncə şəhəri Gülüstan qəsəbəsində yaşayan məcburi köçkünlərin social ehtiyaclarının ödənilməsinə dəstək” – 6.500 manat

92. Ekologiya və Arısevərlər İctimai Birliyi (Həsrətov Bədrəddin Hacıbəy oğlu) – “Şəki-Zaqatala regionunda arıçılığın inkişafı” 5.000 manat

93. “Potensial” Sumqayıt Mütəxəssislər Birliyi (Fərzəliyev Sahib)- “1988-ci il Sumqayıt hadisələri ilə bağlı əsil həqiqətin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması”- 5.500 manat

94. “Aran” İnsan Hüquqları Resurs Mərkəzi (Zeynalov Əlibəy Aslan oğlu) – “Aztəminatlı, əlil, kasıb və köməksiz insanların sosial hüquqları barədə maarifləndirilməsi” – 4.500 manat

95. “Gələcəyə körpü” Gənclər İctimai Birliyi (Zeynalov Mikayıl Zakir oğlu) – “Sahibkarlıq gənclərin məşğulluq probleminin həlli üçün ən yaxşı vasitə kimi” – 6.000 manat

96. Regional İnkişafa Yardım İctimai Birliyi (Adilov Adil Sarı oğlu) – “Quldarlığın müasir forması-insan alveri” – 6.500 manat

97. “Muğan” İnkişafa Yardım İctimai Birliyi (Əliyev Əlimusa Əsəd oğlu) – “Saatlı rayon əhalisinin sosial-iqtisadi problemlərinin həllinə dəstək” – 7.000 manat

98. Ekologiyanın Qorunmasına Kömək İctimai Birliyi (Sadıqov Sadıq Mabid oğlu) – “Tədris müəssisələrində ekoloji tərbiyə işinin gücləndirilməsi” – 6.000 manat

99. “Sosial inkişafda yeni mərhələ” İctimai Birliyi (Səfərov Balamməd
Ağababa oğlu) – “Arıçılıq sahəsinin inkişaf etdirilməsinə dəstək” – 5.500 manat

100. Sosial-İqtisadi İnkişafa Dəstək İctimai Birliyi (Nəbiyev Qalib Təsim oğlu) – “Gənclər üçün biznes və məşğulluq mərkəzinin yaradılması” – 7.000 manat

101. Yeni Kənd Regionların Sosial İnkişafına Kömək İctimai Birliyi (Vəliyev Vüqar Surxay oğlu) –“Sumqayıt və Abşeron rayonda yaşıllıqların salınması və ekoloji mövzuda məktəblilər arasında müsabiqənin keçirilməsi” – 7.000 manat

102. Regionlarda Sosial-İqtisadi İnkişafa Dəstək İctimai Birliyi (Naqqayev Fazil Məmmədşəfi oğlu) – “Azərbaycanda kənd turizminin inkişafına dəstək” – 5.000 manat

103. İnsan Haqları Reabilitasiya Mərkəzi (Cavadov Eyvaz Rəhim oğlu) – “Xaçmaz rayonunda pulsuz hüquqi yardım xidmətinin təşkili” – 4.500 manat

104. Azərbaycan Respublikası Torpaq Mülkiyyətçilərinin Hüquqlarının Müdafiəsi Cəmiyyəti Saatlı Regional Təlim-Tədris Məsləhət Mərkəzi (Əliyev Qəhrəman Əlibala oğlu) –“Saatlı rayonu fermer və mülkiyyətçilərinin gəlirlərinin təbii artımına dəstək və qabaqcıl dünya aqrotexnologiyalarının tətbiqinə kömək” – 5.000 manat

105. “Uzunömürlülər diyarı” Ekologiya və İnfrastrukturun Bərpası İctimai Birliyi (Ağayev Nazim İbrahim oğlu) –“Çay daşqınları nəticəsinə sel sularının yaratdığı ekoloji problemlərin aradan qaldırılması üçün əhalinin məlumatlandırılması və maarifləndirilməsi” – 6.000 manat

106. “Aran” Uşaqların Sağlam Gələcəyi İctimai Birliyi (Axundov Mustafa Əjdər oğlu) –“Siqaret və narkotik maddələrdən istifadə edən uşaqlara qarşı mübarizə kampaniyası” – 4.000 manat

107. “Eko-TES” Ekoloji Tədqiq atlar və Maarifçilik İctimai Birliyi (Nəzərov Çingiz Mənaf oğlu) – “Genetik modifikasiyalı orqanizmlər (GMO) biomüxtəlifliyin düşmənidir” – 5.000 manat

108. Xalçaçı Qadınlar İctimai Birliyi (Yaqubova Aysel Namaz qızı) –“Yoxsulluğa həssas qruplardan olan qadınlar üçün peşə kurslarının təşkili və məşğulluq probleminin həlli” – 6.500 manat

109. “Muğan düzü” Sosial İnkişaf İctimai Birliyi (Quliyev Vidadi Mehdixan oğlu) –“Muğan regionunda sahibkarlıq fəaliyyətinin gücləndirilməsi üçün maarifləndirmə əsas amil kimi” – 7.000 manat

110. “Nurlu sabah” Uşaq Gənclər Təşkilatı İctimai Birliyi (Xudayev Ramin Əmrah oğlu) – “Narkodünyanı məhv edək!” – 5.000 manat

111. Quba Kənd Təsərrüfatı Məhsulları İstehsalçılarının İctimai Birliyi
(Həmzəyeva Qızxanım Canmirzə qızı) – “Regionlarda əhalinin yoluxucu heyvan xəstəlikləri və onlardan müdafiə metodları haqqında məlumatlandırılması” – 5.000 manat

112. “Siyəzən sabahı” İctimai Birliyi (İbrahimov Məhəmməd Sabir oğlu)- “Dəvəçi və Siyəzən rayonlarında gənclər arasında narkomaniyaya qarşı mübarizə” – 5.000 manat

113. “Biləsuvar – Dünyaya Pəncərə” Təşkilatı (Bağırov Ziya Bayram oğlu) – “Qadınları qoruyaq” gənclər kampaniyası” – 5.000 manat

114. “Proqress” Sosial Tədqiqatlar Mərkəzi (Əmənov Cəlal Tofiq oğlu) – “Erməni terroru bəşəri təhlükə törədir adlı beynəlxalq gənclər fəaliyyəti” – 6.000 manat

115. Vətəndaş Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi (Məmmədov İlham Salman oğlu) – “Azərbaycan xalqının unudulmuş və unudulmaqda olan adət ənənələrinin öyrənilməsi və təbliği” – 7.500 manat

116. Sumqayıt Gənclərinin Hüquqi Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi (Məmməd Elçin Məmməd oğlu) –“Azərbaycan regionlarında vətəndaş cəmiyyətinin inkişafına dəstəyin verilməsi” – 5.500 manat

117. Gəncə Avratlantik Məlumat Mərkəzi İctimai Birliyi (Xəlilov Mehman Sədrəddin oğlu) –“Azərbaycanın Avropaya inteqrasiyasında informatik texnologiyaların rolunun artırılması” – 6.000 manat

118. Gəncə Aqrobiznes Assosiasiyası (Babayev Amin
Hacıbaba oğlu) –“Gənclərin ekoloji təfəkkürünün inkişafı vasitəsilə kənd yerlərində davamlı inkişafın təmin olunması”- 4.500 manat

119. “Şəfəq” Ekoturizm İctimai Birliyi Babayev (Vamiq Osman oğlu) – “Azərbaycanın cənub regionunun dağ kəndlərində fəaliyyət göstərən
bələdiyyələrdə ekoturizm və kənd yaşıl turizmin inkişafına dəstək” – 5.500 manat

120. Gəncə Regional Qadın Mərkəzi (Əlizadə Məleykə Cəmşid qızı) – “Erkən nikahlara qarşı maarifləndirmə işinin təşkili” – 5.000 manat

121. Helsinki Vətəndaş Assambleyası Azərbaycan Milli Komitəsi (Abdullayeva Arzu İsmayıl qızı) –“Gəncə şəhəri və Göygöl rayon inzibati ərazilərində sağlam ətraf mühitdə yaşamaq hüququnun təbliği, təşviqi və insanların bu hüquqlardan istifadədə vərdişlərinin əldə olunmasına sövq olunması” -6.500 manat

122. “Gənc liderlər” Təhsil, Təlim və İnkişaf İctimai Birliyi (Ələkbərova Aynur Məzahir qızı) –“Azərbaycanın qərb regionunda özəl sektorun məlumatlılığının artırılmasına və sahibkarlıq fəaliyyətinə başlamaq istəyənlərə xidmətin təşkili” – 5.500 manat

123. Azərbaycan İcma İnkişafı üzrə Araşdırmalar Təlim və Resurs Mərkəzi İctimai Birliyi (Dadaşov Yasin Şirin oğlu) – “Məcburi köçkün qızların peşə bacarıqlarının artırılmasına dəstək” – 6.000 manat

124. Əzizbəyov Rayonunun İnkişafı Fondu (Mustafayev İlqar Əziz oğlu) – “Əzizbəyov rayonundakı xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün Uşaq Hüquqları Konvensiyası üzrə qeyri-ənənəvi tədris”- 6.000 manat

125. Mədəni İnkişaf Mərkəzi (Əlibəyov Gəray Ayaz oğlu) – “Ədəbi nümunələrin audio formatda hazırlanmasının vacibliyi və zərurəti” – 9.000 manat

126. Qafqaz Araşdırmaları Mərkəzi İctimai Birliyi (Ramazanov Kamran Yolçu oğlu) – “Azərbaycan tarixi” dərslikləri necədir və necə yazılmalıdır” – 4.000 manat

127. “Bizim nəsil” Gənclərin Regional İnkişaf Assosiasiyası İctimai Birliyi (Mehdiyev Nurəddin Səftər oğlu) –“İnklyuziv təhsil metodu vasitəsi ilə xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların yaradıcılıq imkanlarının inkişaf etdirilməsi, həyat qabiliyyətlərinin artırılması” – 4.000 manat

128. “Məslək” Əqli və Fiziki Qüsurlu Uşaqlara Qayğı İctimai Birliyi (Seyidova Vəfa Yusif qızı) – “Fiziki və əqli qüsurlu uşaqların reabilitasiyası və inkişafı” – 6.000 manat

129. “Aşıq Pəri məclisi” Ozan Sənətinin Təbliği İctimai Birliyi (Zeynalova Gülarə Mikayıl qızı) – “Aşıq qadınların antologiyası kitabının nəşri” – 5.000 manat

130. “Təkan” Tələbə Gənclər İctimai Birliyi (Kərimova Leyla Qənimət qızı) – “İstedadlı gənc bəstəkarların əsərlərinin toplusu” – 6.000 manat

131. “Oriqami” Uşaq və Yeniyetmələr İctimai Birliyi (Nəcəfov Namiq Nəcəf oğlu) – “Uşaqlara şən, sağlam həyat bəxş edək” – 5.000 manat

132. “Sülh Mədəniyyəti Naminə” Gənclər İctimai Birliyi (Cavadzadə Ləman Asif qızı) – “Mən də rəssam olmaq istəyirəm”- 6.000 manat

133. “Zirvə” Ziyalılar Təşkilatı (Feyzullayeva Minayə Dəyanət qızı)- “Unudulmaqda olan maddi mədəniyyət nümunələrini və adət-ənənələrimizin təbliği” – 5.000 manat

134. “Sağlam nəsil” İctimai Birliyi (Kamilova Nigar Mirnağı qızı) – “Uşaq və yeniyetmələr üçün məktəbdənkənar kursların və məşğələlərin təşkili” – 6.000 manat

135. Azərbaycan Demokratik İslahatların İnkişafı Mərkəzi İctimai Birliyi (Şahverdiyev Cavid Nadir oğlu) –“Unudulmuş və unudulmaqda olan milli adət və ənənələrimizin dirçəldilməsinə dəstək” – 5.500 manat

136. Azərbaycan Ağsaqqallar Şurası (Budaqov Budaq Əbdüləli oğlu) – “Xeyir-şər məclislərində ifratçılığın qarşısının alınmasının təbliğində ağsaqqalların rolu” – 7.000 manat

137. “Müstəqil həyat” İnkişaf və Dəstək Mərkəzi İctimai Birliyi (Xəlilov Aydın Soltan oğlu) – “Hər bir uşaq – bir istedad” – 4.000 manat

138. Azərbaycan Aşıqlar Birliyi (Yaqublu Zəlimxan Usub oğlu) – “Unudulmaqda olan Azərbaycan aşıqları foto albomu” – 10.000 manat

139. “Vəfa” Ziyalı Qadınlar İctimai Birliyi (Cavadova Əsmayə İsməli qızı) – “Qayğı” məktəbdən kənar uşaq yaradıcılıq və asudə vaxt mərkəzinin yaradılması, xüsusi qayğıya ehtiyaclı uşaqlar üçün Bakının Nərimanov rayonu 45 saylı məktəbində kompüter kursları və Suraxanı rayonu Ə.A.Eyvazov adına 275 saylı məktəbdə rəsm məşğələlərinin təşkili” -6.000 manat

140. Regionların İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi (Ələkbərli Gözəl Nazim qızı) –“Həyata qayıdaq, sənət öyrənək – Beyləqan rayonunda məskunlaşan Xocavənd rayonu Salakətin kənd orta məktəbində təhsil alan məcburi köçkün gənclər üçün məktəbdənkənar peşəyönümlü kursların təşkili”
– 7.000 manat

141. “Kömək” Miqrasiya, Reabilitasiya, Repatriasiya Qeyri-Hökumət Beynəlxalq Humanitar Təşkilatı (Quliyeva Təranə Tuqay qızı) –“Müasirliyə doğru – Sabunçu rayonu Ramanı qəsəbəsində məskunlaşan məcburi köçkün gənclər üçün məktəbdənkənar kompüter və ingilis dili kurslarının təşkili” – 7.000 manat

142. Dünya Gənc Türk Yazarlar Birliyi (DGTYB) (Yolçuyev Əkbər Mehdi oğlu) –“Unudulmaqda olan milli adət-ənənələrimizin gənc nəslə aşılanması və onların qorunmasında gənclərin fəallığının artırılması” – 6.000 manat

143. Sağlam Həyat Mədəniyyəti İctimai Birliyi (Məmmədov Əhməd Qəşəm oğlu) –“Xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar üçün yaradıcılıq, peşə yönlü dərnəklərin təşkili” – 6.000 manat

144. “İnkişaf” Sosial və İqtisadi Araşdırmalar İctimai Birliyi (İsmayılova Gülnarə Bünyamin qızı) –“Valideynini itirmiş və valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqların peşə maraqlarının öyrənilməsi və kiçik biznesin təşkilinə dair təlimlərinin keçirilməsi” – 7.500 manat

145. Kəndin Sosial-İqtisadi İnkişafına Dəstək İctimai Birliyi (Bayramov Üzeyir Həbib oğlu) –“Sahibkarların istehsal proseslərini müasir tələblər səviyyəsində yenidən qurması və təkmilləşdirməsi” – 5.000 manat

146. İqtisadi Münasibətlərin İştirakçılarının Maarifləndirilməsinə Kömək İctimai Birliyi (Əliyev Amil Ənvər oğlu) – “Kiçik sahibkarların və renta əldə edən ev təsərrüfatlarının fəaliyyətinə yardım” – 6.000 manat

147. “Güzəran” Sosial Araşdırmalar İctimai Birliyi (İbrahimli Qadir Nadir oğlu) – “Kiçik və orta müəssisələrdə marketinq problemlərinin öyrənilməsi” – 5.000 manat

148. Cəmiyyətin və Vətəndaş Münasibətlərinin İnkişafı İctimai Birliyi (Abasbəyli Əhməd Nəbi oğlu) –“İstefada olan hərbiçilərin, müharibə iştirakçılarının və əlillərin reabilitasiyası, mülki həyata uyğunlaşmasına yardım proqramı” – 5.000 manat

149. Əlil Təşkilatları İttifaqı (Rəhimov Davud Səid oğlu) – “Turizm hamı üçün” – 5.000 manat

150. Şəhid Ailələrinə Yardım və Hüquqlarının Müdafiəsi İctimai Birliyi (Ağamalıyev Rövşən Həmid oğlu) – “Şəhid ailələrinə diqqət və qayğı” – 5.000 manat

151. “Həkimlər” Xeyriyyə İctimai Birliyi (Pərvareş Əsədullah Hüseyn oğlu) – “Kimsəsiz uşaqların ağız boşluqlarının və dişlərinin müalicəsi” – 5.000 manat

152. Azərbaycan Respublikası Beynəlmiləlçi Əlil Döyüşçülər Fondu (Orucov Sərraf Vəliş oğlu) –“Əlillərin tibbi-sosial problemlərinin həllinə hüquqi dəstək və informasiya mərkəzi” – 6.000 manat

153. Qarabağ Əlilləri və Veteranları Cəmiyyəti (Yusifova Növrəstə Ağakərim qızı) – “Qarabağ əlilləri və veteranlarının sosial problemlərinin həllinə dəstək” – 5.000 manat

154. “Yeni dünya” Hüquqi Maarifləndirmə İctimai Birliyi (Hüseynov Samir Nizami oğlu) – “Gənclər insan alverinə qarşı” – 4.000 manat

155. “Bərəkət” İctimai Birliyi (Həsənov Niyazi Əlikram oğlu) –“Kənd ərazisində qaçqın və məcburi köçkünlərin, əlil, veteran və şəhid ailələrinin problemlərinin həllinə dəstək” – 6.500 manat

156. Elitar Gənc Biznesmenlər Mərkəzi İctimai Birliyi (Əliyev Tural Rufan oğlu) –“Turizm sahəsində mehmanxana və mehmanxana tipli müəssisələr üçün qeydiyyatçı (receptionist) peşəsinin tədrisi” – 5.000 manat

157. “Gülüstan” Kimsəsiz Uşaq və Qadınlara Yardım İctimai Birliyi (Əliyeva Vəfa Sadıq qızı) – “Əlil uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyası” – 5.000 manat

158. Minalar Əleyhinə Azərbaycan Kompaniyası İctimai Birliyi (Səfixanov Hafiz Mərkəz oğlu) – “Mina qurbanlarının maarifləndirmə yolu ilə cəmiyyətə sosial-iqtisadi inteqrasiyası” – 5.000 manat

159. “Qarabağ qaziləri” İctimai Birliyi (Əsədov Etimad Savalan oğlu) –“Qarabağ əlilləri üçün xeyir-şər çadır komplektinin (mağarların) təşkil olunması” – 6.000 manat

160. Şəmsi Əsədullayev Xeyriyyə İctimai Birliyi (Məmmədov Həsən Baba oğlu) –“Sahibkarlar üçün internet mətbuat xidmətinin təşkili və elektron resurs mərkəzinin yaradılması” – 4.000 manat

161. “Nur” Uşaq və Gənclərin İctimai Birliyi (Muradova Sevinc İlham qızı) – “Mənim hüquqlarım”- qaçqın və məcburi köçkün uşaqlar üçün uşaq hüquqlarının tədrisi layihəsi” – 5.000 manat

162. Azərbaycan İqtisadçılar Birliyi (Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu) – “İqtisadi ensiklopediyanın nəşri” – 7.000 manat

163. Azərbaycan Qadın və İnkişaf Mərkəzi (Məmmədova Pərvin Şamxal qızı) – “Ucqar rayonlarda ailə planlaşdırılması və reproduktiv sağlamlığın təbliği” – 6.000 manat

164. Azərbaycan Maarifçi Gənclər Təşkilatı (Yusifova Ruhiyyə Bəxtiyar qızı) – “Qaçqın və məcburi köçkün qızların peşə hazırlığına dəstək” – 6.000 manat

165. “Davamlı İnkişafa Doğru” İctimai Birliyi (Heydərov Namiq İbrahim oğlu) – “Nümunəvi davranış qaydaları kitabının nəşri” – 6.000 manat

166. Uşaq və Gənclərin Tərəqqi Mərkəzi (Bayramov Rafiq Yasin oğlu) – “Həyatımızı sağlam keçirək (regionlarda narkomaniyanın profilaktikası)- 4.000 manat

167. Sosial Tərəqqi İctimai Birliyi (Nəbiyev Yasin Qabil oğlu) –“Məcburi köçkün gənclərin məşğulluğunun təmin olunması və peşə hazırlığının gücləndirilməsi layihəsi” – 7.500 manat

168. XX Əsrin Qadınları İctimai Birliyi (Əmirhüseynova Mahirə İmanqulu qızı) –“İnternat və uşaq evlərində insan alveri problemi ilə bağlı məlumatlandırma işinin aparılması” – 6.000 manat

169. Demokratiya və Qadın Təşəbbüsləri İctimai Birliyi (Hüseyn Günay Pənah qızı) – “Ailədaxili zorakılığa qarşı mübarizə aparaq” – 6.500 manat

170. Azərbaycan Respublikası Əlillərin “Zaur” Xeyriyyə Cəmiyyəti (Seyidzadə Zaur Mirtağı oğlu) –“ Biz vətəndaşıq!” – 4.500 manat

171. Müasir Cəmiyyət və Qadın Hüquqları İctimai Birliyi (Əhmədzadə Xanım Ağamirzə qızı) –“İnsan alverində təqsirləndirilmiş məhkum qadınların cəmiyyətə inteqrasiya prosesində sosial-psixoloji və hüquqi problemlərin həllinə dəstək” – 6.000 manat

172. Azərbaycan Gənc Alim, Aspirant və Magistrlər Cəmiyyəti (Orucov İlqar Nəcbəddin oğlu) –“Elektron gənclik: Yevlax və Göygöldə gənc işsiz məzunlara elektron fəaliyyət yardımı”- 5.500 manat

173. Şəhid Ailələrinə Maddi və Mənəvi Dəstək İctimai Birliyi (Həsənova Nəzakət Məcid qızı) –“Şəhid ailələri, qaçqın və valideyn himayəsindən məhrum olunmuş yeniyetmələrə peşə kurslarının təşkili” – 5.000 manat

174. “Nurlu gələcək” Sosial İnkişaf İctimai Birliyi (Ələsgərov Ruslan Yaqub oğlu) – “Qaçqın və məcburi köçkünlərin, müharibə əlillərinin və şəhid ailələrinin qanuni maraqlarının müdafiəsinin təşkili” – 5.500 manat

175. “Azad həmfikirlər” Gənclərin Maarifləndirilməsi İctimai Birliyi (Mustafayeva Samirə Vəli qızı) –“İsmayıllı rayonunda əhali və məktəblilər arasında ekoturizmin inkişaf etdirilməsinə dəstək layihəsi” – 5.000 manat

176. Bakı Dirçəliş İctimai Birliyi (Məmmədov Abbasağa Hüseynbala oğlu) –“İçərişəhəri tanıyaq, tanıdaq və qoruyaq” – 5.000 manat

177. Demokratiyanın İnkişafı Fondu (Hacıyev Rahim Bahadır oğlu) –“Məcburi köçkün və əlillərin sosial və hüquqi problemlərinin həllinə dəstək” – 5.000 manat

178. İnsan Hüquqları XXI Əsr – Azərbaycan Fondu (Camalov Şahin Vəkilağa oğlu) – “Boşanmış qadınlara hüquqi və psixoloji yardım” – 4.000 manat

179. Polisə Dəstək İctimai Birliyi (Əliyev Şəmsəddin Mənsur oğlu) – “İnsan alveri ilə mübarizədə profilaktik və maarifləndirmə tədbirlərinin aparılması” – 6.000 manat

180. “Təmiz dünya” Qadınlara Yardım İctimai Birliyi (Zeynalova Mehriban Heydərəli qızı) – “Stop! Traffiking!” (İnsan alverinə qarşı mübarizədə fəaliyyətin davamı) – 6.500 manat

181. Tərxis Olunmuş Gəncləri Maarifləndirmə İctimai Birliyi (Həsənli Emin Əlyar oğlu) –“Əlil, veteran və şəhid ailələrinin sosial-iqtisadi vəziyyətinin yaxşılaşdırılması məqsədi ilə həyata keçirilən dövlət siyasətinin təbliği” – 6.000 manat

182. İnsan Alverinə Qarşı Mübarizə Təşkilatı İctimai Birliyi (Alıyev Ramiz Şükür oğlu) –“Regionlarda insan alverinə qarşı mübarizə sahəsində maarifləndirmə işinin gücləndirilməsi” – 6.000 manat

183. Narkotizmlə Mübarizə İctimai Birliyi (Adıgözəlov Zaur Nazim oğlu) –“Cənub regionunda gənclər arasında hüquq pozuntularının və narkomanlığın profilaktikası” – 5.000 manat

184. “Gənclər mərkəzi” İctimai Birliyi (Mirzəyev İqbal Nazim oğlu) – “Qaçqın və məcburi köçkünlərin problemlərinin öyrənilməsi və onun ictimaiyyətə çatdırılmasında QHT-lərin rolu” – 6.500 manat

185. Korrupsiyaya qarşı Mübarizə İctimai Birliyi (Sarıyev Anar Adil
oğlu) – “İnsan alverinə qarşı mübarizədə maarifçilik əsas amil kimi” 6.000 manat

186. Turizmin İnkişafına Kömək İctimai Birliyi (Rzayev Rəşad Rauf
oğlu) – “Peşəkar turizm kadrlarının hazırlanmasına dəstək” – 7.000 manat

187. “Qadın Liderliyi Uğrunda” İctimai Birliyi (Abdullayeva Ülkər İsmayıl qızı) –“Gənc qadın liderlərin formalaşmasına dəstək”- 6.000 manat

188. Azad Gənclər İctimai Birliyi (Əliyev Rəşad Bariz oğlu) – Ölkədə gənclər turizminin inkişaf etdirilməsi” -6.000 manat

189. “Üfüq” Gənclərin İnkişafı Naminə İctimai Birliyi (İsmayılov Kənan Bəhram oğlu) –“Qaçqın və məcburi köçkün gənclər üçün “Biznesə necə başlamalı” adlı təlimlərin keçirilməsi” – 5.000 manat

190. Türkiyə Universitetləri Məzunları İctimai Birliyi (Bayramov Çingiz İbrahim oğlu) “Etnik cəhətdən qarışıq nikahların mədəni və psixoloji dəyərlər baxımından sosioloji təhlili” – 3.500 manat

191. Azərbaycan Demokratik Tələbə Gənclər Təşkilatı (Əsgərli Asif Məmməd oğlu) – Region gənclərinin peşə hazırlığının yüksəldilməsi və peşəkarlıq imkanlarının artırılması – 5.000 manat

192. Azərbaycan Vətən Müharibəsi Veteranları Birliyi (Rzaquliyev Füzuli Ədəb oğlu) – Müharibə veteranları, əlilləri və şəhid ailələrinin işsizlik problemlərinin həllinə kömək məqsədilə tikiş sexinin hazırlanması – 6.500 manat

193. Xətai Rayon Qadınlar Şurası İctimai Birliyi (Hüseynzadə Aidə Qurban qızı) – İşsizliyə yox! – 5.000 manat

Ünvan: Mirqasımov küç. 4/41 Bakı AZ1007, Azərbaycan

Tel / Fax : (+99412) 4410924

Tel: (+99412) 4378247

E-mail: office@azfreespeech.az

1905.az STUDIO