“newsblaze.com” saytı: “Yəhudi uşaqlarını xilas etmiş azərbaycanlı kəşfiyyatçı “Dünyanın mömin adamı” fəxri adına layiqdir”
1941-ci ildə Kremlin “məxfi qrupu” Hitlerin əsas əlaltılarından biri olan Karl fon Rodenburqu öldürməyib onun diri tutulmasını qərara aldı. Bu iş “Həmzə baba”nın – şərti adı “Sadıqaşvili” olan azərbaycanlı, sovet ...
Almaniyanın məşhur “Nitro” jurnalı Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi ilə bağlı həqiqətlərdən yazır
Almaniyanın məşhur “Nitro” jurnalında Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı həqiqətlərin əks olunduğu məqalə dərc edilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, məqalənin müəllifləri Bettina Şellonq-Lammel və Bernd Lammel münaqişənin tarixi, beynəlxalq ictimaiyyətin ...
Əflatun Amaşov: Azərbaycanda elmi jurnalistika yoxdur
Bir çox ölkələrdə jurnalistika fakültəsində tədris humanitar istiqamətlə yanaşı, digər istiqamətlər üzərində də qurulur. Amma çox təəssüf ki, Azərbaycanda jurnalistika fakültəsində tədris yalnız humanitar yönümlü istiqamət üzərində qurulur. Trend-in məlumatına ...
Bakıda Azərbaycan jurnalistləri üçün ustad dərsləri keçirilib
“SputnikPro” təhsil layihəsi çərçivəsində dekabrın 15-də Bakıda, “Sputnik Azərbaycan” multimedia mətbuat mərkəzində silsilə ustad dərsləri keçirilib. Dərslərdə ölkənin aparıcı KİV-lərinin 16 jurnalisti iştirak edib. AZƏRTAC xəbər verir ki, ustad dərslərində “Rossiya ...

Сайт newsblaze.com : Азербайджанский разведчик, спасший еврейских детей, заслужил почетное звание «Праведника народов мира»
В 1941 году «секретная группа» Кремля решила не убивать одного из главных сподвижников Гитлера — Карла фон Роденбурга, а захватить его живым. Это задание было поручено группе «Деда Гамзы»- Гамзы ...
Совет печати: В Азербайджане нет научной журналистики
Во многих странах преподавание на факультете журналистики строится не только в гуманитарном, но и в других направлениях. Но, к сожалению, в Азербайджане преподавание на факультете журналистики осуществляется только в гуманитарном ...
В Баку состоялись мастер-классы для азербайджанских журналистов
19 декабря в Баку в Мультимедийном пресс-центре Sputnik Азербайджан в рамках образовательного проекта «SputnikPro» состоялась серия мастер-классов, в которых приняли участие 16 действующих журналистов из ведущих СМИ страны. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, ...