Azərbaycan Çində “Bir kəmər – Bir yol” qlobal ticarət palataları və assosiasiyaları konfransında təmsil olunub
Çinin paytaxtı Pekində “Bir kəmər – Bir yol” qlobal ticarət palataları və assosiasiyaları konfransı (GCCAC) keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, yüzdən çox ölkədən dövlət qurumlarının, ictimai təşkilatların, ticarət və sənaye palatalarının, ...
Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə Londonda Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin 100 illiyinə həsr olunan tədbir keçirilib
Böyük Britaniyanın paytaxtı Londonda Heydər Əliyev Fondunun və Azərbaycanın bu ölkədəki səfirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasının 100 illiyinə həsr olunan rəsmi qəbul keçirilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, tədbirdə Heydər ...
Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun keçirilməsi bir daha göstərir ki, Azərbaycan humanitar məsələlərin müzakirə meydanına çevrilib
VI Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun keçirilməsi bir daha göstərir ki, Azərbaycan humanitar məsələlərin müzakirə meydanına çevrilib. Bunu Trend-ə açıqlamasında analitik Ehtiram Aşırlı deyib. E.Aşırlı qeyd edib ki, Azərbaycanda keçirilən VI ...
Türkiyə Respublikasının yaranmasının 95-ci ildönümü münasibətilə Bakıda rəsmi qəbul təşkil edilib
Türkiyə Respublikasının yaranmasının 95-ci ildönümü münasibətilə Bakıda rəsmi qəbul təşkil edilib. AZƏRTAC xəbər verir ki, Türkiyənin Azərbaycandakı səfirliyinin təşkil etdiyi rəsmi qəbulda əvvəlcə Azərbaycanın və Türkiyənin dövlət himnləri səsləndirilib. Səfir Erkan ...

В столице Китая Пекине прошла конференция глобальных торговых палат и ассоциаций «Один пояс — один путь» (GCCAC). Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на конференции с участием представителей государственных структур, общественных организаций, торговых и ...
В столице Великобритании Лондоне при организации Фонда Гейдара Алиева и посольства Азербайджана в этой стране прошел официальный прием, посвященный 100-летию Азербайджанской Демократической Республики. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в мероприятии приняли участие исполнительный ...
Проведение VI Бакинского международного гуманитарного форума в очередной раз демонстрирует, что Азербайджан превратился в глобальную площадку для обсуждения гуманитарных вопросов. Об этом в понедельник сказал Trend аналитик Эхтирам Ашырлы. Ашырлы ...
В Баку состоялся официальный прием по случаю 95-й годовщины образования Турецкой Республики. Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на официальном приеме, организованном посольством Турции в Азербайджане, вначале прозвучали государственные гимны Азербайджана и Турции. Посол ...