“Yeni “Dədə Qorqud” filminin ssenarisi artıq hazırdır” – Nazirlikdən
“Yeni “Dədə Qorqud” filminin ssenarisi artıq hazırdır”. Bunu Modern.az saytına Mədəniyyət və Turizm Nazirliyinin kinematoqrafiya şöbəsinin sektor müdiri Yusif Şeyxov bildirib. Onun sözlərinə görə, filmin çəkilişlərinə nə vaxt başlanılacağı bəlli deyil:  “Müəllifi ...
Parlament jurnalistləri Facebook-la deputatların “ürəyinə” yol tapa bilirmi?
Facebook-da bir çox deputatlar profillərə malikdir və ara-sıra statuslar yazaraq, hər hansı məsələyə münasibətlərini açıqlayırlar. Maraqlıdır, parlament jurnalistlərindən kimlər onların dostları siyahısındadır? Bununla bərabər, deputatlarla Facebook vasitəsi ilə əlaqə saxlaya ...
Əsəd bəy, Böyük bəy və … Sarıcalı bəyləri
Quzanlı rəiyyət kəndi olsa da, ətraf ərazilərində çoxsaylı  bəylərin  mal-mülkü var idi. Onların arasında olan Böyük bəy, Əsəd bəy, Mircabbar ağa, Səlim bəy,  Kərim bəy, Salah bəy, Hüseyn bəy və  ...
Azərbaycanlı deputat Avropa Parlamentinin prezidentinə müraciət etdi
Azərbaycan Milli Məclisinin deputatı Elxan Süleymanov almaniyalı deputat Aleksandr Graf Lambsdorfun ALDE qrupu adından təqdim etdiyi təcili qətnamə layihəsi ilə bağlı Avropa Parlamentinin prezidenti və üzvlərinə, həmçinin Avronest Parlament Assambleyasının ...

Сегодня на пресс-конференции «Яндекса» был представлен новый сервис «Яндекс.Музыка». Об этом сообщает Day.Az со ссылкой на Gazeta.ru. Компания социализировала свой музыкальный сервис. Главная страница сервиса теперь представляет собой ленту персональных ...
В клубе «Натаван» Союза писателей Азербайджана (СПА) прошло мероприятие, посвященное 115-летию со дня рождения выдающегося драматурга, деятеля театра и кино Джафара Джаббарлы. Как передает Day.Az со ссылкой на АзерТАдж, на ...
Как передает Vesti.Az, получив первоначальное образование в школе Моллы Мехти, прославившегося под псевдонимом «Кар Халифа», он продолжил учёбу в русской школе города Агдама. Отучившись год в этой школе, в 1896 ...